Praha - Prodejci pohonných hmot jsou nepoučitelní. Každý měsíc uloží inspektoři České obchodní inspekce nepoctivým prodejcům pokuty v řádech desetitisíců korun. Za prvních pět měsíců letošního roku rozdali inspektoři hned 10 postihů v celkové výši téměř milion korun.
Nejvyšší pokutu udělili inspektoři společnosti LPG Flaga, která provozuje síť čerpacích stanic na LPG. Hned dvě její stanice v Olomouckém kraji, konkrétně v Jeseníku a v Zábřehu, prodávaly LPG s nadlimitní hodnotou síry. A v další provozovně v Olomouci měla stejná společnost navíc špatně označený stojan s LPG.
Vůbec nejčastějším prohřeškem, který odhalily laboratorní expertízy odebraných vzorků paliva, byl nízký bod vzplanutí u motorové nafty. V jednom případě byl dokonce o 20 stupňů nižší, než udává norma.
Přesto se ve srovnání s loňským rokem čerpadláři zlepšili. Za dva a půl měsíce loňského roku rozdali inspektoři 11 pokut (přehled zde). Teď za leden až květen udělili "jen" deset postihů.
Inspektoři odhalili i další nekvalitní vzorky, s majiteli čerpacích stanic ale stále běží správní řízení a ještě nebylo vydáno pravomocné rozhodnutí.
Související
Litr zdražil i o více než tři koruny. Strop na ceny paliv skončil
Natankujte ještě dnes. Strop na pohonné hmoty končí, ceny paliv od zítřka porostou
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Dohoda připravovaná 20 let rozzuřila Trumpa. Den po podpisu ji pohřbil
před 2 hodinami
Tropické počasí se vrátí, potvrdili meteorologové. Panuje ale menší nejistota
včera
Česko se musí připravit na důchodce. Jedno opatření stačit nebude
včera
Česko obměňuje diplomacii. Bude ho zastupovat šest nových velvyslanců
včera
Závažný zločin v Jablonci. Případ řeší policie, spekuluje se o vraždě dítěte
včera
Nové informace k pádu vrtulníku Venom. K zemi padal desítky metrů
včera
Odejde z Lyonu? O oporu české reprezentace Šulce se zajímá klub z Premier League
včera
Trump pohrozil Íránu, pokud Hútíové opět zaútočí na komerční lodě
včera
Zemřel exředitel CIA Woolsey. Zdraví mu zničil záhadný syndrom, který postihl stovky diplomatů
včera
Rusku dochází dech? Skutečný ekonomický stav veřejnosti tají, v tichosti chystá další mobilizaci
včera
V Náměšti nad Oslavou se zřítil armádní vrtulník s pěti vojáky na palubě
včera
Cena ropy po útoku Hútíů na saúdskoarabské tankery prudce roste. Blíží se hranici sta dolarů za barel
včera
Lavrov se po roce setkal s Rubiem. Varoval USA před podporou Ukrajiny
včera
Evropa na suchu. Extrémní počasí mění kontinent k nepoznání
včera
Ukrajina svolává mimořádné zasedání Rady bezpečnosti OSN
včera
Důchodci by od státu mohli dostat jednorázový příspěvek, připustil Babiš
včera
Počasí o víkendu: Sobota vyzývá k výletům, v neděli se obloha pokazí
22. července 2026 21:16
Rusko přitvrzuje. Kreml zpřísnil své územní požadavky, Putin je ochoten jednat až po ovládnutí Doněcké oblasti
22. července 2026 19:58
Lavrov se po téměř roce sejde s Rubiem. Chce, aby mu vysvětlil Trumpovy výroky o míru
22. července 2026 18:47
Guardian: Coca-Cola, Mondelēz, Danone či Ferrero bojují proti zdravému stravování vleklými žalobami
Světoví výrobci ultrazpracovaných potravin (UPF) využívají podle zjištění britského serveru The Guardian soudní žaloby k blokování a odkládání vládních opatření zaměřených na boj proti nezdravému stravování. Mezinárodní vyšetřování odhalilo, že mezi lety 2010 a 2025 bylo v pěti zemích podáno celkem 235 žalob proti regulacím, které měly chránit zdraví obyvatelstva. Přestože potravinářské korporace veřejně deklarují podporu veřejnému zdraví, v zákulisí napadají zákony o označování obalů, omezení marketingu i daně z nezdravých potravin.
Zdroj: Libor Novák