Další propadák krajských voleb. Proč neuspěla Zimolova Změna 2020?

Ani ne dvě procenta hlasů získala v krajských volbách Změna 2020, politický subjekt sestavený z lidí kolem bývalého jihočeského hejtmana Jiřího Zimoly. Lídr Změny 2020 Stanislav Mrvka čekal v krajských volbách lepší výsledek. ČTK řekl, že příčin nízkého zisku 1,91 procenta hlasů bylo několik.

Jiří Zimola
doporučujeme

"Jedním z důvodů bylo to, že existujeme krátkou dobu. Veřejnosti jsme se představili až v květnu a to bylo asi pozdě," uvedl Mrvka. Dodal, že další aspekt byl nižší mediální zájem o Změnu 2020. "Nikdo nás nezval do velkých debat, kde se můžete ukázat. Právě ty debaty často hodně výsledek ovlivňují," uvedl.

Dodal také, že Změna 2020 měla v porovnání s jinými stranami a hnutími nižší rozpočet na kampaň. Na veřejnosti proto neměla tolik billboardů jako konkurenti. "Měli jsme dětský rozpočet. Je to dáno tím, že jsme jako nový politický subjekt neměli prakticky žádné finance a museli jsme si je shánět," řekl bývalý starosta Jindřichova Hradce.

Někdejší jihočeský hejtman a bývalý místopředseda ČSSD Jiří Zimola opustil ČSSD letos po dvou dekádách členství, v posledních letech byl kritikem sociálnědemokratické politiky. Zimola byl od roku 2008 do roku 2017 jihočeským hejtmanem a dlouhá léta předsedou jihočeské sociální demokracie. Výrazný sociálnědemokratický politik v lednu na mandát rezignoval. O nově založeném hnutí prohlásil, že chce prosazovat skutečnou sociálně spravedlivou politiku, kterou ČSSD "hloupě opustila".

Podle Mrvky však Změna 2020 neúspěchem v krajských volbách nekončí. Formace, kde působí kromě Zimoly i několik bývalých členů jihočeské ČSSD, se chce připravit na další prověrku. "Volby do Poslanecké sněmovny v příštím roce pro nás asi nebudou, jelikož jsme spíš regionální subjekt. Rádi bychom se ale připravili na komunální volby," uzavřel Mrvka.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Politici odsoudili teroristický útok v Nice. Česko stojí za Macronem,…

29.10.2020 17:11 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) odsoudil teroristický útok ve francouzském Nice, při němž dnes zemřeli…

KOMENTÁŘ: Po vyjukaném Vojtěchovi, rozkazovačném plukovníkovi přichází…

29.10.2020 16:20 KOMENTÁŘ – Vzbuzuje naději i důvěru. Nový ministr zdravotnictví Jan Blatný by do resortu, který se…

Babiš: Faltýnkova cesta do Španělska není dobrým signálem

29.10.2020 16:13 Cesta předsedy poslaneckého klubu ANO Jaroslava Faltýnka do Španělska není dobrým signálem, řekl…

Vybrané sociální dávky se budou vyplácet bez dokládání nároku, návrh…

29.10.2020 15:45 Příspěvek na bydlení nebo přídavky na dítě asi budou lidem vypláceny nejméně do konce roku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama