Lanovky v Krkonoších jezdí omezeně, trvalý provoz má jen Sněžka

Ve středních a východních Krkonoších jsou zatím v provozu jen některé lanovky. Dnes turisté mohou využít služeb lanovek z Pece pod Sněžkou na Sněžku, ze Špindlerova Mlýna na Medvědín a z Herlíkovic na Žalý. Od 29. května se rozjede šestisedačková lanovka ze Špindlerova Mlýna na Pláně, uvedl na webu špindlerovský Skiareál.

Přidejte svůj názor

Lanovka na Sněžku
doporučujeme

Jedinou lanovkou v trvalém provozu je kabinová lanovka na Sněžku, která do letní sezony vstoupila 1. května. Předtím byla od poloviny března kvůli pandemii koronaviru mimo provoz. Lanovky na Medvědín i na Žalý zatím jezdí o víkendech. Lidé musejí na lanovkách nosit roušky a při čekání dodržovat rozestupy.

Pohyb turistů po hřebenech Krkonoš po červeně značené Cestě česko-polského přátelství je kvůli uzavření hranic nadále omezený. Cesta na řadě míst překračuje hranici. Turisté se tak kvůli tomu například nedostanou na Sněžku směrem od Luční boudy. "Nelze ani jít po Cestě česko-polského přátelství od Špindlerovky ke Sněžce, kolem Vysokého kola. Polské hranice jsou stále zavřené. Úplně aktuální rozhodnutí polské vlády je, že to platí minimálně do 12. června," uvedla na facebooku Správa Krkonošského národního parku.

Z dalších lanovek se kabinová lanovka z Janských Lázní na Černou horu poprvé v letní sezoně rozjela o prodlouženém víkendu 8. až 10. května. V květnu bude jezdit ještě o víkendech 23. a 24. května a 30. a 31. května. Do denního provozu vstoupí od 1. června. Lanovka z Velké Úpy na Portášky, která turisty vyváží k herní krajině Pecka, poprvé pojede o víkendu 6. a 7. června. Lanovka z Pece pod Sněžkou k rozhledně na Hnědém vrchu zahájí letní sezonu 1. července.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ZOO Praha otevřela vnitřní expozice a pavilony, návštěvníci musí nosit…

25.05.2020 14:16 Zoologická zahrada v Praze dnes otevřela vnitřní expozice a pavilony, návštěvníky dál čekají…

Hrad Valdek: Unikát skrytý za ostnatým drátem

23.05.2020 10:38 Ač se hrad Valdek řadí již do kategorie zřícenin, zaujme dnes každého návštěvníka svou velkolepostí…

Projekt Dovolená v Česku: Státem dotované poukazy by měly platit v létě

22.05.2020 14:44 Státem dotované poukazy na dovolenou v Česku by podle ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové …

Zoo Dvůr Králové čeká kvůli koronaviru výpadek 23 milionů, zdraží vstupné

21.05.2020 16:26 ZOO Dvůr Králové nad Labem čeká kvůli uzavření v době koronavirové epidemie ztrátu výnosů na úrovni…

Související:

Právě se děje

Další zprávy