Při muzejní noci je v Brně zájem o krajský úřad i zahradu vily Tugendhat

Kolem 200 lidí přišlo za první dvě hodiny na Krajský úřad Jihomoravského kraje, který má dnes otevřeno pro veřejnost v rámci takzvané muzejní noci. ČTK to řekla Markéta Chumchalová z tiskového oddělení kraje. Zájem byl i o zahradu vily Tugendhat, kde už před otevřením čekal hlouček zájemců. Hned na úvod zahradou prošlo zhruba 100 lidí. Většina zapojených institucí měla otevřeno od 18:00 do půlnoci.

Brno

Do zahrady vily Tugendhat přišli Češi i cizinci. Návštěvníci využili procházek parkem, posezení u stolů, ale také pohledu přes sklo do interiérů vily Tugendhat. Zahradu měla přístupnou i vedlejší vila Löw-Beer.

Na prohlídku krajského úřadu si lidé dělali rezervaci. "Za první dvě hodiny k nám zamířilo zhruba 200 lidí. Lákadlem je střecha, kde máme včelí úly. Prohlídku doprovází výklad krajského včelaře," uvedla Chumchalová. Podle ní si zájemci kromě zákoutí úřadu mohou prohlédnout i výstavu dekorativně vyřezávaného ovoce a zeleniny nebo olejomaleb Antonína Vojtka.

Návštěvníci chodili i do Moravské galerie, řekla ČTK za galerii Daniela Křižanová. "Návštěvnost je dobrá. Máme doprovodný program, jako například projekce s hudebním doprovodem nebo divadlo pro děti Liška Bystrouška. I jiné instituce jsou spokojené. Je vidět, že lidé po roce a půl, co bylo vše kvůli koronaviru zavřené, zase nabíhají na kulturní život," uvedla Křižanová.

Muzejní noc se v Brně koná po loňské pauze způsobené koronavirovou pandemií. Noc se většinou koná v květnu, což ale letos pandemické podmínky nedovolily. Většina provozovatelů se tak dohodla na srpnovém termínu. Kromě krajského úřadu nebo zahrady vily Tugendhat otevřela i Moravské galerie, Dům umění města Brna, Česká národní banka, Knihovna Jiřího Mahena nebo Zetor Gallery.

Naopak chybí někteří tradiční účastníci, konkrétně Technické muzeum Brno a Moravské zemské muzeum, jimž letní termín z různých důvodů nevyhovoval. Do muzejní noci se nezapojil ani hrad Špilberk. V 16:00 totiž byl uzavřen kvůli přípravě večerního ohňostroje festivalu Ignis Brunensis, odpalovaného právě ze Špilberka.

Přes 1000 dnů ve vězení jako msta. Čína propustila dva Kanaďany, které…

25.09.2021 21:08 Dva kanadští občané, které Peking obvinil ze špionáže a zadržoval více než 1000 dní, byli…

Co se děje ve Facebooku? Uniklé dokumenty odhalily znepokojivé praktiky

25.09.2021 08:32 Společnost Facebook tento týden čelí řadě obvinění ohledně svého vnitřního fungování. Jejich…

Kanárské ostrovy: Sopka na La Palmě může chrlit lávu i čtvrt roku

22.09.2021 11:28 Na španělském ostrově La Palma může magma po nedělní erupci sopky podle odhadu expertů vytékat tři…

ROZHOVOR: Zneužíváním evropských dotací na Slovensku se zabývá Evropský…

25.09.2021 14:29 Na Slovensku docházelo k případům zneužívání zemědělských dotací, ve kterých jsou namočení vysocí…

Změna Tálibánu v praxi? Mrtvá těla věší a vystavuje na náměstích

25.09.2021 18:52 Tálibán pověsil na hlavním náměstí v západoafghánském městě Herát mrtvé tělo na jeřáb, oznámila…

Lidé dnes mohou na Brněnské přehradě navštívit zázemí lodní dopravy

11.09.2021 06:52 K 75. výročí zahájení lodní dopravy na Brněnské přehradě dnes připravil brněnský dopravní podnik…

Související:

Právě se děje

reklama