Pandemie covid-19 v Rusku stále sílí, nakazil se Putinův mluvčí Peskov

V Rusku přibylo za poslední den 10.899 případů nákazy koronaviru. Je to mírný pokles oproti pondělí, kdy země hlásila rekordních 11.656 případů. Celkem již Rusko eviduje 232.243 případů koronavirové infekce, což ho řadí na druhou příčku z hlediska počtu nakažených na světě. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov dnes potvrdil, že se koronavirem nakazil také.

Peskov, Dmitrij
doporučujeme

V počtu infikovaných dnes Rusko překonalo dosud druhé Španělsko a třetí Británii, které v pondělí oznámily 227.436 respektive 223.060 případů. Server Worldometer nicméně zásluhou jiné metodiky přičítá Španělsku přes 268.000 nakažených. S 1,35 milionu infikovaných žebříček nejvíce zasažených zemí jednoznačně vedou Spojené státy.

Mezi významné ruské osobnosti, které se koronavirem SARS-CoV-2 už nakazily, se nově zařadil mluvčí ruského prezidenta Vladimira Putina. "Ano, léčím se," potvrdil Peskov na dotaz novinářů k původně neoficiální informaci o tom, že je rovněž infikovaný. Agentuře TASS sdělil, že naposledy byl s prezidentem v osobním kontaktu už více než před měsícem.

Agentuře Interfax Peskov upřesnil, že se léčí v nemocnici. Tato informace vyvolala otazník nad tím, jak dalece může být stav Peskova vážný. Nakažení, kteří nemají žádné symptomy nemoci, anebo jejichž průběh onemocnění je mírný, se totiž obvykle léčí doma.

Agentura TASS připomněla, že testy potvrdily koronavirus u několika členů ruské vlády, včetně premiéra Michaila Mišustina, který je v péči lékařů od 30. dubna a údajně se mu daří dobře. Mezi infikovanými je i ministr stavebnictví Vladimir Jakušev a ministryně kultury Olga Ljubimovová.

Oproti západním zemím, které díky příznivému vývoji nákazy v posledních dnech a týdnech postupně rozvolňují restriktivní opatření, je pandemie koronaviru v Rusku stále na vzestupu. Od 3. května pokaždé přesáhl počet nově nakažených hranici 10.000.

Počty mrtvých v souvislosti s covidem-19 jsou v Rusku v porovnání s nejvíce postiženými země relativně nízké. Podle oficiálních údajů za posledních 24 hodin vzrostl počet takových úmrtí o 107, čímž celková bilance dosáhla 2116.

Procentuální denní nárůst nových případů činí podle ruských statistik 4,9 procenta. Z covidu-19 se dosud vyléčilo 43.512 lidí, z toho 3711 v posledním dnu.

Ruský prezident Vladimir Putin v pondělí oznámil, že ode dneška končí období pracovního klidu zavedené v březnu kvůli šíření koronavirové infekce. Zároveň začíná postupné uvolňování restrikcí. Šéf Kremlu oznámení učinil i přesto, že země hlásila v posledních dnech rekordní přírůstky nakažených.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Běloruské jednotky zatýkaly na dnešní protestní akci žen

26.09.2020 18:49 Běloruské bezpečností síly dnes na protestních akcích v metropoli Minsku proti prezidentovi…

Policie rozehnala v Londýně demonstranty proti opatřením. Nedodrželi…

26.09.2020 17:28 Několik tisíc lidí dnes přišlo protestovat na londýnském Trafalgarském náměstí proti zpřísňování…

Ukrajina drží smutek za 26 zemřelých při páteční havárii letadla

26.09.2020 16:53 Ukrajina dnes drží státní smutek kvůli páteční havárii vojenského letounu s 27 armádními piloty a…

Ukrajina za den zaznamenala rekordních 3.833 případů koronaviru

26.09.2020 11:33 Ukrajina zaznamenala za uplynulý den rekordních 3833 případů koronaviru, uvedla dnes agentura…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama