Aerolinky na Tchaj-wanu nabízejí lety "jen tak" a kurzy pro děti

Tchajwanské aerolinky China Airlines o víkendu při speciálním dvouhodinovém letu dovolily dětem, aby si zahrály na letušky a stevardy. Děti oblečené v uniformách palubního personálu a s rouškami na obličejích předtím v ústředí firmy absolvovaly v maketě letadla kurz obsluhy cestujících.

Stroj letěl nad ostrovem a před návratem do Tchaj-peje zavítal i do japonského vzdušného prostoru.

Čcheng Jü-wej, který pracuje v módním průmyslu a rád jezdí do zahraničí, přišel s šestiletou dcerou a manželkou, aby si připomněl "ten starý dobrý pocit cestování". "Asi jsme se nudili už moc dlouho," řekl.

Taiwan airlines offer sightseeing flights during pandemic - https://t.co/ZOWLgeanKN #ChinaAirlines #AttendantLessons #Sightseeing #tribunecovid19watch

— Daily Tribune (@tribunephl) August 8, 2020

China Airlines se podobně jako další letecké společnosti potýká s prudkým poklesem poptávky po letenkách kvůli koronaviru a snaží se najít způsob, jak propad kompenzovat. Místní konkurent China Airlines, firma Eva Air, tak v sobotu například nabídla vyhlídkový let "jen tak", který trval dvě hodiny a 45 minut.

Obě společnosti plánují v nadcházejících týdnech další podobné zážitkové lety, které se podle nich rychle vyprodaly. Tomu nahrává i to, že Tchaj-wan se s koronavirem dobře vypořádal a místní vědí, že riziko nákazy na palubě je minimální, píše AFP.

Související

Více souvisejících

Tchaj-Wan China Airlines letadla, letectví Ekonomika

Aktuálně se děje

před 56 minutami

Robert Kennedy

55 let od atentátu na Roberta Kennedyho. Politické násilí bylo v USA bohužel docela běžné, uvádí amerikanista Pondělíček

Robert Kennedy, vlivný politik a uchazeč o prezidentskou nominaci za Demokratickou stranu, bratr v roce 1963 zavražděného prezidenta Spojených států Johna Kennedyho, se před 55 lety, 5. června 1968, stal rovněž obětí atentátu. O den později zemřel. Pro své názory, především na nepřípustnost rasové segregace, byl mnohými nenáviděn, avšak motiv vraždy s vnitřní politikou patrně nesouvisel, vysvětluje v rozhovoru pro EuroZprávy.cz Jiří Pondělíček. 

před 59 minutami

stíhačka General Dynamics F-16 Fighting Falcon

Ukrajina mění plány? F-16 při protiofenzívě nepoužije

Ukrajinský ministr obrany Oleksij Reznikov řekl, že Ukrajina nepoužije stíhačky F-16 během nadcházející protiofenzívy. Před pár dny ale ministerstvo ještě uvádělo, že k osvobození Ukrajiny od ruských okupantů je zapotřebí 48 těchto stíhacích letounů.

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Aktualizováno před 2 hodinami

Aktualizováno před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Ruská armáda, ilustrační fotografie.

Írán podle Sky News prodal Rusku munici pro válku na Ukrajině

Írán zřejmě opravdu prodává a dodává Rusku munici pro jeho invazi na Ukrajinu, která vypukla na konci loňského února. Ruská armáda podle nejnovějších informací odebírá od Teheránu dělostřelecké a tankové náboje. Ukrajinská města navíc už delší dobu terorizují drony íránské výroby. 

před 3 hodinami

Zelenina vypěstovaná ve skleníku

Češi našli způsob, jak ušetřit? Pěstují si vlastní zeleninu a ovoce

Více než polovina českých domácností si pěstuje vlastní ovoce a zeleninu a pro pětinu z těchto domácností se jedná o důležitý zdroj, který je srovnatelný s nákupem těchto produktů. Vyplývá to z dat, která vědcům Národního institutu SYRI poskytuje Český sociálněvědní archiv ČR. Vědci jej prezentovali v tiskové zprávě.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

V Holešově se srazil osobní vlak s nákladním autem. (5.6.2023) Prohlédněte si galerii

V Holešově se srazil vlak s nákladním autem, devět lidí se zranilo

Devět zraněných si vyžádala ranní srážka osobního vlaku s nákladním autem na železničním přejezdu v Holešově. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Železniční provoz na trati bude kvůli nehodě přerušen zřejmě až do brzkých odpoledních hodin. 

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Ukrajinští vojáci brání svou zemi před ruskými agresory.

Rusové tvrdí, že Ukrajinci o víkendu zahájili očekávanou protiofenzivu

Rusové tvrdí, že ukrajinská armáda v neděli ráno zahájila dlouho očekávanou protiofenzivu, jejímž cílem má být opětovné dobytí okupovaných území. Podle Moskvy se první pokusy o průlom nevydařily. Ukrajinská ofenziva by značila další fázi konfliktu, který vypukl na konci loňského února. 

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Ilustrační foto

Počasí bude příští víkend svádět ke koupání

Počasí bude během příštího víkendu nejteplejší z celého týdne. Zatímco v nadcházejících dnech teploty se denní maxima budou pohybovat kolem 20 stupňů či lehce nad, ke konci týdne se bude oteplovat až na 27 stupňů. 

Aktualizováno včera

Saúdská Arábie omezí dodávky ropy o jeden milion barelů denně. Ceny se zvýší

Saúdská Arábie provede další dobrovolné snížení produkce ropy o 1 milion barelů denně ve snaze zvýšit ceny po dlouhém zasedání OPEC+ ve Vídni, uvedl web Financial Times.

Zdroj: Radek Novotný

Další zprávy