Městské divadlo Brno udělilo divácké ceny už podvacáté. Tentokrát ve stylu vesnického plesu

Brno – Městské divadlo Brno letos už podvacáté udělilo ceny v rámci divácké ankety Křídla. Jubilejní ročník oslavili v hasičském stylu.

Městské divadlo Brno letos opět udělilo ceny divácké ankety Křídla. Letošní ročník byl jubilejní, slavnostní udělovací večer se totiž konal už podvacáté. Předávání se konalo ve čtvrtek ve stylu hasičského plesu vesnice Mrštíkov. Režiséři večera Alan Novotný a Patrik Bořecký se totiž inspirovali filmem Miloše Formana Hoří, má panenko a posadili hosty ke stolům na jevišti, kde se točilo pivo do kelímků.

Večerem provázeli herci Tomáš Slezák a Zdeněk Junák v rolích starosty a místostarosty vesnice Mrštíkov, asistoval jim ještě Jan Brožek. O hudební i taneční čísla, ovšem s notnou dávkou legrace a nadsázky, se postarali členové souboru MdB Ondřej Studénka, Hana Holišová, Katarína Mikulová, Aleš Slanina, Sára Milfajtová a další.

Tradičně se předávali ceny v sedmi kategoriích. Žádná překvapení se nekonala. Nejoblíbenější herečkou se už potřetí v řadě stala Andrea Zelová, kterou mohli diváci v poslední době vidět například v inscenaci Zamilovaný Shakespeare (recenzi jsme přinesli zde). Do užší nominace se probojovaly také Hana Holišová a Alena Antalová. Nejoblíbenějším hercem byl zvolen Aleš Slanina, který se zároveň stal celkovým vítězem Křídlem; obdržel od diváků totiž největší počet hlasů. Za toto vítězství si odnesl sošku z dílny Michala Mikuliče.

Za nejoblíbenější inscenaci sezóny diváci zvolili komedii Splašené nůžky, za kterou si cenu odnesl hostující režisér Mikoláš Tyc. Za nejvýraznější tvůrčí počin si sošku odnesl Christoph Weyers za svoji scénografii k muzikálu Titanic.

Kromě diváckých cen divadlo každoročně uděluje také „interní“ ceny, o nichž rozhoduje vedení divadla. Tyto ceny si odnesli herečka Markéta Sedláčková, dlouholetý pracovník malírny Jaroslav Buben a ředitel akciové společnosti CARent Lubomír Hartman, který také během slavnostního večera pokřtil Ročenku MdB 2015/2016.

Kompletní seznam a pořadí oceněných si můžete přečíst zde:

Výsledky Křídel 2015/16:

Neoblíbenější herečka:

1.    Andrea Zelová2.    Hana Holišová  3.    Alena Antalová4.    Markéta Sedláčková5.    Radka Coufalová

Nejoblíbenější herec:

1.    Aleš Slanina2.    Dušan Vitázek       3.    Jiří Mach4.    Michal Isteník        5.    Igor Ondříček

Nejoblíbenější inscenace:

1.    Splašené nůžky2.    Vrabčák a anděl            3.    TITANIC4.    Radúz a Mahulena5.    Pískání po větru

Nejvýraznější tvůrčí počin:

1.    Christoph Weyers – scéna k muzikálu TITANIC2.    Andrea Kučerová – kostýmy Radúz a Mahulena3.    Jaroslav Milfajt – scéna Radúz a Mahulena4.    Petr Ulrych – hudba Radúz a Mahulena5.    Christoph Weyers – scéna Král Lear

Související

Ti druzí

RECENZE: Poslední inscenace letošní sezóny Ti druzí je povedenou duchařskou komedií

Poslední inscenace sedmdesáté osmé sezóny Městského divadla v Brně je jenom třetí v této divadelní sezóně, protože jako všude jinde, i zde zasáhla pandemie, která omezila divadelní premiéry. O to větší svátek máme, když se objeví nová inscenace. Inu, čeho je méně, toho si více vážíme. Nejnovější premiéra inscenace Ti druzí, kterou v roce 2022 napsala již v té době známá britská autorka Pam Valentine, je duchařskou komedií, ovšem není to jenom zábava ke zasmání.

Více souvisejících

Městské divadlo Brno (MdB) ceny Křídla Divadla

Aktuálně se děje

před 13 minutami

před 45 minutami

před 2 hodinami

včera

Suchoj Su-34 (vývozní značení: Su-32, v kódu NATO

Ukrajina sestřeluje jedno ruské letadlo za druhým. Nikdo nechápe jak

Ukrajinské letectvo během posledních deseti dnů sestřelilo deset ruských vojenských letadel, devět stíhacích bombardérů Suchoj Su-34 a Su-35 a letoun včasné výstrahy a velení A-50. Magazín Forbes se zamyslel nad tím, jak se Ukrajincům podařilo zlikvidovat takové množství letadel, není ale zatím zcela jasné, jak k tomu dochází.

včera

včera

Bitcoin

Bitcoin stoupá navzdory varování z Evropské centrální banky, že jde o „měnu zločinu“, jejíž vnitřní hodnota je nulová

Cena nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny světa, bitcoinu, dnes odpoledne středoevropského času překonala psychologickou hranici 60 tisíc dolarů, a to poprvé od listopadu 2021. Po jejím prolomení nyní může být jen otázkou času, než překoná dosavadní historický rekord, takřka 69 tisíc dolarů, jehož dosáhla rovněž v listopadu 2021. Stalo by tak navzdory četným varováním z oficiálních míst, včetně z Evropské centrální banky.

včera

včera

včera

innogy

Innogy od března změní ceny energií. Další dodavatelé zlevňují

Od 1. března sníží společnost innogy cenu energií. U fixovaných produktů na 24 nebo 22 měsíců budou ceny elektřiny zlevněny o více než 600 korun za megawatthodinu a ceny plynu o 200 korun za megawatthodinu, informovala Česká televize. Další dodavatelé energií letos také postupně snižují ceny, reagují tak na pokles velkoobchodních cen energií.

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Poslanci o manželství pro všechny zatím nehlasovali. Pavel podpořil narovnání práv

Poslanci se ve středu dopoledne nedostali k hlasování o tzv. manželství pro všechny. Ve schvalování novely, která by umožnila uzavřít manželství i stejnopohlavním párům, by se mělo pokračovat v odpoledních hodinách.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy