Praha – Za necelé dva týdny odstartuje třináctý ročník oblíbené přehlídky akrobacie, tance, pohybového divadla a klaunérií. Mezinárodní festival Letní Letná představí na pěti scénách více než 170 vystoupení, workshopů i představení pro děti. K vidění budou špičkové soubory z domácí scény i ze zahraničí.
Letošní třináctý ročník bude zahájen 18. srpna představením australského souboru akrobatů a umělců Limbo. Diváci se v rámci tohoto představení ocitnou v podsvětí, „kde vládne dechberoucí akrobacie, neuvěřitelné fyzické výkony i infarktové kouzelnické iluze". Kombinace kabaretu, cirkusu a akrobacie se odehraje v dřevěném šapitó Magic Mirror. Z Austrálie na Letnou dorazí i soubor Circa.
Festival nabídne jako každý rok několik premiér. Mezi nimi to bude český soubor Losers Cirque Company s představením Beach Boy(s) nebo klaunérie Bottom amerického divadelníka, režiséra a akrobata Daniela Gulka.
V programu budou tedy zastoupeni jak zahraniční tak i české soubory. Mezi dalšími českými to budou Bratři v tričku se svou klaunérií Funus, Cirkus TeTy, Eliška Brtnická, Radim Vizváry, Holektiv či VOSTO5 se Stand'artním kabaretem. V premiéře se pak představí Kočovná společnost Žebřiňák s open air představením BarRock. Ze zahraničí včetně již zmíněných australanů přijedou i francouzští Cirque Le Roux, kteří spojují nový cirkus, fyzické divadlo a atmosféru filmu noir.
Program je připravený i pro nejmenší návštěvníky v podobě pohádek, divadel a koncertů. Jmenovitě se mohou těšit například na Kolotoč pohádek, O pračlovíčkovi, Popelka, Dlouhý, Široký a Bystrozraký a mnoho dalších.
V rámci doprovodného programu budou k dispozici výtvarné dílny, čítárna, dílny například s Cirkusem Tety, den s Českou televizí nebo žonglovací dílna. Podrobnější informace o programu a vstupenkách naleznete na webových stránkách festivalu. Letní Letná potrvá do 4. září.
Související
Letní Letná se vrací na scénu. Čím překvapí?
Na zahájení festivalu nového cirkusu si lidé vyzkoušeli provazochodectví
Letní Letná , nový cirkus , Klauni
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Princ William odložil dekorum. Záběry z fotbalu obletěly celý svět
před 2 hodinami
Politici zareagovali na tragédii v Pardubicích. Ozval se i premiér Babiš
před 3 hodinami
Recidivista míří k soudu. Policie navrhla jeho obžalobu za vraždu v Mírově
před 4 hodinami
Moravec představil pořady nového projektu. Otázky oprášil a přejmenoval
před 4 hodinami
OBRAZEM: Druhý den se sudetskými Němci v Brně. K jednomu stolu přišli i protestující
před 5 hodinami
Svědci mohou stále mluvit o bývalém princi Andrewovi, připomněla policie
před 6 hodinami
Policie vznesla obvinění z vraždy v případu čtvrtečního napadení v Pardubicích
před 6 hodinami
Půl roku od prvního zákazu sociálních sítí: Jak se žije mladým v Austrálii dnes?
před 7 hodinami
Turecko a Austrálie odhalily ústřední téma letošního klimatického summitu COP31
před 8 hodinami
Projekt mucholapka: Jak americká armáda trénuje obranu před drony z Běloruska?
před 8 hodinami
NATO by se nakonec mohlo podílet na znovuotevření Hormuzského průlivu, připustilo Švédsko
před 9 hodinami
Trump je zklamaný. NATO čeká jeden z nejdůležitějších summitů v historii, varoval Rubio
před 10 hodinami
Ne znamená ne. Grónsko jasně vzkázalo Trumpovi, že není na prodej
před 11 hodinami
Elektřina je vzácnost, o seniory se nikdo nestará. Jak se žije lidem na Kubě pod americkou blokádou?
před 12 hodinami
Chlapec předškolního věku z Ostravy zemřel na záškrt. Nebyl očkovaný
před 12 hodinami
Rutte představil plán, jak udržet USA v NATO
před 13 hodinami
Chybí i rukavice nebo roušky. Na současné epidemii eboly má velký podíl Trump, shodují se experti
před 14 hodinami
Kuba představuje pro Spojené státy hrozbu, prohlásil Rubio. Podle odborníků se schyluje k válce
před 15 hodinami
Žena, která přežila hantavirus, promluvila o nesnesitelných bolestech. Nezvládla ani sáhnutí na vlasy
před 16 hodinami
Počasí rozdělí Česko. Místy hrozí tropy, jinde bude výrazně chladněji
Je před námi poslední pracovní den před víkendem, jenž může přinést jednu letošní premiéru. Potvrzuje to i nejnovější předpověď Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) na nadcházející volné dny.
Zdroj: Jan Hrabě