Kyjev zpřísňuje opatření proti koronaviru. Zavřou se obchodní centra i bary

Ukrajinské hlavní město Kyjev zpřísňuje kroky proti šíření nového typu koronaviru. Od úterý proto zavírá mimo jiné nákupní střediska, kavárny, restaurace, bary i jídelny rychlého stravování, oznámila místní média s odvoláním na starostu Vitalije Klička.

Ukrajina, ilustrační foto
doporučujeme

"Od 17. března se maximálně omezuje pohyb lidí mezi městem Kyjev a ostatními ukrajinskými obcemi, ale také pořádání kulturních, sportovních, sociálních, náboženských a dalších akcí s masovou účastí a fungování podniků veřejného stravování. Nebudou otevřeny jídelny rychlého stravování, restaurace, kavárny, bary. Mohou přijímat zakázky po internetu na dodávku jídla. Nebudou fungovat ani nákupní střediska, s výjimkou obchodů s potravinami, drogérií a lékáren," citovala agentura Interfax-Ukrajina prohlášení radnice.

Dočasně se zavírají také sportoviště, stadiony a tělocvičny, fitness centra, kadeřnictví, tetovací salony a zábavná zařízení, jako jsou diskotéky, noční kluby a internetové kavárny. Nadále však mají fungovat benzinové stanice, banky a bankomaty. Radnice neomezila ani používání městské hromadné dopravy, ale vyzvala obyvatele města, aby cestovali po metropoli jen v případě krajní nutnosti. Cestující v metru mají používat roušky na obličej.

Městské úřady mají podle starosty dál fungovat normálně, ale bez porad a zasedání či osobních schůzek s občany. Město se má také postarat o dodávku potravin a základních potřeb nejzranitelnějším obyvatelům, zejména osaměle žijícím seniorům.

Obdobná opatření zavádějí podle agentury Reuters také Lvov a Oděsa.

Ukrajina zatím zaznamenala pět případů nákazy koronavirem, včetně jednoho úmrtí. Cizincům již dříve zakázala vstup do země.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rána nadějím a optimismu: Vakcína návrat běžného života nepřinese, tvrdí…

23.10.2020 00:01 NÁZOR - Ti, kteří chovají naději v brzký příchod vakcíny proti covidu-19, byli zřejmě povzbuzeni…

Boje v Karabachu si podle Putina vyžádaly už skoro 5000 životů

22.10.2020 21:53 Boje mezi arménskými a ázerbájdžánskými silami o Náhorní Karabach si od vyhrocení konfliktu na…

Papežův názor na svazky homosexuálů vyvolal kontroverze, ozvali se…

22.10.2020 17:13 Aktualizováno Papežova podpora registrovaného partnerství homosexuálů se nesetkala na Filipínách, považovaných za…

Sacharovovu cenu dostala běloruská opozice. Nevzdávejte svůj boj, vzkázal…

22.10.2020 16:27 Aktualizováno Evropský parlament dnes udělil Sacharovovu cenu za svobodu myšlení běloruské demokratické opozici.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama