Dálnice D2

Kolona na dálnici D2

Slovenští autodopravci plánují v noci zablokovat dálnici D2 z Česka

Slovenští autodopravci v noci z dneška na pondělí kvůli stávce zablokují dálnici D2 z České republiky na Slovensko. S odkazem na Unii autodopravců Slovenska (UNAS) o tom dnes informují slovenská média. Na české straně hraničního přechodu Lanžhot-Kúty chce policie ve stejnou dobu zdvojnásobit kapacitu odbavování nákladních vozidel.
Kolona na dálnici D2

Nehoda dvou osobních aut a dodávky zastavila dálnici u Brna

Nehoda dvou osobních aut a dodávky zastavila dnes odpoledne na téměř dvě hodiny dopravu na 22. kilometru dálnice D2 z Brna na Lanžhot. Při nehodě se zranili dva dospělí a dvě děti. ČTK to řekli mluvčí policistů, záchranářů a hasičů. Policisté odkláněli dopravu na sjezdu 11 u Blučiny, zpět na dálnici se mohli řidiči vracet u Hustopečí. Odklon dopravy skončil před 16:30, kdy se otevřel jeden pruh.
Ilustrační foto

Bouře ochromily dopravu. Dálnice D1 a D2 jsou uzavřeny, problém mají i vlaky

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) požádalo řidiče, aby se vyhnuli D2. Dálnice je na 50. kilometru u Břeclavi stále uzavřena kvůli spadlým drátům elektrického vedení, vytvořily se kolony. ŘSD to uvedlo na svém twitteru. Dopravní zácpa je i v Břeclavi, průjezd městem trvá desítky minut. Problémy hlásí také dálnice D1.
Kvůli koronaviru se na státní hranice vrátily kontroly

Na D2 opět byla dlouhá kolona kamionů, Slovensko je na hranicích kontroluje

Na hraničním přechodu Lanžhot-Brodské na dálnici D2 směrem na Slovensko byla dnes dopoledne a kolem poledne asi třináctikilometrová kolona kamionů. Vyplývá to z webu Ředitelství silnic a dálnic. Dopravní problémy byly i v Hodoníně. Slovensko kvůli šíření nového typu koronaviru obnovilo kontroly na hranicích.
Kvůli koronaviru se na státní hranice vrátily kontroly

Na D2 u hranic je dvanáctikilometrová kolona kamionů, sahá až k Ladné

Na D2 se dnes odpoledne na hraničním přechodu Lanžhot-Brodské ve směru na Slovensko opět vytvořila asi dvanáctikilometrová kolona kamionů. Vyplývá to z webu Ředitelství silnic a dálnic Dopravniinfo.cz. Fronta byla zhruba stejně dlouhá i po 18:00. Problém je už na hranicích Slovenska s Maďarskem, které také zavedlo přísná hraniční opatření kvůli šíření koronaviru. Dlouhé kolony na česko-slovenské hranici byly hlavně minulý a předminulý týden.
Kolona na dálnici D2

Na D2 se vytvořila dvacetikilometrová kolona

Na dálnici D2 se před hraničním přechodem na Slovensko Lanžhot-Brodské vytvořila v noci 20 kilometrů dlouhá kolona kamionů. Slováci v pátek uzavřeli vjezd do země kvůli tomu, že Maďaři také nevpouštěli kamiony přes hranice. Jde o důsledek přísných opatření kvůli šíření nemoci COVID-19.
Kvůli koronaviru se na státní hranice vrátily kontroly

Řidiči na D2 musí u hranic se Slovenskem opět počítat s kolonou

Řidiči musejí na D2 u přechodu Lanžhot-Brodské směrem na Slovensko dnes po poledni počítat s kolonou kamionů, která kolem 12:30 byla čtrnáctikilometrová. Vyplývá to z údajů na webu Ředitelství silnic a dálnic Dopravniinfo.cz. Problémy vznikají už na hranicích Slovenska s Maďarskem. Maďaři zavedli na přechodech přísná opatření kvůli šíření koronaviru. Dlouhé kolony na hranici byly i minulý týden.

Aktuálně se děje

Aktualizováno včera

včera

včera

Policie Rusko, ilustrační foto

Aktivisté zveřejnili počet zadržených během pohřbu Navalného

Během pohřbu ruského opozičního politika Alexeje Navalného došlo k zadržení více než 100 lidí v různých městech napříč Ruskem. Podle médií to uvedl lidskoprávní projekt OVD-Info, který monitoruje počty zadržených během protestů a poskytuje právní pomoc.

včera

Olaf Scholz na MSC 2023. Je německý sociálnědemokratický politik, od prosince 2021 kancléř Spolkové republiky Německo.

Kauza Taurus: Politici mluví o vážném problému, situace je vážná

Německý kancléř Olaf Scholz v sobotu uvedl, že země vyšetřuje "velmi závažné" úniky z armády a přislíbil rychlé objasnění po zveřejnění nahrávky z diskuse vysoce postavených představitelů německé vzdušných sil o podpoře Ukrajiny na ruských sociálních sítích. 

včera

včera

Olaf Scholz

Německem hýbe kauza Taurus. Rusko zveřejnilo odposlechy z tajné armádní schůzky

Kancléř Olaf Scholz oznámil, že Německo provádí vyšetřování vážného úniku informací z jednání vysokých představitelů svého letectva. Později ministerstvo obrany potvrdilo, že rozhovor těchto příslušníků byl odposloucháván. Zvukový záznam asi třicetiminutového rozhovoru byl v pátek zveřejněn šéfredaktorkou ruské televize RT Margaritou Simonjanovou. Důstojníci diskutovali o možnosti, jak by Ukrajina teoreticky mohla využít německé střely. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Martin Kupka

2300 korun za dálniční známku je jen začátek. Kupka oznámil další zdražení

Cena dálniční známky by měla být od ledna příštího roku opět zvýšena, a to v souladu s vývojem inflace. Uvedl to ministr dopravy Martin Kupka (ODS) v dnešním pořadu Týden v politice České televize. Přesný nárůst ceny, o který se dálniční známka zvýší, má být zveřejněn ve druhé polovině příštího roku. Poslední změna ceny nastala 1. března, kdy roční kupon zdražil z 1500 na 2300 korun.

včera

včera

včera

včera

Joe Biden

Svět po masakru v Pásmu Gazy doufá v příměří s Izraelem

Katar, Egypt i USA se v současnosti zapojují do jednání o příměří mezi Izraelem a palestinským militantním hnutím Hamás. Po masakru u humanitárního konvoje, který si vyžádal stovky zraněných a přes 115 mrtvých, poukazují na naléhavou potřebu co nejdřívějšího uzavření jednání a rozšíření humanitární pomoci proudící do Pásma Gazy.

včera

včera

Bytovým domem v Petrohradě otřásl výbuch. Zřejmě šlo o útok Ukrajinců

V obytném domě v ruském městě Petrohrad došlo v sobotu ráno k výbuchu. Jak informovala místní média, budovu před tím pravděpodobně zasáhl dron. Uvedl to server Ukrajinska pravda.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy