Brno – Městské divadlo Brno nezahálí a jde s dobou. Během tří měsíců uvádí hned tři nejen české, ale evropské premiéry. Po činohrách Zamilovaný Shakespeare a Ryba potmě nyní představuje životopisný muzikál o legendárním komikovi.
Městské divadlo Brno uvede životopisný muzikál o slavném komikovi, a to jako první divadlo v Evropě. Legenda filmového plátna, Charlie Chaplin, má na kontě na devadesát filmů, k nimž často napsal i scénář, sám je režíroval a objevil se v hlavní roli. V době zvukového filmu k nim nadto skládal i vlastní hudbu. Chaplin byl prototyp renesanční osobnosti, géniem, který ovlivnil další generace umělců.
Psali jsme: Městské divadlo Brno zveřejnilo obsazení připravovaného muzikálu o ChaplinoviŽivotní příběhy reálných osob jsou oblíbeným tématem pro autory muzikálů. Městské divadlo Brno několik takových v minulosti uvedlo. Jedním z nejpodařenějších byl například německý muzikál Mozart!. V současné době má na repertoáru muzikál Vrabčák a anděl o dvou nezapomenutelných ženách Marlene Dietrich a Edith Piaf.
Pianista a zpěvák Christopher Curtis a Thomas Meehan (autor libreta k muzikálům Producenti, Mladý Frankenstein nebo Rocky) se rozhodli stejně a jako inspirační zdroj pro svůj nový muzikál zvolili právě vzrušující životní příběh Charlieho Chaplina. Muzikál Chaplin měl světovou premiéru v roce 2006 v New Yorku a na Broadway se se změnami dostal v roce 2012, kde zaznamenal kolem sto padesáti repríz. Nyní se dostává i na české jeviště.
Psali jsme: 10 divadelních premiér v roce 2017, které si nesmíte nechat ujítMuzikál představuje složitou osobnost geniálního Chaplina z několika perspektiv. Je zde ztvárněn ve třech životních etapách – jako dítě s problematickým vztahem k oběma rodičům, jako mladý muž v neproduktivnější fázi života a nakonec jako stárnoucí umělec. Postava je rozdělena mezi dva dospělé herce a jednu dětskou roli.
České premiéry se v Městském divadle Brno ujal režisér Stanislav Moša, který také společně se Zuzanou Čtveráčkovou dílo přeložil. V hlavních rolích se objeví Daniel Rymeš a Marco Salvadori.
Premiéra se koná 21. ledna 2017 na Hudební scéně Městského divadla Brno.
Související
RECENZE: Poslední inscenace letošní sezóny Ti druzí je povedenou duchařskou komedií
Zemřela známá brněnská divadelní herečka Jana Gazdíková, bylo jí 79 let
Městské divadlo Brno (MdB) , Charlie Chaplin , muzikál
Aktuálně se děje
před 46 minutami
Americká armáda zahájila další útoky proti Íránu. Zničili jste veškerou diplomacii, reaguje Teherán
před 2 hodinami
Počasí v novém týdnu nebude jen o tropech. Hrozí i bouřky
včera
Princ Harry odcházel od soudu zklamaný. Novináři se neprovinili
včera
Druhý český BlackHawk vyrazil do boje s požáry ve Francii
včera
Hrad reagoval na Babišovo video. Pavel odhalil, o co mu jde
včera
Poradíme, kde se v Česku vykoupat. Kvalita vody se zhoršuje kvůli počasí
včera
Medvěd na Slovensku napadl muže přímo v obci. Místní dostali doporučení
včera
Trump tvrdí, že Hormuz je otevřený. Íránci jsou nemocní lidé, zopakoval
včera
Přišli jsme o odhodlaného lídra, komentoval Zelenskyj úmrtí Grahama
Aktualizováno včera
Předpovědi budou jiné, upozornil ČHMÚ. Změna vychází z připomínek občanů
včera
Ostuda. Babiš znovu zkritizoval Pavla kvůli summitu NATO
včera
Tragédie na závodech v Brně. Cizinci nepřežili nehodu, policisté zahájili šetření
včera
První reakce Donalda Trumpa. Zesnulého Grahama si vážil jako patriota
včera
Ve Zlíně už platí jen první stupeň požárního poplachu. Případ řeší policie
včera
Republikáni přišli o výraznou osobnost. Zemřel senátor Lindsey Graham
včera
Filmové Vary jsou u konce. Vyhrálo Padlé ovoce, cenu má i Vášáryová
včera
Írán opět uzavřel Hormuzský průliv. Američané opět útočili
včera
Výhled počasí na další víkend. Bude tropické, na závěr se změní
11. července 2026 21:56
V Česku se nastavují pravidla pro bezpečné využívání AI ve zdravotnictví
11. července 2026 21:01
Wimbledon ovládly Češky. Díky nekompromisnosti nakonec slaví Nosková
Ženské finále slavného tenisového Wimbledonu nabídlo z českého pohledu naprosto snové složení. Poprvé v historii se v něm totiž střetly v sobotu dvě české tenistky – Karolína Muchová a Linda Nosková. Jednalo se tak už pouze o to, kdo z nich se stane v pořadí již pátou českou vítězkou travnatého turnaje a kdo tak naváže na Janu Novotnou (1998), Petru Kvitovou (dvojnásobnou vítězku z let 2011 a 2014), Markétu Vondroušovou (2023) a Barboru Krejčíkovou (2024).
Zdroj: David Holub