Tchaj-Wan

William Laj

Vítězem prezidentských voleb na Tchaj-wanu se stal odpůrce Číny William Laj

Tchaj-wan úspěšně odolal "vnějším silám", které se snažily ovlivnit prezidentské volby, prohlásil vítěz Laj Čching-te, známý též jako William Laj. Ve svém projevu děkoval občanům za psaní nové kapitoly tchajwanské demokracie a zdůraznil, že mezinárodní společenství by mělo stát na straně demokracie v kontrastu k autoritářství.
Tchaj-Wan

Připravuje se na válku, nebo na sjednocení? Část Tchaj-Wanu začíná inklinovat k Číně

Na klidném tchajwanském souostroví Ťin-men, které se často označuje za potenciální frontovou linii v případě konfliktu mezi Čínou a Tchaj-wanem, převládá mimořádně poklidná atmosféra. Z písečných břehů ostrovů je vidět blízkých necelých pět kilometrů vzdálených mrakodrapů čínského města Sia-men, které evokují bohatství, jež Peking slibuje Ťin-menu v případě sjednocení Číny a Tchaj-wanu, informuje britský deník The Guardian.
Čínská armáda, ilustrační fotografie.

Peking provokuje, zatímco se Tchaj-wan chystá na manévry

Čína poslala desítky vojenských letounů vstříc Tchaj-wanu, uvedlo v sobotu ministerstvo obrany ostrovního státu. Ten příští týden zahájí každoroční vojenské manévry, během nichž armáda demonstruje připravenost na možnou invazi z pevniny. 
Čínská armáda, ilustrační foto

Severně od Tchaj-wanu zní ostrá střelba. Čína spustila vojenské manévry, USA kontrují u Filipín

Východočínské a Filipínské moře nyní hostí dvě vojenská cvičení. V prvním jmenovaném cvičí Číňané ostrou střelbu z válečných lodí severně od Tchaj-wanu, u Filipín zase USA a jejich spojenci trénují se dvěma letadlovými loděmi. Manévry probíhají v období zvýšené tenze. Pevninská Čína chce mít nadvládu nad okolními vodami a Tchaj-wanem, zatímco USA potvrzují svůj vliv v oblasti a vyjadřují podporu zdejším ostrovním státům. 

Aktuálně se děje

před 41 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Martin Kupka

2300 korun za dálniční známku je jen začátek. Kupka oznámil další zdražení

Cena dálniční známky by měla být od ledna příštího roku opět zvýšena, a to v souladu s vývojem inflace. Uvedl to ministr dopravy Martin Kupka (ODS) v dnešním pořadu Týden v politice České televize. Přesný nárůst ceny, o který se dálniční známka zvýší, má být zveřejněn ve druhé polovině příštího roku. Poslední změna ceny nastala 1. března, kdy roční kupon zdražil z 1500 na 2300 korun.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Joe Biden

Svět po masakru v Pásmu Gazy doufá v příměří s Izraelem

Katar, Egypt i USA se v současnosti zapojují do jednání o příměří mezi Izraelem a palestinským militantním hnutím Hamás. Po masakru u humanitárního konvoje, který si vyžádal stovky zraněných a přes 115 mrtvých, poukazují na naléhavou potřebu co nejdřívějšího uzavření jednání a rozšíření humanitární pomoci proudící do Pásma Gazy.

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

včera

včera

Aktualizováno včera

Pohřeb Alexeje Navalného se koná pod dohledem policie. Ta je připravena zatýkat

Rusové se dnes rozloučili s Navalným. Policie postavila bariéry, úřady vydaly tělo na poslední chvíli

Ruští policisté postavili bariéry na cestě z moskevského metra ke kostelu, kde dnes proběhlo poslední rozloučení s opozičním politikem Alexejem Navalným. K chrámu Ikony Matky Boží v moskevské čtvrti Marjino také přijely vozy pro přepravu zatčených. Ruské úřady příbuzným tělo zesnulého ruského opozičníka dlouho nevydaly, rodina jej obdržela až na poslední chvíli.

včera

včera

Letošní únor byl v Česku nejteplejší v historii. Zima byla bohatá na srážky

Letošní únor byl nejteplejším únorem na českém území od roku 1961, potvrdil v pátek Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Odchylka průměrné měsíční teploty byla zároveň rekordně vysoká. Uplynulý měsíc byl také srážkově bohatý. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy