Nenechte si ujít listopadová představení v mladoboleslavském divadle

Mladá Boleslav - Městské divadlo Mladá Boleslav má na příští měsíc připravený bohatý program, kromě klasických her od Shakespeara či G. B. Shawa uvede i tradiční pořad Hovory na scéně, kam je tentokrát pozván televizní režisér a fotograf Ondřej Kepka.

Ještě tento měsíc (30. 10.) můžete v mladoboleslavském divadle navštívit představení Úplné zatmění, které pojednává o životě dvou prokletých básníků Arthura Rimbauda a Paula Verlaina. V pondělí 2. listopadu se inscenace odehraje pro školy. Ve stejný den bude v divadle hostovat pražské Studio Dva s původní českou one woman show Hvězda, která je věnovaná Evě Holubové. Na Malé scéně bude poté probíhat pořad Hovory na scéně s Ondřejem Kepkou, který jako dítě zazářil v seriálu Arabela, kde ztvárnil postavu Jeníčka.

Představení Caveman v úterý 3. a ve středu 4. listopadu je již bohužel vyprodané, hned následující den však můžete zhlédnout muzikálovou komedii Jeptišky hostujícího Východočeského divadla Pardubice. V pátek 6. 11. Mladou Boleslav pro změnu navštíví pražské Divadlo Kalich, které zde uvede představení Na mělčině s Ivou Janžurovou v hlavní roli. V pondělí 9. a poté ve středu 18. listopadu divadlo představí úplně jiný žánr, a to detektivní hru Vražda na faře od slavné Agathy Christie.

Divadelní klasika od Arthura Millera Smrt obchodního cestujícího je na programu v úterý 10. 11. Další den a také 24. listopadu se má odehrát současná izraelská hra s názvem Mikve. Představení Chaplin o životních osudech „krále komiků" má v listopadu tři termíny – 12., 14. a 25. V druhé polovině příštího měsíce bude v Mladé Boleslavi opět hostovat pardubické divadlo, tentokrát s dramatem Králova řeč, a to 16. a 19. listopadu.

V sobotu 21. 11. se můžete těšit na hudební komedii pod taktovkou Ondřeje Havelky Muži v offsidu. Hrabalovy Ostře sledované vlaky se odehrají ve čtvrtek 26., v pátek 27. zase Shakespearovo Zkrocení zlé ženy. 28. listopadu bude uvedeno strhující drama Novecento (1900) o geniálním klavíristovi. Poslední listopadový den patří G. B. Shawovi a jeho hře Pygmalion. Kromě toho ke konci měsíce můžete s dětmi zhlédnout dvě pohádky – v pátek 20. 11. Čtyřlístek v pohádce a v pondělí 23. 11. Princeznu se zlatou hvězdou.

Související

Více souvisejících

Městské divadlo Mladá Boleslav William Shakespeare Bohumil Hrabal (spisovatel)

Aktuálně se děje

před 25 minutami

Gaza

UNRWA: Z Pásma Gazy se stala divočina. Drancování, kamenování, společnost je na pokraji kolapsu

Generální komisař Agentury OSN pro pomoc a práci ve prospěch palestinských uprchlíků (UNRWA) Philippe Lazzarini v pátek vyzval mezinárodní společenství k zastavení eskalace násilí v pásmu Gazy, kde nerespektování mezinárodního humanitárního práva dosáhlo kritického bodu. Thomas White, šéf UNWRA v Gaze, dodal, že v enklávě se hroutí občanský pořádek, ulice se proměnily v divočinu, konvoje s pomocí jsou drancovány a vozidla OSN kamenována. Společnost je podle něj na pokraji úplného kolapsu.

před 1 hodinou

před 1 hodinou

SK Slavia Praha

Slavii posílí Nizozemec s kontroverzní minulostí. Klub mu chce pomoct restartovat kariéru

Jeho dosavadní životopis hovoří o zajímavých adresách, na kterých nizozemský talent působil. Jednadvacetiletý ofenzivní záložník Mohamed Ihattaren prošel Eidhovenem, Juventusem či Ajaxem Amsterdam. Nyní ale jako volný hráč kývl na nabídku pražské Slavie, se kterou se domluvil na tříleté smlouvě. Ostrý zápas nehrál Ihattaren již rok a půl, i proto začne přípravu ve svém novém působišti individuálně.

před 1 hodinou

Hokej, ilustrační fotografie.

Hokejové Pardubice si stěžují na finského soupeře. Kontumace zápasu Ligy mistrů nedosáhly

Hokejovým Pardubicím se v rámci Ligy mistrů nevyvedl vstup do čtvrtfinále, když ve středečním úvodním zápase s finským klubem Lukko Rauma prohrály 4:6. Majitel Východočechů Petr Dědek je ale po tomto zápase rozčílen, soupeř prý podle něj porušil regule soutěže, když včas nenahlásil změnu ve své zápasové soupisce. Proto tak pardubické vedení tlumočilo přímo šéfovi soutěže Martinu Baumannovi, jenž byl na zápase přítomen, že bude na základě toho žádat kontumaci duelu. Ve čtvrtek dostaly Pardubice reakci, ze které spokojeny nebudou. Podle vedení soutěže totiž k žádnému pochybení ze strany finského klubu nedošlo.

před 2 hodinami

Recep Tayyip Erdogan

Erdogan má novou podmínku. Žádost Švédska o vstup do NATO schválí výměnou za F-16

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan podmínil ratifikaci žádosti Švédska o vstup do NATO schválením prodeje amerických stíhaček F-16 Turecku. Donedávna přitom podmiňoval schválení švédské žádosti tím zásahem vůči skupinám, které Ankara považuje za hrozbu pro svou bezpečnost, především proti sympatizantů Strany kurdských pracujících (PKK).

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Aktualizováno před 5 hodinami

Petr Fiala

Fiala se s lékaři dohodl na smíru. Dostanou 9,8 miliardy

V pátek podepsali zástupci nespokojených lékařů dohodu o zvýšení platů s premiérem Petrem Fialou a ministrem zdravotnictví Vlastimilem Válkem. Vláda na toto navýšení vyčlenila částku ve výši 9,8 miliardy korun. Premiér uvedl, že tato dohoda je významná nejen pro lékaře a zdravotníky, ale také pro občany, protože zajišťuje, že lidé v Česku nemusí mít obavy o dostupnost zdravotní péče.

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Tupolev Tu-95 (v kódu NATO „Bear“) , autor: RAF

Rusko zaútočilo na Kyjev řízenými střelami vypálenými z bombardérů

Rusko v noci na pátek vypálilo na Ukrajinu 19 střel s plochou dráhou letu, uvedlo ukrajinské letectvo s tím, že 14 z nich se podařilo zneškodnit. Podle kyjevských představitelů Rusové zaútočili na ukrajinskou metropoli tímto typem řízených střel poprvé po 79 dnech. Uvedl to server Ukrajinska pravda.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

Sultan Al Jaber, prezident summitu COP28

COP28: Jednání vstoupila do nejtěžší fáze, země se přou o zákaz fosilních paliv

Sultán Ahmad al-Džábir, který předsedá klimatické konferenci OSN v Dubaji, v pátek vyzval zúčastněné země, aby "vystoupily ze svých komfortních zón", "dokončily rozdělané" a spolupracovaly na dosažení potenciálně historické dohody. Jak informovala agentura Reuters, al-Džábir touto výzvou otevřel plenární zasedání summitu, který tím vstoupil do nejtěžší fáze jednání.

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

Hamas staví své politické zájmy nad zájmy civilního obyvatelstva v pásmu Gazy, za které je odpovědný. Akce Hamasu zbavují Gazany jejich práv a základních potřeb. (zdroj: IDF)

Izrael varoval Česko a další státy před aktivitami Hamásu

Izrael varoval lídry několika evropských zemí včetně Česka před sítí agentů Hamásu v Evropě. Upozornil na to Jerusalem Post s tím, že varování obdržely i Belgie, Británie, Nizozemí, Švédsko, Itálie, Maďarsko, Německo či Evropská unie.

před 9 hodinami

Pád letadla na Chrudimsku: Pilot dvoumístného ultralightu zemřel

Na Chrudimsku spadl ve čtvrtek odpoledne dvoumístný ultralight. Na místě zasahovaly záchranné složky, život pilota se bohužel zachránit nepodařilo. Odborníci nyní budou zjišťovat příčinu tragické nehody. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy