Rusko vyhostilo norského diplomata v odvetě za vyhoštění svého

Ruské ministerstvo zahraničí dnes oznámilo vyhoštění norského diplomata, který musí ze země odjet do tří dnů. Jde o odvetný krok Moskvy za nedávné vypovězení svého diplomata z Norska v souvislosti s případem údajné průmyslové špionáže.

Moskva, Kreml
doporučujeme

"V souvislosti s nedávným postupem norských úřadů, které 18. srpna označili ruského diplomata za nežádoucí osobu, byl dnes norský velvyslanec informován, že jako odvetné opatření byl jeden z vyšších diplomatů norského velvyslanectví prohlášen za nežádoucí osobu," uvádí se v prohlášení ministerstva zahraničí v Moskvě.

Norské velvyslanectví informaci potvrdilo agentuře Reuters. Krok Ruska přitom označilo za "naprosto nepodložený", protože podle ambasády dotyčný diplomat neporušil žádná pravidla.

Mluvčí norského ministerstva zahraničí 19. srpna oznámila, že byl vyhoštěn ruský diplomat, který působil v obchodní sekci ruského velvyslanectví v Oslu. Za důvod vypovězení označila "podíl na akcích, neslučitelných s jeho rolí a statusem diplomata". Deník Aftenposten napsal, že se dotyčný diplomat sešel s norským občanem podezřelým ze špionáže pro Rusko.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

U ukrajinského Charkova se zřítil vojenský letoun, nejméně 22 mrtvých

25.09.2020 21:59 Aktualizováno Nejméně 22 osob zahynulo, když se dnes večer na východě Ukrajiny zřítil vojenský letoun. Antonov An…

Alexej Navalnyj poděkoval svým neznámým zachráncům

25.09.2020 21:38 Ruský kritik Kremlu Alexej Navalnyj dnes prostřednictvím internetu poděkoval svým zachráncům,…

Covid: Reprodukční číslo v Británii je vyšší, než se odhadovalo. Rekord…

25.09.2020 19:12 Aktualizováno Reprodukční číslo, které poskytuje představu, kolik lidí může nakazit jeden člověk s koronavirem,…

Papež vnímá pandemii jako příležitost ke změně, řekl to v OSN

25.09.2020 18:25 Papež František dnes v projevu ve všeobecné rozpravě na 75. zasedání Valného shromáždění OSN…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama