První advent přinesl obchodníkům nárůst prodejů o desítky procent

Praha - Obchodníci o prvním adventním víkendu zaznamenali nárůst prodeje proti běžnému víkendu o desítky procent. Zákazníků pak přišlo do obchodů až o třetinu více.

Zájem mají lidé především o drobné spotřebiče, elektroniku, mobilní telefony a hračky. Obchodníci nevylučují, že letošní objem předvánočních útrat by mohl být rekordní. Vyplývá to z informací obchodníků o nákupech lidí o prvním adventním víkendu.

Zároveň prodejci upozornili, že v případě meziročního srovnání byl vývoj tržeb ovlivněn tím, že loni tento víkend vycházel na konec listopadu, kdy se překrýval se závěrem akce Black Friday.

"O prvním adventním víkendu jsme oproti běžnému víkendu zaznamenali narůst prodejů v řádu desítek procent. U některých kategorií a druhů zboží šlo až o 50 procent. Na návštěvnosti našich hypermarketů vidíme, že se lidé na vánoční svátky začali již připravovat a uvědomují si, že zlatá adventní neděle letos připadá na samotný Štědrý den," uvedla mluvčí Globusu Pavla Hobíková. Zvýšený zájem měli lidé podle řetězce o suroviny na pečení vánočního cukroví a o vánoční dekorace a osvětlení.

"Z prvního adventního víkendu je patrné, že lidé naplno nakupují vánoční dárky. Co se týče počtu kusů, tak výrazně stoupl prodej drobnějšího zboží. Nejpatrnější je to v divizi domácích spotřebičů. Především je zájem o kávovary a příslušenství k nim," uvedl mluvčí Mall.cz Jan Řezáč. Velmi dobře se tradičně prodávají televizory a drobnější elektronika včetně mobilních telefonů a tabletů. Dále je veliký zájem o hračky.

Související

Adventní věnec

Adventní věnec. Kde se vzal symbol vánočního času?

Na adventním věnci již hoří svíce značící adventní neděle a odpočítávající čas do Štědrého dne. Zatímco dnes si předvánoční dobu bez adventního věnce nedokážeme představit, dříve ho lidé neznali. Věnec se svíčkami se stal symbolem adventu teprve v 19. století.

Více souvisejících

advent Obchody elektrospotřebiče

Aktuálně se děje

před 24 minutami

před 47 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 9 hodinami

včera

včera

včera

Po mizerném týdnu se Bayern Mnichov dohodl na předčasném konci s koučem Tuchelem

Nejprve prohra 0:3 v Leverkusenu, následně prohra 0:1 na hřišti Lazia Řím v rámci osmifinále Ligy mistrů a pak prohra 2:3 v Bochumi. To vše společně s tím, že v Bundeslize ztrácí Bayern Mnichov už osm bodů na vedoucí tým, nakonec vyústilo v dohodu mezi klubovým vedením a trenérem Thomasem Tuchelem na předčasném ukončení spolupráce, přičemž bývalý kouč Dortmundu, Paris Saint Germain či Chelsea by měl z mnichovského velkoklubu odejít až po této sezóně 2023/24.

Zdroj: David Holub

Další zprávy