Ovčáček si do své show pozval Kláru Samkovou a už to lítalo: Nepřátelský islám, ošklivá EU

Jiří Ovčáček ve své Talk show na TV Barrandov přivítal advokátku Kláru Samkovou. V rozhovoru řekla, ze Evropská unie uměle ruší naší identitu. Také vzpomněla islám, který vnímá jako nepřátelskou ideologii.

Samková byla v roce 2016 pokutovaná Českou advokátní komorou za své výroky z demonstrace před tureckou ambasádou, kde několikrát proklela tureckého velvyslance. „Byla to akce, kterou jsem nespunktovala já. Vzniklo to spontánně od jednoho aktivisty. O akci před tureckým velvyslanectvím jsem se dozvěděla den předem a byla jsem tam pozvána. Měl se tam číst můj text, který zazněl v poslanecké sněmovně a přinesl velký odpor ze strany diplomatů muslimských zemí v České republice. Říkala jsem si, že by byla slušnost, abych se tam taky ukázala,“ vysvětlila v rozhovoru na Tv Barrandov Samková.

Slova o proklínaní tureckého velvyslance vysvětluje Samková následovně: „Vím toho o islámu hodně, takže vím, jak jsou muslimové pověrčiví. Takže to tzv. prokletí je vyjádřením nesouhlasu jazykem jejich kmene, protože tomu čtenému textu on stejně nerozuměl. Já jsem mu doručila informaci o tom, že jim pohrdám.“

Neporozuměly tomu některé složky na straně Česka, jako například Česká advokátní komora. „Jsem kvůli tomu popotahovaná doposud. Ale buď budu mlčet a nebudu mít žádné problémy nebo budu nahlas říkat, vůči čemu se vymezuji a jednání tureckého velvyslance považuji za protizákonné,“ řekla Samková.

Advokátka islám veřejně kritizuje. „Já se řídím heslem, že je potřeba znát své nepřátele, a proto do muslimských zemí cestuji a islám poznávám.“

Samková se politicky angažuje a o veřejný prostor se zajímá od mládí. Velkým tématem je pro ni nedostatek svobody v rozhodování a s tím související nedostatek zodpovědnosti. „Lidem je upírána zodpovědnost, na rovině ve vztahu k státu, k obci, k veřejnému prostoru. Ten pocit neodpovědnosti vyřešil třeba Tomáš Baťa. Ten dával prostřednictvím odborů svým dělníkům moc, podíl na zisku firmy a s tím spojenou velkou zodpovědnost. Je třeba povzbuzovat lidi, aby podnikali a získávali moc nad svým životem,“ dodala.

Související

Jiří Ovčáček Glosa

Události Petra Nutila: Ovčáček proti Babišovi a zmatky kolem covidu

Moji milí, vítejte u dalšího vydání Událostí PN. Je před Vánocemi. Jak už jsem psal vloni, zkuste nezapomenout na to, že veškerý ten světélkující, ze všech stran povykující a obtěžující „vánoční“ teror je tu jen proto, že ve skutečnosti už neslavíme Vánoce, slavíme jakousi neurčitou simulaci bez významu, a aby nám to nebylo tak divné, všeprostupující konzum nahrazuje tu prázdnotu uřvaností.
Jiří Ovčáček Glosa

Události Petra Nutila: Pokání Jiřího Ovčáčka a Babišovo peklo

„Stydím se za to, co jsem dělal. Nenávist je můj největší hřích,“ posypal si hlavu popelem v rozhovoru se Světlanou Witowskou končící hradní mluvčí Ovčáček. A v rozhovoru působil tenhle hradní komik, bývalý autor komunistických Haló novin, wannabe křesťan a věčná attention whore sociálních sítí Jiří Ovčáček slušně, smířlivě a skoro by se zdálo, že celé to svoje angažmá hodlá spláchnout jako roli, která mu byla přisouzena, vnucena a kterou musel hrát. Na což by mu, upřímně řečeno, mohl skočit jen člověk buď s poruchou paměti, nebo zcela dementní. 

Více souvisejících

Jiří Ovčáček Klara Samkova Česká advokátní komora EU (Evropská unie) islám právníci Turecko Česká republika velvyslanectví Turecko

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Mikuláš Bek

Univerzity upozorňují na kolaps systému. Ministerstvo vnímá problém a shání peníze

Vysokoškolští pracovníci jsou nespokojeni se současným stavem vysokého školství. Již v pondělí se vydali protestovat do ulic v rámci iniciativy Hodiny pravdy, tentokrát pod heslem Kolaps systému. EuroZprávy.cz v tomto kontextu obdržely prohlášení od resortu školství s tím, že pro příští rok žádá o navýšení rozpočtu pro vysoké školy o šest miliard. 

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Tomáš Zdechovský ve volebním štábu koalice Spolu. (9.6.2024) Prohlédněte si galerii

Zdechovský pro EZ: Úspěch Turka či Konečné je varováním, musíme zabrat. Do kampaně jsem dal maximum

Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) bude europoslancem i dalších pět let, v evropských volbách získal téměř 67 tisíc preferenčních hlasů. V předvolební kampani se podle svých slov vyždímal na maximum. Všímá si přitom toho, že k úspěchu vede cesta i přes sociální sítě jako TikTok či Instagram. Na nového europoslance Filipa Turka je v Bruselu upřímně zvědavý. Zdechovský se dále v rozhovoru pro EuroZprávy.cz vyjadřuje k výběru nového českého eurokomisaře či k náplni své práce v Evropském parlamentu.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 8 hodinami

včera

včera

včera

Petr Fiala

Fiala: Česko by mělo za 77 tanků Leopard zaplatit 52 miliard

Česko by mělo za 77 tanků Leopard 2A8 zaplatit 52 miliard korun, řekl dnes na tiskové konferenci premiér Petr Fiala (ODS). Vláda udělala další krok k jejich nákupu a rozhodla o přistoupení k dohodě o společném pořízení tanků s několika evropskými zeměmi, vedenými Německem.

včera

Rusko lže a podvádí Asiaty. Státy chtějí své občany zpět

Indie ve středu oznámila, že požádala Rusko o návrat svých občanů, kteří byli naverbováni do ruské armády. Toto rozhodnutí přišlo po nedávné smrti dvou Indů ve válce na Ukrajině, uvedla televize ABC News. Podobné kroky realizuje také Nepál nebo Srí Lanka.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy