Soud v kauze údajných Čechmánkových podvodů odročen, žalobce navrhl další svědky

Krajský soud ve Zlíně dnes odročil hlavní líčení v kauze bývalého hokejového reprezentanta Romana Čechmánka, který se podle obžaloby při svém neúspěšném podnikání dopustil podvodu se škodou přesahující 15 milionů korun. Státní zástupce navrhl předvolat další svědky, což trestní senát akceptoval.

Roman Čechmánek
doporučujeme

Hlavní líčení by mělo pokračovat 9. listopadu. Devětačtyřicetiletý Čechmánek vinu dlouhodobě popírá.

Krajský soud Čechmánka v minulosti už dvakrát obžaloby zprostil, nepodařilo se podle něj prokázat, že by měl v úmyslu obohatit sebe či někoho jiného. Jeho rozsudek však vždy zrušil olomoucký vrchní soud a vrátil věc zpět k projednání do Zlína. Loňský zprošťující rozsudek krajského soudu zrušil vrchní soud po odvolání státního zástupce Petra Matouška v celém rozsahu začátkem letošního roku. Konstatoval absolutní lhostejnost obžalovaného k jeho závazkům a žádal doplnění dokazování. Obhajoba v případu podala dovolání k Nejvyššímu soudu, které soud odmítnul, stejně jako ústavní stížnost. Soudy argumentovaly tím, že v případu nebylo doposud pravomocně rozhodnuto.

U krajského soudu dnes vypovídal jednatel firmy, která Čechmánkovi prodávala budovu v Prostějově, v níž býval domov důchodců a restaurace. Svědek uvedl, že v době transakce obě zařízení v budově fungovala bez omezení. Řekl také, že se nesetkal s žádným zákazem užívání stavby vydaným prostějovským magistrátem, se kterým pracuje obžaloba. Prodej nemovitosti však podle svědka zprostředkovával jeho kolega, který by na žádost žalobce měl vypovídat u soudu v listopadu. "Já jsem chtěl mít od té věci klid, byl jsem nárazníkem mezi bankou a společností, která za to ručila," uvedl muž.

Podle obžaloby se olympijský vítěz z Nagana podvodu dopustil mezi lety 2011 až 2014, především v souvislosti s výstavbou minipivovaru ve Zlíně a přestavbou bytového domu v Holešově. Státní zástupce uvedl, že obžalovaný uzavíral smlouvy a dohody se záměrem získat majetkový prospěch, přestože jeho tíživá finanční situace mu nedovolovala je plnit. Na základě smluv odebíral služby, stavební materiál a bytové či restaurační vybavení. Čechmánek už dříve uvedl, že neměl důvod nikoho okrást a nikdy nepřemýšlel nad tím, že by se chtěl nekale obohatit.

Bývalý hokejista si na podnikání půjčoval peníze od známých, měl úvěry u bank. Minipivovar s restaurací ve Zlíně musel po roce fungování zavřít. Přestavbu domu v Holešově nedokončil. Koupil také bývalý domov důchodců v Prostějově, investoval do developerského projektu v Chorvatsku, vlastnil byty ve Zlíně a v Čeladné. Jeho dluh dosáhl asi 100 milionů korun. Od roku 2013 byl v insolvenci, o rok později vyhlásil soud konkurz na jeho majetek.

Bývalý brankář Zlína, Jihlavy, Vsetína, Philadelphie, Los Angeles, Karlových Varů, Hamburku, Linköpingu a Třince ukončil kariéru v roce 2009. Později vedl jako trenér hokejisty druholigového Hodonína a juniorský tým Vsetína. Před nedávnem se stal asistentem trenéra v Trnavě.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kauza podezřelé zakázky v Lánské oboře: Začal soud, Balák vinu odmítá

22.10.2020 16:36 Aktualizováno Kladenský soud dnes začal projednávat kauzu údajného ovlivnění zakázky v Lánské oboře. Mezi…

Požár zachvátil velkou halu se senem na Jesenicku, škoda jde do milionů

22.10.2020 15:48 Aktualizováno V Mikulovicích na Jesenicku zasáhl dnes ráno požár halu s uskladněným senem. Na místo se sjelo…

V noci na neděli se změní čas, budeme spát o hodinu déle

22.10.2020 13:06 O nadcházejícím víkendu začne platit zimní čas. Ve tři hodiny v noci na neděli se posunou hodiny…

Výrobce nanoroušek v době pandemie nestíhá. Život nám ztrpčují asijské…

22.10.2020 12:35 ROZHOVOR – Jsou zaveleni prací a nestíhají. Spoluzakladatel firmy nanoSPACE Jiří Kůs přiznává, že…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama