Vjezd do centra Brna bude přísnější, návštěvy nevjedou

Brno zásadně omezilo vjezd autem do historického jádra města. Úpravu rezidentního parkování, která dopravu v centru omezí, schválili na dnešním jednání radní. Řidiči tam již nevyužijí krátkodobé návštěvnické oprávnění. Do centra vjedou autem pouze lidé, kteří tam trvale bydlí nebo podnikají. Změny začnou platit od 1.září. V příštím roce přibude také dalších osm oblastí města s modrými parkovacími zónami. Novinářům to dnes řekl radní pro dopravu Petr Kratochvíl (ODS).

Ilustrační foto
doporučujeme

Parkoviště v Besední ulici radní přesunuli do mírnější zóny v širším centru, kde řidiči nepotřebují povolení k vjezdu a mohou zde zaparkovat. Vzhledem ke svému umístění sice patří do historického jádra, ale podle Kratochvíla je tam regulace zbytečná. Zdůraznil, že je důležité, že auta již nebudou smět projíždět náměstím Svobody.

Centrum bude nově rozděleno do několika zón a oprávnění bude platit jen do jedné konkrétní. Vjezd do centra budou kontrolovat kamery a neoprávněné odstavování vozidel v pěší zóně strážníci.

Mezi další novinky patří zařazení nových parkovacích míst v Lužánecké ulici do systému rezidentního parkování.

Radní dále schválili harmonogram pro rozšiřování systému placeného stání v příštím roce. Přibude do něj osm oblastí v Žabovřeskách a Králově Poli, v obou městských částech čtyři.

Původně se příští rok měla do systému placeného stání přidat i městská část Brno-sever. Kvůli připomínkám jejího vedení se tam ale modré čáry objeví až v roce 2022. "Pro obyvatele čtvrtí Husovice a Černá Pole je nepřijatelné, aby je rozdělilo rezidentní parkování, jak to bylo v původním návrhu. Potřebujeme, aby se zavedlo naráz v celé oblasti. Příští rok budou navíc dělníci kompletně opravovat Lesnickou ulici v Černých Polích. Nedovedu si představit, že by se tam ve stejnou dobu zaváděl nový systém," sdělil starosta Brna-severu Martin Maleček.

Systém rezidentního parkování se letos už dvakrát rozšířil, dvě etapy jsou ještě naplánované.

Témata: Brno | EuroZprávy.cz
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Škoda po tragédii na D1 u Brna je 2,5 milionu, příčina nehody se stále…

24.09.2020 12:44 Materiální škoda po středeční tragické nehodě dvou kamionů a čtyř osobních aut na okraji Brna je…

Alarmující zjištění: Kolik mostů na silnicích nižších tříd je v havarijním…

24.09.2020 11:51 Aktualizováno V České republice se od roku 2004 téměř zdvojnásobil počet mostů ve špatném až havarijním stavu na…

České dráhy nemusí vracet státu 7 miliard, potvrdil soud

23.09.2020 18:46 České dráhy nemusejí vracet státu víc než sedm miliard korun, které dostaly v roce 2008 za převod…

Hromadná nehoda na D1 u Brna: Zahynuli tři lidé včetně dítěte

23.09.2020 17:02 Aktualizováno Při hromadné nehodě dvou kamionů a čtyř osobních aut na dálnici D1 na okraji Brna zemřeli dnes tři…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama