Skladovací haly politika Bendy (ČSSD) budou, rozhodl úřad navzdory stovkám námitek

Krajský úřad Ústeckého kraje schválil výstavbu šesti železobetonových hal politika Petra Bendy v blízkosti obcí Modlany a Rtyně nad Bílinou na Teplicku. Přestože v rámci posouzení vlivu stavby na životní prostředí (EIA) přišlo k záměru více než 1400 nesouhlasných vyjádření, vydal úřad závazné souhlasné stanovisko k řízení EIA platné příštích sedm let. Petr Benda je čtvrtý na kandidátce ČSSD v krajských volbách.

ČSSD
doporučujeme

"Byly vypořádány všechny připomínky a od zpracovatele posudku bylo navrženo souhlasné stanovisko. Proto jsme ho převzali," řekla serveru iDNES Monika Zeman, vedoucí odboru životního prostředí a zemědělství krajského úřadu. "Je to rozhodnutí úřadu, a pokud si dobře pamatuji, rada Ústeckého kraje k tomu doporučení nedala," uvedl k rozhodnutí hejtman Oldřich Bubeníček (KSČM).

Úřad zároveň stanovil 21 podmínek, které musí být dodrženy.

"Zvážíme, jestli jsou nějaké právní možnosti se proti tomu bránit. Tolik podmínek v podobných areálech v České republice nikdy stanoveno nebylo," řekl Jan Benda, člen představenstva PH-Real a bratr Petra Bendy.

"Určitě budeme dál bojovat za to, aby tu ty haly nestály. Nechceme je tady. Ještě to není konečná," řekl serveru předseda spolku Periferní vidění Roman Čech. Proti uvedenému záměru bojuje od roku 2017, stejně jako obce Modlany a Rtyně nad Bílinou, jejichž katastrálních území se výstavba hal na zelené louce v blízkosti přivaděče k dálnici D8 dotýká.

Čech považuje za zarážející, že krajský úřad vydal souhlasné stanovisko den před krajskými volbami. "Bratr je v politice dlouho a absolutně vylučuji jakoukoliv souvislost s tímto záměrem. Tohle ani není politická věc, vždyť rozhodují orgány státní správy v přenesené působnosti," odmítl souvislost Jan Benda.

Na území o rozloze 326.021 metrů čtverečních chce investor postavit šest objektů pro skladování a lehkou výrobu. Haly mají mít univerzální podobu, aby v nich případně bylo možné výrobu rychle změnit. Podle zveřejněné dokumentace se mají v objektech vyrábět antény a příslušenství pro bezdrátová připojení a stojany na kosmetické výrobky pro obchodní řetězce. V jedné z hal má být provoz na kompletaci dětských hřišť a sportovišť.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vláda zpřísnila opatření. Zavádí noční zákaz vycházení, lidé mají pracovat…

26.10.2020 22:20 Aktualizováno Vláda dnes opět zpríšnila opatření proti šíření koronaviru. Zavádí se noční zákaz vycházení na…

Průzkum: Zeman je hodnocen hůř než na jaře. Koho chtějí Češi za příštího…

26.10.2020 22:13 Aktualizováno Prezidenta Miloše Zemana hodnotí lidé hůř než na jaře, nejvíc kritičtí jsou k jeho chování a…

Babiš navrhl zrušit superhrubou mzdu, daňové sazby mají být 15 a 23 procent

26.10.2020 18:22 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) předložil ve Sněmovně návrh na zrušení superhrubé mzdy. Místo toho…

Firmy bojují o přežití. Vláda prodloužila program Antivirus B do konce roku

26.10.2020 17:24 Aktualizováno Vláda prodloužila do konce roku vyplácení příspěvků na náhrady mezd z programu Antivirus firmám,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama