Na linkách mezi Prahou a Itálií v únoru cestovalo 85 tisíc lidí

Itálie patřila v únoru k nejvyhledávanějším destinacím z pražského letiště. Na trase mezi Prahou a Itálií cestovalo více než 85.000 lidí. Celkově letiště v únoru odbavilo více než jeden milion cestujících, což představuje meziroční nárůst přes tři procenta. Krize kolem koronaviru se v únoru v provozu projevila zatím pouze zastavením letů do Číny, které tvořily jedno procento z celkového provozu.

Letiště Praha
doporučujeme

ČTK to sdělila mluvčí Letiště Praha Kateřina Pavlíková. V současnosti je už většina letů v Praze kvůli krizi přerušena, v březnu se tak dá očekávat výrazný úbytek počtu odbavených cestujících.

Itálie, která je nyní nejhůře zasaženou evropskou zemí novým koronavirem, tak patřila společně s Velkou Británií a Ruskem k nejvyhledávanějším zemím. Z měst byly nejvyhledávanější Londýn, Paříž, Amsterdam, Moskva či Frankfurt. Letiště navýšilo počet cestujících i v lednu, tehdejších 1,05 milionu pasažérů znamenalo meziroční navýšení o 7,4 procenta.

V březnu provoz pražského letiště kvůli současné krizi kolem koronaviru rapidně klesá. Počet letů se v minulém týdnu podle statistik snížil zhruba na třetinu a dál se snižuje. S ohledem na klesající letecký provoz bude letiště v následujících dnech přijímat další opatření. Podle aktuálního vývoje mohou být například uzavřena některá letadlová stání, nástupní čekárny či celé nástupní prsty a terminály. Letiště je ovšem zatím v provozu, mohou ho tak využívat například Češi, kteří se chtějí vrátit z ciziny.

Letiště teď nesmí umožnit vstup cizincům, kterým to zakazuje vládní nařízení kvůli boji proti koronaviru. Tyto cestující letiště podle mluvčí odkazuje rovnou na letecké dopravce. Pokud však není v nabídce odpovídající možnost okamžitého odletu, letiště jim nabízí občerstvení, prostory pro čekání na zpáteční let v odpočinkových zónách, popřípadě lůžkové kapacity a na vyžádání také lékařskou pomoc. Letiště rovněž spolupracuje s úřady a hygienickou stanicí na zavádění ochranných opatření.

Od minulého pondělí je zakázáno cestování Čechů do rizikových zemí, cizinci zároveň nesmějí vstoupit na české území. Vláda tak chce zamezit dalšímu šíření nového koronaviru.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Explosia skončila loni se ztrátou 129 milionů, klesá zájem o sférické…

13.07.2020 15:52 Výrobce výbušnin a střeliva společnost Explosia Pardubice skončila loni se ztrátou 129 milionů…

Do OKD jde 600 milionů od Priska, základní jmění tak bude 612 milionů

13.07.2020 15:36 Aktualizováno Státní firma Prisko vloží do své společnosti OKD 600 milionů korun navýšením základního kapitálu.…

ČNB zvýšila devizové rezervy o 1,2 tuny zlata

13.07.2020 15:02 Česká národní banka v červnu zvýšila devizové rezervy o 1,2 tuny zlata ze 7,8 na devět tun. Vyplývá…

Na českém trhu fúzí a akvizic letos klesla aktivita

13.07.2020 13:47 Na českém trhu fúzí a akvizic se v prvním pololetí v meziročním srovnání snížil objem transakcí ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy