ČSSR by měla být vděčná Sovětskému svazu za rok 1968? Od Rusů přišlo vysvětlení

Moskva - Ruský server televizní stanice TV Zvezda dnes publikoval oznámení, v němž vysvětlovat kontroverzní článek nazvaný "Československo by mělo být vděčné Sovětskému svazu za rok 1968: Historie "Pražského jara".

Ruská televizní stanice ve svém prohlášení napsala toto:

"Článek 'Československo by mělo být vděčné Sovětskému svazu za rok 1968: Historie Pražského jara' je jednou z mnoha publikací novináře Leonida Maslovského.

Server TV Zvezda je platformou pro diskuzi, na které se objevují různé názory. Ano, v sekci 'Články' najdete také příspěvek Dmitrije Sergejeva s úplně odlišným pohledem na to, co se odehrálo.

Pražské jaro je jedním ze složitých témat naší společné historie. Pro jedny to je uzavřená kapitola, ti mají jasno, jak se věci měly. Ti druzí ještě doteď diskutují a analyzují věci, které se staly. Materiály v sekci 'Články' podléhají čistě technické a gramatické korektuře a publikují se jako osobní názor daného autora, což ostatně autor v textu uvedl.

Jako obvykle, ve snaze informovat o rozvíjení vztahů mezi Ruskem a ostatními zeměmi, včetně České republiky, redakce doufá v další posílení spolupráce mezi oběma zeměmi."

Nutno podotknout, že server TV Zvezda se za kontroverzní článek o "sovětské pomoci Československu" neomluvil. Pouze jej smazal a na stránkách televize ho už nenajdete.

Článek kritizoval i prezident České republiky Miloš Zeman, který je nyní na pracovní návštěvě v Rusku. "Včera se objevil nějaký hloupý novinář s kuřecím mozkem, který napsal, že v roce 1968 Rusko pomohlo Česku okupací. To je odporná provokace a přišla právě v den zahájení mé návštěvy," citovala Zemana agentura RBK.

Související

Více souvisejících

Moskva Rusko Pražské jaro okupace 1968 Československo Miloš Zeman Sovětský svaz

Aktuálně se děje

před 17 minutami

Únik plynu z poškozených plynovodů Nord Stream

Ukrajinská armáda tajně plánovala zničit Nord Stream, píše WP

Podle amerických zpravodajců plánoval v loňském roce tým ukrajinské armády zničit plynovod Nord Stream, kterým proudil plyn z Ruska do Německa a zbytku Evropy. Uvedl to server Washington Post s odkazem na informace CIA, které měl portál obdržet od zpravodajské agentury nejmenované evropské země.

Aktualizováno před 33 minutami

Ukrajinci tvrdí, že Rusové vyhodili do povětří Kachovskou přehradu. (6.6.2023) Prohlédněte si galerii

Mimořádná zpráva Rusko vyhodilo do vzduchu Kachovskou přehradu, řekl Kyjev. Začala evakuace

Přehrada Nová Kachovka v Chersonské oblasti je fatálně poškozená. Ukrajinské úřady nyní chystají nutná opatření, bude zasedat bezpečnostní rada. Lidé v ohrožené oblasti se evakuují. Ukrajinská armáda z jejího zničení obvinila Moskvu, ta se brání. EuroZprávy.cz situaci monitorují. Záporožská jaderná elektrárna, která se nachází výše po toku Dněpru, je podle na sobě nezávislých zdrojů zatím v bezpečí.

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Aktualizováno před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Aktualizováno před 2 hodinami

před 2 hodinami

Petr Pavel

Lidé nejvíce důvěřuji Pavlovi, Babišovi a Okamurovi. Propadla Pekarová Adamová, Černochová i Fiala

Jediným vrcholným českým politikem, kterému lidé více důvěřují než nedůvěřují, je prezident Petr Pavel. Velké důvěry se těší také předseda hnutí ANO Andrej Babiš a předseda SPD Tomio Okamura. Naopak největší nedůvěru lidé cítí k předsedkyni Poslanecké sněmovny za TOP 09 Markétě Pekarové Adamové a dobře si nevede ani premiér Petr Fiala (ODS). Vyplývá to z aktuálního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Aktualizováno před 5 hodinami

Aktualizováno před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Aktualizováno před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

Kachovskou přehradu zřejmě zničila ruská motostřelecká brigáda, řekl Podoljak

Kachovskou přehradu zřejmě vyhodila do vzduchu ruská 205. motostřelecká brigáda. Podle serveru BBC to dnes uvedl poradce šéfa ukrajinské prezidentské kanceláře Mychajlo Podoljak s odvoláním na údaje od ukrajinské rozvědky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy