Rusko trhlo další rekord v počtu nově nakažených, Moskva je na tom hůř než New York

Rusko zaznamenalo další rekordní nárůst počtu lidí nakažených koronavirem za jeden den. Za středu jich přibylo více než 11.000 a infikovaných je tak celkem už téměř 180.000. Počet úmrtí pacientů s koronavirem zůstal další den v řadě pod hranicí jedné stovky. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil krizový štáb.

Ilustrační foto
doporučujeme

Za uplynulých 24 hodin se koronavirus SARS-CoV-2 potvrdil u dalších 11.231 testovaných osob. V zemi se 146 miliony obyvatel jde o dosud nejvyšší denní přírůstek a pátý den po sobě je nových případů přes deset tisíc. Celkově se podle zdravotnických úřadů doposud nakazilo 177.160 lidí. Rusko tak přeskočilo Francii a Německo a má pátý nejvyšší počet infikovaných na světě.

Denní přírůstky nově nakažených jsou v Rusku v poslední době stabilně vysoké a stabilní je nadále i bilance úmrtí, kterých je v květnu vždy méně než sto. Ve středu v souvislosti s nemocí covid-19, vyvolávanou koronavirem, zemřelo 88 pacientů. Celkem dosud v zemi podle krizového štábu zemřelo 1625 infikovaných osob, píše list The Moscow Times.

Výrazněji se na druhé straně zvýšilo množství uzdravených pacientů, kterých za středu přibylo 2476. Vyléčených je nyní v Rusku už dohromady 23.803.

Na rekordním středečním přírůstku nakažených se hlavní měrou dál podílí Moskva, která je epidemií daleko nejvíce zasaženou oblastí Ruské federace. V ruské metropoli ve středu přibylo 6703 pozitivně testovaných a celkově jich je 92.676.

Podle moskevského starosty Sergeje Sobjanina je ale nakažených v jeho městě ve skutečnosti mnohem více. "Je zjevné, že ve městě je reálně nemocných ještě víc. Podle screeningů jsou jich kolem dvou až dvou a půl procenta ze všech obyvatel Moskvy. Přepočítáno na čísla je to okolo 300.000 lidí," řekl Sobjanin televiznímu kanálu Rossija-24. Dodal, že Moskva už registruje víc infikovaných než New York.

Dosavadní protinákazová opotření dnes Sobjanin prodloužil až do konce května. Nadále tak ve městě platí zákaz masových akcí, neotevřou se ani restaurace, kavárny, kadeřnictví, nákupní centra a parky, uvedl list Kommersant. Připomněl ale, že starosta už dříve povolil průmyslovým a stavebním podnikům od 12. května obnovit práci.

Sobjanin v televizi rovněž mimo jiné sdělil, že od 12. května bude ruském hlavním městě povinné nošení roušek a rukavic v prostředcích hromadné dopravy a na veřejných místech, a to pod hrozbou pokuty až 5000 rublů (cca 1700 Kč).

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Amazon kvůli brexitu zastavil prodej alkoholu v Severním Irsku

27.01.2021 11:07 Americký internetový obchod Amazon zastavil prodej piva, vína a lihovin zákazníkům v Severním Irsku…

Protesty za Navalného obnažily slabost Putinova režimu, zní z Washingtonu

27.01.2021 00:01 NÁZOR - Vladimir Putin je často líčen jako jeden z architektů autokratického modelu pro 21. století…

Island začal vystavovat vakcinační pasy

26.01.2021 21:53 Island vydal první potvrzení o očkování proti covidu-19. Agentuře AFP to dnes potvrdily místní…

USA splní své závazky vůči NATO

26.01.2021 21:19 Americký prezident Joe Biden v telefonátu s generálním tajemníkem NATO Jensem Stoltenbergem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama