Tisíce lidí v Chabarovsku opět protestovaly proti Kremlu

Na ruském Dálném východě ani po téměř dvou měsících neutuchají protesty proti Kremlu. Do ulic Chabarovska dnes vyšlo zhruba 10.000 lidí. Za demonstracemi sice stojí především regionální politická krize, protestující však rovněž vyjadřují podporu údajně otrávenému ruskému opozičnímu politikovi Alexeji Navalnému či demonstrantům v Bělorusku, píše agentura Reuters.

Sergej Furgal
doporučujeme

Lidé v Chabarovsku, který leží asi 6100 kilometrů východně od Moskvy, demonstrují každou sobotu už od 9. července, kdy byl kvůli podezření z účasti na vraždách zadržen oblíbený gubernátor Sergej Furgal.

Ten obvinění odmítá a jeho stoupenci tvrdí, že byl uvězněn z politických důvodů, protože ve volbách porazil předchozího gubernátora z prokremelské strany Jednotné Rusko.

Chabarovské demonstrace patří k nejdelším projevům nespokojenosti s Kremlem mimo Moskvu za posledních 21 let, kdy je u moci prezident Vladimir Putin. Jeden z demonstrantů dnes nesl transparent obviňující Putina, že šel "na Furgala s pouty, na Navalného s jedem".

Někteří demonstranti pak nesli červenobílé vlajky, které v Bělorusku používá opozice při protestech proti prezidentovi Alexandru Lukašenkovi, napsala agentura Reuters.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Navalnyj čeká na soud v nechvalně známé vazební věznici

20.01.2021 17:03 Ruský opoziční předák Alexej Navalnyj čeká na soud, jenž rozhodne o tom, zda ho pošle do vězení za…

Kreml potvrdil ochotu prodloužit odzbrojovací dohodu s USA

20.01.2021 13:13 Moskva dnes prostřednictvím mluvčího Kremlu opět potvrdila ochotu prodloužit poslední odzbrojovací…

Jak počítat oběti pandemie? Profesor z Oxfordu upozornil na úskalí…

20.01.2021 00:01 NÁZOR - Kolik lidí zemřelo kvůli pandemii nemoci covid-19? A jak se tato čísla liší v jednotlivých…

Navalnyj zveřejnil zprávu o údajném Putinově paláci. Rezidence za 29…

19.01.2021 21:56 Aktualizováno Fond boje s korupcí ruského opozičního předáka Alexeje Navalného dnes zveřejnil výsledky svého…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama