Moskva do výměny vězňů zařadila víc Ukrajinců než Rusů, píše tisk

Většina z pětatřiceti osob, které byly na základě vězeňské výměny mezi Ukrajinou a Ruskem osvobozeny a o víkendu přepraveny z Kyjeva do Moskvy, nebyli ruští občané. Oznámil to dnes ruský tisk. Ruský pas má údajně jen dvanáct vyměněných osob, všichni ostatní jsou občany Ukrajiny.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Věznice, ilustrační fotografie
doporučujeme

Z iniciativy prezidentů Volodymyra Zelenského a Vladimira Putina byly z vězení propuštěny desítky lidí určených k výměně, z každé strany šlo o 35 osob. Na Ukrajinu se o víkendu vrátil známý režisér Oleh Sencov nebo 24 námořníků zajatých loni v Kerčském průlivu, kteří v Rusku čekali na soud.

Moskva seznam vězňů dopravených z Ukrajiny do Ruska nezveřejnila, informace publikované ukrajinskými médii jsou podle ruských úředních míst nepřesné. Kyjev naopak soupis všech lidí osvobozených z ruských věznic a dopravených na Ukrajinu zveřejnil.

Podle listu Komsomolskaja pravda je z 35 osob osvobozených na Ukrajině jen 12 Rusů. Ostatní jsou ukrajinští občané odsouzení z velezrady, terorismu a nezákonného ozbrojování. Je mezi nimi údajně i moldavský rodák s ukrajinským pasem, který na Ukrajině řídil špionážní síť.

V původním seznamu, který sestavila ruská ombudsmanka Taťjana Moskalkovová, byli podle Komsomolské pravdy samí Rusové. Ti, místo kterých byli do seznamu zařazeni Ukrajinci, jsou zřejmě stále v ukrajinských věznicích. O další vězeňské výměně se má příští týden jednat na mírových rozhovorech v běloruském Minsku, uskutečnit by se měla ještě letos.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Co s drahou zbraní? Rusko hledá využití pro svůj nejpokročilejší letoun

15.09.2019 00:01 NÁZOR - Suchoj Su-57 je bojový letoun obtížně zachytitelný radary a proto má jít o nejlepší ruské…

Kamion v Rusku vjel do protisměru. Sestřelil autobus plný lidí, 7 zabil

14.09.2019 22:09 Při nehodě nákladního vozu a malého autobusu v ruské Jaroslavské oblasti zemřelo sedm osob.

Snowden v knize vysvětlil, proč vyzradil tajná data. Vlády se ho prý bojí

14.09.2019 22:08 Aktualizováno Bývalý spolupracovník tajných služeb Spojených států Edward Snowden, který po vyzrazení citlivých…

V Česku hrozí nástup nacismu? Ruský historik rozdmýchává spor o Koněva

13.09.2019 23:43 Aktualizováno Před možným nástupem nacismu v České republice varoval v moskevské metropolitní televizi TV Centr…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama