Lyžaři se na hory nehrnou. Sjezdovky zejí prázdnotou

Teplo a déšť poničily některé sjezdovky, které díky umělému zasněžování v uplynulých dnech zahájily sezonu, návštěvnost areálů tak byla o víkendu malá. Na svazích lyžovaly většinou jen desítky lidí. Provozovatelé proto vyhlížejí ochlazení, aby mohli dosněžit či na sjezdovky nahrnout vyrobený technický sníh, a zlepšit tak podmínky pro lyžaře. Některé do té doby přerušily provoz.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Například v Krkonoších kvůli současnému počasí odložili na neurčito otevření areálu Harrachov, původně je plánovali na pondělí. Z krkonošských středisek, která jsou v Libereckém kraji, měl o víkendu otevřeno jen ski Aldrov ve Vítkovicích. Denně tam bylo asi 40 až 50 lidí, pokud ale počasí dovolí, areál zůstane v provozu.

V Jizerských horách zůstane otevřeno středisko Černá Říčka v Desné. Severák v Hraběticích, který byl o víkendu v částečném provozu, se znovu otevře až podle počasí.

Na jihu Čech zahájila v sobotu novou sezonu střediska Lipno a Zadov, kvůli teplu byla v provozu jen část jejich sjezdovek a návštěvnost byla nízká, například v lipenském skiareálu lyžovalo v sobotu okolo 300 lidí, dnes něco přes 500.

S nepříznivým počasím se potýkají také skiareály na Moravě. V Jeseníkách jsou v provozu střediska v Branné na Šumpersku, na Červenohorském sedle a Ski Aréna Karlov. Například na červenohorském sedle v sobotu lyžovalo 250 až 300 lidí, dnes jich bylo ještě méně. Provozovatelé ale věří, že se situace zlepší. "Ode dneška by mělo mrznout, tak čekáme na lepší podmínky," uvedl zástupce areálu Martin Dubský.

Ve Zlínském kraji se lyžuje jen ve Stupavě na Uherskohradišťsku, kde o víkendu bylo několik desítek lyžařů. Areál ale zůstane v provozu. U ostatních středisek v kraji vysoké teploty a déšť rozjezd sezony zastavily. Některé sice v prosinci zasněžovaly a místy se vleky rozjely, kvůli špatným podmínkám jsou ale opět mimo provoz.

Lepší to není ani na Vysočině. Lyžuje se jen na kopcích Šacberk a Čeřínek u Jihlavy a tamní vleky pojedou i v dalších dnech. Zbývající dvě sjezdovky na Vysočině, které už zahájily sezonu, Harusův kopec a Fajtův kopec na Žďársku, po sobotním dešti přerušily na několik dní provoz.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sluníčko lákalo do hor, skiareály zaplnily desítky tisíce lyžařů

26.01.2020 19:44 Slunečné inverzní počasí přilákalo do hor lyžaře i pěší turisty. Velké lyžařské areály mají sněhu…

Záhada zámku Náchod: Byl pravým domovem Boženy Němcové?

25.01.2020 20:17 Aktualizováno Zámek Náchod se dnes nachází poblíž česko-polských hranic a je nepřehlédnutelnou dominantou…

Do skiareálů dorazily tisíce Čechů, sníh je většinou technický

12.01.2020 17:53 Tisíce lidí dorazily o víkendu do českých skiareálů, vlekaři si tak návštěvnost většinou pochvalují…

O lyžování byl enormní zájem, do hor vyrazili tisíce lidí

05.01.2020 18:33 O prvním víkendu roku 2020 přijely do českých horských středisek tisíce lidí. Tradičně nejvíc…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama