Na linkách mezi Prahou a Itálií v únoru cestovalo 85 tisíc lidí

Itálie patřila v únoru k nejvyhledávanějším destinacím z pražského letiště. Na trase mezi Prahou a Itálií cestovalo více než 85.000 lidí. Celkově letiště v únoru odbavilo více než jeden milion cestujících, což představuje meziroční nárůst přes tři procenta. Krize kolem koronaviru se v únoru v provozu projevila zatím pouze zastavením letů do Číny, které tvořily jedno procento z celkového provozu.

Letiště Praha
doporučujeme

ČTK to sdělila mluvčí Letiště Praha Kateřina Pavlíková. V současnosti je už většina letů v Praze kvůli krizi přerušena, v březnu se tak dá očekávat výrazný úbytek počtu odbavených cestujících.

Itálie, která je nyní nejhůře zasaženou evropskou zemí novým koronavirem, tak patřila společně s Velkou Británií a Ruskem k nejvyhledávanějším zemím. Z měst byly nejvyhledávanější Londýn, Paříž, Amsterdam, Moskva či Frankfurt. Letiště navýšilo počet cestujících i v lednu, tehdejších 1,05 milionu pasažérů znamenalo meziroční navýšení o 7,4 procenta.

V březnu provoz pražského letiště kvůli současné krizi kolem koronaviru rapidně klesá. Počet letů se v minulém týdnu podle statistik snížil zhruba na třetinu a dál se snižuje. S ohledem na klesající letecký provoz bude letiště v následujících dnech přijímat další opatření. Podle aktuálního vývoje mohou být například uzavřena některá letadlová stání, nástupní čekárny či celé nástupní prsty a terminály. Letiště je ovšem zatím v provozu, mohou ho tak využívat například Češi, kteří se chtějí vrátit z ciziny.

Letiště teď nesmí umožnit vstup cizincům, kterým to zakazuje vládní nařízení kvůli boji proti koronaviru. Tyto cestující letiště podle mluvčí odkazuje rovnou na letecké dopravce. Pokud však není v nabídce odpovídající možnost okamžitého odletu, letiště jim nabízí občerstvení, prostory pro čekání na zpáteční let v odpočinkových zónách, popřípadě lůžkové kapacity a na vyžádání také lékařskou pomoc. Letiště rovněž spolupracuje s úřady a hygienickou stanicí na zavádění ochranných opatření.

Od minulého pondělí je zakázáno cestování Čechů do rizikových zemí, cizinci zároveň nesmějí vstoupit na české území. Vláda tak chce zamezit dalšímu šíření nového koronaviru.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šéf představenstva Škoda Auto Bernhard Maier končí ve funkci

09.07.2020 17:27 Aktualizováno Předseda představenstva automobilky Škoda Auto Bernhard Maier končí po necelých pěti letech v čele…

ČSSD: Obce by měly od developera dostat 25 procent bytů pro své účely.…

09.07.2020 16:47 Aktualizováno Obce by měly mít při povolování výstavby bytů právo od developerů žádat až čtvrtinu nových bytů pro…

Banky začínají uzavírat pobočky. Opatření proti koronaviru urychlila…

09.07.2020 16:43 Karanténní opatření v době pandemie urychlila digitalizaci českého bankovnictví, banky tudíž…

Nad těžbou v OKD visí otazníky. Ceny uhlí už klesat nebudou, soudí…

09.07.2020 15:51 Velkoobchodní ceny černého uhlí by do konce letošního roku měly stagnovat na současné úrovni, a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy