Kalousek to pořádně schytal: Manipulace, šťouchance, trolling hodný SPD, zuří novinář

Šéf poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se dostal do ostré slovní výměny s novinářem Davidem Vaníčkem. Ten si spolu se svým partnerem pořídil děti, které jim odnosila náhradní matka. Právě to vyvolalo hodně vyhrocenou debatu na sociálních sítích.

Kalouska zaujal příběh rodiny Vaníčkových, kterou tvoří dva muži a dvě holčičky-dvojčata, které jim odnosila náhradní matka v USA. Každý je biologický otec jedné z nich.

„Prosím všechny feministky a liberály o názor: Není pronájem dělohy, většinou motivovaný tíživou sociální situací, zcela nepřijatelným ponížením osobnosti příslušné ženy? Nemůže jí to poznamenat na celý život? Nezasloužilo by si to stejnou kampaň jako #MeToo?“ položil do pléna otázku šéf poslanců TOP 09.

Jenže to neuniklo ani jednomu z aktérů příběhu, novináři Davidu Vaníčkovi. „Vážený pane Kalousku, sdílíte příběh mé rodiny, tak musím reagovat: tenhle laciný štouchanec je mimo. Motivace naší náhradní matky nebyla finanční, ani to tak být v v tomto procesu nemohlo. Sám se vztekáte, když novináři píšou povrchně a nepřesně, tak nečiňte totéž. Děkuji,“ vyzval poslance jeden z tatínků.

Kalousek ale svůj dotaz za žádný „šťouchanec“ nepovažoval. „Vážený pane Vaníčku, jenom jsem se zdvořile zeptal a do nikoho jsem nešťouchal. Mrzí mě, když se někdo pohoršuje nad obecně položenými otázkami. Přeji Vaší rodině vše nejlepší,“ vysvětloval obratem politik.

Ani to ale novináře nepřesvědčilo. „Ale vůbec ne. Až já ve své profesi vydám (obecně položený) tázací titulek třeba: Kdo z politiků krade nejvíc? A pod něj lupnu vaší fotku s Babišem, obávám se, že první do redakce zavolá Babiš a hned pak vy a oba budete stejně příjemní,“ vrátil Kalouskovi úder.

To si ale předseda poslaneckého klubu TOP 09 nenechal líbit. „Proboha, cožpak jsem někomu podsouval trestnou činnost? Slušně se ptám na názor, zda je tohle etické. Sám nemám zcela jasno. Mrzí mě, že se Vás to dotklo, ale myslím si, že tyhle otázky si společnost vyjasnit má,“ trvá na svém Kalousek.

„Podsouval jste zneužívání/ponižování sociálně slabých žen. Ano, dotklo se nás to, od vás jako exlidovce a konzervativního politika neočekávám vřelé přijetí lgbt témat, ale ani ne takto manipulativní status bez kontextu, jak z dílny trolling mistrův SPD. Hezký den,“ ukončil debatu novinář.

Jeho rázný postoj nakonec Kalouska donutil se omluvit. „Pokud se Vás to dotklo osobně, přijměte prosím, moji upřímnou omluvu. Neměl jsem v úmyslu útočit na kohokoliv, tím méně na Vás. Jinak přeji hodně štěstí,“ dodal politik.

Související

Miroslav Kalousek

Kalousek se europoslancem nestane. TOP 09 ho vyzvala k jiné kandidatuře

TOP 09 rozhodla o tom, kdo za ni bude v rámci volební koalice Spolu usilovat o křesla v Evropském parlamentu. Veřejnost řešila zejména možnou nominaci exministra financí Miroslava Kalouska. Bývalý poslanec nakonec mezi kandidáty chybí. Strana mu ale naznačila, že by měl zvážit jinou kandidaturu. 

Více souvisejících

Miroslav Kalousek LGBT+ Homosexuálové adopce sociální sítě děti

Aktuálně se děje

před 8 minutami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

Aktualizováno před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 11 hodinami

Kupka s Početím je novým rekordmanem českých aukčních síní

Česko má nový nejdražší vydražený obraz v dějinách země. Olejomalba Františka Kupky nazvaná Conception/Danae (Početí) se v neděli v Praze prodala za 115 milionů korun. S aukční přirážkou dosáhne finální cena částky 126,5 milionu korun.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy