Masarykův onkologický ústav zakázal návštěvy, riziko šíření koronaviru roste

Masarykův onkologický ústav v Brně ruší od dnešního dne návštěvy s ohledem na narůstající riziko šíření nákazy koronavirem. V tiskové zprávě to uvedla mluvčí ústavu Zuzana Joukalová. Ústav většinou návštěvy neruší ani při chřipkové epidemii, protože jsou podle něj návštěvy pro pacienty důležité.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Zdravotnictví
doporučujeme

Onkologický ústav rovněž ruší všechny akce pro pacienty a veřejnost. Čtvrteční akci pro veřejnost nazvanou Světový den ledvin zrušila i Fakultní nemocnice Brno. V ČR je zatím 32 potvrzených případů nákazy novým koronavirem, který se rozšířil z Číny. V Jihomoravském kraji zatím žádný případ nákazy není.

Zákaz návštěv platí v onkologickém ústavu ode dneška. "Vyhlásili jsme ho s ohledem na narůstající riziko šíření infekce COVID-19. Výjimky lze konzultovat s lékařem," uvedla Joukalová. Pro starší a nemocné lidi by mohla mít nákaza fatální následky. Rušení akcí pro pacienty i veřejnost platí už pro úterní koncert A la Ella.

Kvůli šíření koronaviru omezila od pátku návštěvy i znojemská nemocnice na oddělení dlouhodobě nemocných, od úterý bude v nemocnici platit zákaz návštěv na všech lůžkových odděleních.

Další nemocnice v kraji jako například Kyjov nebo Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně a Fakultní nemocnice Brno mají zakázané návštěvy ještě z února kvůli chřipkové epidemii, takže speciální opatření kvůli koronaviru zavádět nemusely. Ve znojemské nemocnici ale zákaz spojený s chřipkou už dříve zrušili, proto zavedli opatření znovu.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Maláčová: Všichni nakažení senioři možná budou muset do nemocnic

05.04.2020 14:17 Pokud se potvrdí zpráva, že v havlíčkobrodské nemocnici zemřeli na covid-19 dva klienti domova pro…

Tuberkulóza zabije i milion lidí ročně, kolem koronaviru je zbytečná…

04.04.2020 23:50 Aktualizováno ROZHOVOR - Udržuje si nadhled a k panice má daleko. Proto její názor na pandemii, která zachvátila…

Zemřely další nakažené seniorky z domova v Michli, covid-19 nebyl…

04.04.2020 20:00 Aktualizováno V pražské Všeobecné fakultní nemocnici (VFN) dnes zemřely s nemocí covid-19 dvě ženy z domova pro…

Dezinfekce někdo skoupil záměrně, vezměte si důchodce domů, nabádá ředitel…

04.04.2020 18:21 Aktualizováno Koronavirus vytváří obrovský psychický tlak nejen na seniory, ale převážně na sociální pracovníky,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy