Poslanci ODS zavítali na inspekci na ministerstvo dopravy. Co zjistili?

Časté změny na ministerstvu dopravy resortu neprospívají a mají dopad i na dopravní výstavbu. Tvrdí to poslanci opoziční ODS, kteří dnes odpoledne úřad navštívili a situaci na ministerstvu probrali s ministrem dopravy Karlem Havlíčkem (za ANO). V tiskové zprávě o tom dnes informovali občanští demokraté. Podle ministerstva Havlíček poslance ubezpečil, že resortu věnuje maximum svého času a připravuje zefektivnění jeho chodu.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Ministerstvo dopravy
doporučujeme

Havlíček se stal ministrem dopravy v lednu, resort vede zároveň s ministerstvem průmyslu a obchodu (MPO). Ve funkci nahradil Vladimíra Kremlíka, který byl ministrem dopravy necelých devět měsíců.

Dnešní návštěvy se zúčastnili poslanci ODS Ivan Adamec, Jan Bauer, Petr Beitl, Stanislav Blaha a Vojtěch Munzar. Havlíček poslancům představil fungování úřadu a také plány, které v dopravě má. Ministerstvo už před exkurzí uvedlo, že s ní nemá problém a je otevřeno veřejnosti.

"Ministr Havlíček se shodl s poslanci na nutnosti urychlení přípravy a výstavby klíčové dopravní infrastruktury a ubezpečil je, že resortu dopravy věnuje maximum svého času a nastavuje zde nové operativní řízení s cílem zefektivnit chod úřadu," uvedl mluvčí ministerstva František Jemelka. Ministr podle Jemelky poslancům také nabídl, že mohou společně jednat v Polsku s tamními zástupci resortu dopravy o tom, jak přenést některé aspekty polské legislativy urychlující výstavbu i do Česka.

"Jsme rádi, že nás na ministerstvu takto vlídně přijali, výsledek návštěvy nás ale bohužel nepřekvapil, v důsledku neustálých změn a nejasnosti toho, kdo úřad vlastně řídí, se můžou úředníci snažit sebevíc, ale výsledky prostě přicházet nebudou," uvedl Bauer, podle kterého resortu chybí především kvalitní vedení. Blaha kritizoval zejména nedostatek peněz na výstavbu silnic a železnic. Na některých návrzích jsou však s Havlíčkem ochotni spolupracovat.

Havlíček po svém lednovém jmenování do funkce ministra dopravy uvedl, že chce pokračovat v prioritách, které nastavilo už předchozí vedení resortu. Letos tak chce otevřít 75 kilometrů dálnic a silnic, zajistit nové zdroje financování dopravních staveb či úspěšně dokončit projekty nových dálničních známek či jednotné jízdenky. Plánuje také reorganizaci úřadu, kdy vypíše výběrové řízení na pozice všech náměstků. Jednotlivé úseky resortu navíc budou upraveny podle jednotlivých dopravních zaměření.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Praha ať kromě Němcova uctí také sovětské osvoboditele, žádá Putinův mluvčí

27.02.2020 14:02 Praha by vedle uctění památky Borise Němcova měla pamatovat také na sovětské vojáky, kteří padli…

ODS by chtěla zvýšit tresty za nebezpečné pronásledování dětí

27.02.2020 13:30 Opoziční ODS by chtěla zvýšit tresty například za nebezpečné pronásledování dětí a za nebezpečné…

Zaorálek zruší projekt portálu Czechiana, dle ministra je megalomanský

27.02.2020 10:47 Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) zruší projekt portálu Czechiana, podle něj je megalomanský…

Baláč odmítá pletichy při veřejné soutěži MPSV. Policie ho prý stíhá za…

27.02.2020 10:07 Obviněný náměstek ministerstva práce a sociálních věcí Jana Baláč je přesvědčený, že při veřejných…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama