Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) uložil České poště pokutu 250.000 korun za záměnu pokut pro dva a půl tisíce řidičů, kteří v Praze spáchali přestupek. Pošta omylem doručila řidičům pokutu někoho jiného a mohli si tak přečíst jeho jméno, přesnou adresu, datum narození, značku auta, kdy a kde porušil předpisy a kolik má zaplatit.
"České poště byla pravomocně udělena pokuta ve výši 250.000 korun, neboť nezajistila bezpečné zpracování osobních údajů v rámci služby Hybridní pošta, když došlo na obálkovací lince k nesprávné kompletaci zásilek," cituje Mladá fronta Dnes mluvčího ÚOOÚ Tomáše Patáka. Pošta vinu uznala. "Neodvolávali jsme se a sankci jsme již zaplatili," řekl mluvčí pošty Matyáš Vitík.
Pošta na základě smlouvy dostává od pražského magistrátu výzvy k zaplacení pokut, které vkládá do obálek a tiskne na ně adresy. Právě při tisku se stala chyba. "Příčinou byla technická chyba obalovací linky, která zabalenou obálku potiskla ne aktuální adresou, ale tou následující adresou v řadě," vysvětlil Vitík.
Doplnil, že taková věc se stala poprvé po sedmi letech používání linky. Chyba už se podle mluvčího pošty nemůže opakovat, protože nyní linka načte čárový kód zásilky a spáruje ho s kódem adresy, čímž by se záměně mělo předejít.
Po odhalení pochybení u pokut úředníci pražského magistrátu nabádali řidiče, aby nesprávně doručené výzvy roztrhali a sankce neplatili. Po čase pak řidiči dostali výzvy nové, tentokrát už správné.
Související
Výplata některých důchodů od ledna zdraží. Nemusí přitom stát ani korunu
Důchody vyplácené poštou od ledna zdraží. Existuje možnost, jak ušetřit
Česká pošta , úooú , pokuty , osobní údaje , Ekonomika
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Ideologie ustupuje, prim hrají peníze. Ukrajinci, kteří zrazují svou vlast, končí na dlouhé roky ve vězení
před 1 hodinou
Olympijský debut na jedničku. Vinklárková nejlepší Češkou ve vytrvalostním závodě, vyhrála Simonová
Aktualizováno před 1 hodinou
Tragická střelba v Kanadě. Terčem se stala škola, devět mrtvých
před 2 hodinami
Epidemické šíření chřipky v Česku. Odborníci vyhlížejí snižování aktivity
před 2 hodinami
Babiš v Rakousku a na Slovensku. S Ficem a Stockerem řešil evropské priority
před 3 hodinami
Extrémní počasí ve Španělsku. Padají rekordy, zemi trápí povodně
před 4 hodinami
Dobrá zpráva z Milána. Sáblíková se rozhodla nastoupit do příštího závodu
před 4 hodinami
Zapsaly se do historie. Ženy, které obětovaly život pro vědu
před 5 hodinami
Fiala prozradil, jak bude pokračovat jeho politická kariéra
před 6 hodinami
Klempíř se s umělci na ničem neshodl. Cibulka a Jagelka s ním uzavřeli sázku
před 7 hodinami
Pavel odhalil svůj program na Mnichovské konferenci. Jede tam i Macinka
před 7 hodinami
Napadení v Chrudimi. Osoby se znaly, kriminalisté vyšetřují případ jako vraždu
před 8 hodinami
Trump před lety mluvil s policií o Epsteinovi, odhalil dokument FBI
před 9 hodinami
Poslední rozloučení s Brejchovou má termín. Bude bez státních poct
před 10 hodinami
Lyžařskou kombinaci vyhrály Rakušanky, vrátila se Vlhová. V boulích se představil Kroupa
před 11 hodinami
K zimnímu počasí patří sníh. Meteorologové řekli, jaká je aktuální situace
včera
Tragickou nehodu na Šumpersku nepřežil důchodce. Žena utrpěla zranění
včera
Po potyčce cizinců v Chebu panuje podezření z pokusu o vraždu
včera
Klempíř na debatu s umělci nedorazil. Vymluvil se na jednání vlády
včera
České hokejistky s Kanadou zopakovaly stejně vysokou prohru jako s USA
Dá se říct, že české hokejistky zakončily základní skupinu tak, jak ji začaly, tedy prohrou 1:5 se zámořským soupeřem. Zatímco v úvodu olympijského turnaje v Miláně svěřenkyně trenérky Carly MacLoedové prohrály s Američankami, na závěr skupiny jasně podlehly i Kanaďankám. Nadále se tak tedy ukazuje, že hokejistky USA i Kanady jsou pro Češky zatím jen těžko dosažitelným cílem.
Zdroj: David Holub