Slovenští dopravci dnes od rána znovu blokují pro kamiony hraniční přechody ze sousedních zemí včetně Česka. Neprůjezdný je přechod Břeclav-Brodské na D2. Kamiony zde mohou využít exit 48 Břeclav a pokračovat směr Hodonín nebo Sudoměřice, ostatní doprava místem projede. Uvedlo to Ředitelství silnic a dálnic ČR. Policie začala dopoledne odklánět i kamionovou dopravu od přechodů na Slovensko ve Zlínském kraji.
Web Dopravniinfo.cz uvedl, že blokáda se netýká osobních vozů, autobusů ani dodávek. Stávkující podle webu pustí dál i nákladní vozy jedoucí v systému ADR, tedy přepravující nebezpečné věci, také například nákladní vozy převážející zvířata.
Dopoledne vznikla před přechodem Břeclav-Brodské podle Dopravniinfo.cz asi kilometrová kolona. Mohl ji však způsobit i porouchaný odstavený nákladní vůz, který kvůli překladu nákladu i po poledni blokoval pravý jízdní pruh, místo však už bylo bez kolon.
Pro nákladní vozidla jsou nyní kvůli stávce autodopravců neprůjezdné hraniční přechody Drietoma-Starý Hrozenkov a Lysá pod Makytou-Strelná na pomezí Slovenska a Zlínského kraje.
"Blokace jsou až na slovenské straně, nicméně slovenská policie nás požádala, abychom od obou hraničních přechodů nákladní dopravu odkláněli, popřípadě už ji nepouštěli na Slovensko. Žádost přišla zhruba v 11:30," řekl ČTK po poledni policejní mluvčí Petr Jaroš. Pro osobní vozidla zůstávají podle něj oba hraniční přechody průjezdné bez větších problémů, kolony se u nich netvoří.
Obnovené blokády kamionové dopravy slovenskými autodopravci se dnes týkají 14 silničních hraničních přechodů, z toho pěti s Českem. Kromě zmíněných jde o přechody Makov-Bílá-Bumbálka a Svrčinovec-Mosty u Jablunkova.
Hraniční přechody Mosty u Jablunkova - Svrčinovec, Bumbálka - Makov jsou pro nákladní vozidla neprůjezdné z důvodu blokády na straně Slovenska. Tvoří se kolony. pic.twitter.com/tdxNcnDrQQ
— Policie ČR (@PolicieCZ) January 28, 2020
Blokády pořádá Unie autodopravců Slovenska (UNAS), a to za výrazné snížení silniční daně či za pozastavení výběru mýtného. Nespokojení slovenští dopravci už dřív tento měsíc a během pokračující kampaně před únorovými parlamentními volbami téměř týden protestovali na různých silnicích v zemi. Zablokovali některé hraniční přechody se sousedními zeměmi včetně Česka.
Související
Ledovka pokryla část Česka. Policie kvůli nehodám uzavřela dálnice
Vážná nehoda autobusu na D2. Několik zraněných, řidič je podezřelý z trestného činu
Dálnice D2 , kamiony , Dopravci , břeclav , Slovensko , řsd , doprava
Aktuálně se děje
před 39 minutami
Je hrozný a slabý, zaútočil Trump na papeže Lva. Ten promptně zareagoval
před 1 hodinou
VIDEO: Novináři se zeptali Trumpa na hodnocení voleb v Maďarsku. Urazil se a odešel
před 2 hodinami
Maďarsko po Orbánovi: Péter Magyar slibuje návrat k evropským hodnotám
před 3 hodinami
Cena ropy po Trumpově oznámení opět poskočila. Znovu překonala hranici 100 dolarů za barel
před 3 hodinami
Neliberální demokracie, nebo národní konzervatismus? Skončila Orbánova éra, kterou nikdo nedokázal pojmenovat
před 4 hodinami
Volby v Maďarsku rezonují světem. Podle Kremlu urychlí rozpad EU, v USA se mluví o prohře Trumpa
před 5 hodinami
Co má za lubem? Experti vysvětlili, proč Trump nařídil blokaci Hormuzského průlivu
před 5 hodinami
Magyar nesmí zklamat, konstatoval Babiš v gratulaci vítězi voleb
před 13 hodinami
Zelenskyj pogratuloval Magyarovi k vítězství. Chce posilovat a rozvíjet spolupráci s Maďarskem
Aktualizováno před 13 hodinami
Opoziční strana Tisza Pétera Magyara vyhrála volby v Maďarsku. Orbán přiznal porážku
včera
Nepomohlo překreslování volebních obvodů, ovládnutí médií ani Trumpova podpora. Proč Orbán prohrál?
včera
První povolební projev Magyara: Dnešek by se měl zlatým písmem zapsat do historie maďarské svobody
včera
Demokratická opozice se z pádu Orbána raduje. Česko ztratilo spojence, truchlí Macinka a ANO
včera
„Maďarské srdce dnes bije pro Evropu silněji.“ Evropa slaví konec Orbána
včera
Noc, na kterou Maďarsko nezapomene. Lidé v ulicích Budapešti oslavují pád Orbána
včera
Index: Voliči v Praze stáli hodinové fronty. Příznivci Orbána byli v menšině
včera
Z obdivovatele Orbána politickým dravcem. Kdo je pravděpodobný budoucí premiér Maďarska Péter Magyar?
včera
Sečtena čtvrtina hlasů. Volby v Maďarsku vyhrává opozice
Aktualizováno včera
Volby v Maďarsku skončily. První průzkumy ukazují na drtivé vítězství strany Tisza
včera
Jak funguje volební systém v Maďarsku? Patří k nejsložitějším na světě
Maďarský volební systém patří k těm nejsložitějším v Evropě i na celém světě. Pokud se chcete zorientovat v tom, jak se dnes rozhoduje o složení tamního jednokomorového parlamentu, přinášíme vám stručný přehled jeho fungování.
Zdroj: Libor Novák