Německá policie pátrá po podvodnících. Hovoří česky, vylákali z bank peníze

Německá policie žádá o pomoc při pátrání po třech česky mluvících lidech, kteří se podle ní při jednání s bankami neoprávněně vydávali za zástupce českých firem. Ve třech případech jim pobočky spořitelen v německém příhraničí vyplatily peníze. Na webu policie o tom informoval liberecký policejní mluvčí Vojtěch Robovský.

Německá policie, ilustrační foto
doporučujeme

"Osoby se vydávaly za zplnomocněné k nakládání s firemními konty nebo za jednatele českých firem, hovořily česky," uvedl Robovský. Z poboček spořitelen v městech Heidenau a Kamenec (Kamenz) získali jedna žena a dva muži celkem 12.500 eur (333.000 Kč). V dalších třech případech v německém Zhořelci (Görlitz), Heidenau a Drážďanech neuspěli.

Jde o případy z let 2018 a 2019, německá policie o pomoc požádala až nyní. Zveřejnila i fotografie podezřelých s popisem. Informace německá policie přijímá na operačním středisku policejního ředitelství ve Zhořelci na telefonním čísle: +49/ (0) 3581 468 - 100 nebo na kterékoli služebně saské policie.

Podle Robovského lze využít i linku 158 nebo jakékoliv obvodní oddělení české policie. Podle kamerových záznamů jde o ženu ve věku 30 až 40 let, která měla v té době dlouhé tmavé vlasy se zesvětlenými konečky. Na sobě měla brýle s tmavými obroučkami, džíny s bílým opaskem, černobílou tašku, hnědé kozačky a hnědou bundu. Kromě toho měla na pravé ruce dva prsty v dlaze a zavázané obvazem.

"Jeden z podezřelých mužů měl velmi krátké vlasy a plnovous. Byl ve věku mezi 35 až 45 lety. Jeho pravděpodobný komplic byl ve věku 40 až 50 let a měl dlouhé, řídké hnědé vlasy a k tomu nosil tmavé brýle," dodal Robovský.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pokus o vraždu autem v Brně. Muž si přísný trest odpyká, potvrdil soud

30.06.2020 12:13 Za úmyslné sražení muže osobním autem v okrajové části Brna si šestatřicetiletý Lukáš Flodr odpyká…

Policie vyšetřuje údajnou zpronevěru na radnici v Mělníku

29.06.2020 22:04 V budově městského úřadu v Mělníku spáchal vedoucí jednoho z odborů radnice sebevraždu poté, co…

Matka dle obžaloby týrala dvojčata, dávala jim i drogy. Jedno zemřelo

27.06.2020 14:17 Žena z Prahy dlouhodobě týrala svá dvojčata, přičemž jedno z dětí ve věku dvou let zemřelo…

Policie prošetřuje napadení nožem v metru, hledá poškozeného

25.06.2020 09:58 Pražská policie prošetřuje napadení nožem na nástupišti v metru. Útočníka kriminalisté zadrželi,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy