Lanovky v Krkonoších jezdí omezeně, trvalý provoz má jen Sněžka

Ve středních a východních Krkonoších jsou zatím v provozu jen některé lanovky. Dnes turisté mohou využít služeb lanovek z Pece pod Sněžkou na Sněžku, ze Špindlerova Mlýna na Medvědín a z Herlíkovic na Žalý. Od 29. května se rozjede šestisedačková lanovka ze Špindlerova Mlýna na Pláně, uvedl na webu špindlerovský Skiareál.

Lanovka na Sněžku
doporučujeme

Jedinou lanovkou v trvalém provozu je kabinová lanovka na Sněžku, která do letní sezony vstoupila 1. května. Předtím byla od poloviny března kvůli pandemii koronaviru mimo provoz. Lanovky na Medvědín i na Žalý zatím jezdí o víkendech. Lidé musejí na lanovkách nosit roušky a při čekání dodržovat rozestupy.

Pohyb turistů po hřebenech Krkonoš po červeně značené Cestě česko-polského přátelství je kvůli uzavření hranic nadále omezený. Cesta na řadě míst překračuje hranici. Turisté se tak kvůli tomu například nedostanou na Sněžku směrem od Luční boudy. "Nelze ani jít po Cestě česko-polského přátelství od Špindlerovky ke Sněžce, kolem Vysokého kola. Polské hranice jsou stále zavřené. Úplně aktuální rozhodnutí polské vlády je, že to platí minimálně do 12. června," uvedla na facebooku Správa Krkonošského národního parku.

Z dalších lanovek se kabinová lanovka z Janských Lázní na Černou horu poprvé v letní sezoně rozjela o prodlouženém víkendu 8. až 10. května. V květnu bude jezdit ještě o víkendech 23. a 24. května a 30. a 31. května. Do denního provozu vstoupí od 1. června. Lanovka z Velké Úpy na Portášky, která turisty vyváží k herní krajině Pecka, poprvé pojede o víkendu 6. a 7. června. Lanovka z Pece pod Sněžkou k rozhledně na Hnědém vrchu zahájí letní sezonu 1. července.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Turisté v Chorvatsku přispívají k šíření nákazy po Evropě, píše The Wall…

22.09.2020 15:53 Chorvatsko bylo jednou z mála evropských zemí, kterým se podařilo v květnu snížit počet nových…

Zámek Jezeří odolal náporům vojsk, ničivým požárům i těžební technice

20.09.2020 14:00 Jezeří se nachází v Ústeckém kraji nedaleko města Most. Při pohledu na dnešní zámek, na jehož…

Trojský zámek je kouskem Říma na okraji Prahy. Narazíte na něj cestou do…

06.09.2020 20:29 Aktualizováno Nádherný barokní zámek najdeme v Praze-Troji v blízkosti zoologické zahrady. Jeho areál dodnes…

Do zámku Jemniště vložil stavitel své srdce. Metaforicky i fyzicky

05.09.2020 21:42 Aktualizováno Když panství v 18. století koupil nový majitel František Adam z Trauttmansdorffu, původní stará…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama