Zůstaňte doma. Výzvu kvůli pandemii COVID-19 dostala už miliarda lidí

Už více než miliardu lidí po celém světě úřady vyzvaly, aby kvůli šíření koronaviru zůstali doma. Vyplývá to z propočtu, který dnes zveřejnila francouzská agentura AFP. Závazná opatření k omezení pohybu podle ní přijaly vlády v nejméně 34 zemích či závislých územích světa, ve kterých žije 659 milionů obyvatel. Volný pohyb lidí omezilo před týdnem také Česko.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

Ve většině zemí, které omezily kvůli šíření koronaviru SARS-CoV-19 pohyb obyvatel, platí výjimky pro nákupy nezbytného zboží, jako jsou potraviny či léky, pro návštěvy u lékaře, cesty do práce a z práce či cesty nutné kvůli péči o blízké osoby.

Povinnou celostátní karanténu vyhlásily například Francie, Itálie, Argentina, americký stát Kalifornie, Irák či Rwanda. Dnes se k nim připojilo Řecko a v následujících dvou dnech přibudou i Kolumbie a Nový Zéland.

zdroj: YouTube

Více než 228 milionů obyvatel světa vyzvaly jejich úřady k dobrovolné sociální izolaci. Nezávazné doporučení vydaly ústřední vlády například v Íránu, Británii či Německu. Agentura AFP upozornila, že tyto dobrovolné výzvy se mnohde míjí účinkem. Například v Británii slunečného víkendu využila podle místních médií řada lidí k výletům do parků a přírodních rezervací.

Desítka zemí světa vydala podle statistiky francouzské agentury také zákazy vycházení v nočních hodinách. Toto opatření se dotklo více než 117 milionů lidí, například obyvatel Burkiny Faso, Chile, filipínské metropole Manily, Srbska či Mauritánie. V Saúdské Arábii zákaz nočního vycházení začne platit dnes večer.

Některé země karanténu uvalily jen na svá velká města. Podle AFP se to týká Bulharska, Kazachstánu či Ázerbájdžánu. Ve městech s karanténou žije na celém světě kolem deseti milionů lidí.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V zahraničí se píše o naštvaných Češích: Musí nosit roušky, ale vláda jim…

31.03.2020 15:40 Česká republika je po čase opět středem pozornosti zahraničních médií. Internetová verze deníku The…

Lékaři ve Francii žalují vládu. Podle nich nezvládla boj s epidemií COVID…

31.03.2020 15:37 Francouzští lékaři, kteří už v půlce března ohlásili, že se chystají podat žalobu na vládu kvůli…

Italové propadají zoufalství. Doléhá na ně vyčerpání z izolace, píše…

31.03.2020 14:55 Když se před třemi týdny v Itálii zavedlo omezení pohybu, začala se po internetu šířit videa Italů,…

Soud kvůli atentátu na Charlie Hebdo začne v září, obžalováno je 17 osob

31.03.2020 14:50 Soud s lidmi obžalovanými z podílu na teroristických útocích na redakci francouzského časopisu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama