Jan Révai ztvární šarmantního sukničkáře v nové komedii Studia Bouře

Praha – Svižnou francouzskou komedii Smím prosit? čeká pražská premiéra. V hlavním městě ji poprvé uvede Studio Bouře v Divadle v Celetné. V hlavní roli vášnivého sukničkáře, který se kvůli vidině pohádkového dědictví rozhodne oženit, se objeví Jan Révai.

Studio Bouře pod vedením producenta a herce Alexeje Pyška uvede v Divadle v Celetné na první jarní neděli pražskou premiéru svižné francouzské komedie Smím prosit? Hra autorů Gérarda Bittona a Michela Munze vypráví o šarmantním donchuanovi, který se s vidinou pohádkového dědictví rozhodne vstoupit do manželství. Kromě Jana Révaie v hlavní roli uvidíme ještě Martina Polácha, Filipa Čapku, Kateřinu Janečkovou a Karla Zimu. Režie se ujal Jaromír Janeček.

„Smím prosit?  je titul, který uvádíme moc rádi, protože se u něj pokaždé bavíme všichni, publikum i herci,“ říká producent Alexej Pyško. Podle něj hra nabízí „vtipné dialogy, bystré tempo, chytře postavenou zápletku krásné herecké příležitosti a také nečekané rozuzlení…“

Hlavním hrdina, sukničkář Henri de Sacy má po své staré tetě zdědit balík peněz. Pod podmínkou, že se záletný synovec do roka ožení. Jak splnit tetiččin požadavek a zároveň neztratit svobodu?

„Henryho přítel, mazaný právník, přijde na geniální nápad, jak skloubit obojí: řešení je překvapivé, samotné provedení a důsledky však ještě překvapivější – a celé je to samozřejmě velká legrace,“ naznačuje Alexej Pyško.

Pyško se v Divadle v Celetné objeví také jako herec. 23. února zde vystoupí jako bývalý astronaut Garrett a zároveň svérázný milenec hlavní hrdinky v romantické komedii Cena za něžnost. Hra o nelehkém vztahu matky a dcery vznikla podle stejnojmenného oscarového filmu, v němž roli Garretta ztvárnil Jack Nicholson. Ústřední ženskou dvojici hrají Jana Janěková a Jitka Čvančarová.

Premiéra komedie Smím prosit? se koná 26. března v Divadle v Celetné.

Související

Divadlo, ilustrační foto

Rány v srdci. Kašpar chystá inscenaci plnou černého humoru

Praha – Tracy Letts patří v Americe k nejznámějším a nejoceňovanějším dramatikům. V České republice však jeho jméno pozná pouze hrstka lidí. Divadelní spolek Kašpar se pokusí tohoto předního autora současnosti představit širší veřejnosti a uvede jeho hru Srpen v zemi indiánů v režii herce Pavla Lagnera.

Více souvisejících

Divadlo v Celetné Alexej Pyško Divadla

Aktuálně se děje

před 54 minutami

včera

včera

Aktualizováno včera

Pohřeb Alexeje Navalného se koná pod dohledem policie. Ta je připravena zatýkat

Rusové se dnes rozloučili s Navalným. Policie postavila bariéry, úřady vydaly tělo na poslední chvíli

Ruští policisté postavili bariéry na cestě z moskevského metra ke kostelu, kde dnes proběhlo poslední rozloučení s opozičním politikem Alexejem Navalným. K chrámu Ikony Matky Boží v moskevské čtvrti Marjino také přijely vozy pro přepravu zatčených. Ruské úřady příbuzným tělo zesnulého ruského opozičníka dlouho nevydaly, rodina jej obdržela až na poslední chvíli.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Rakety Jars (dle NATO SS-29)

Rusko otestovalo mezikontinentální raketu Jars

Ruské ministerstvo obrany oznámilo zkoušku své mezikontinentální rakety Jars, která odstartovala z kosmodromu Pleseck u Archangelsku na severu evropské části Ruska a úspěšně zasáhla cíl ve vojenském prostoru Kura na Kamčatce na ruském Dálném východě.

včera

včera

včera

včera

včera

Izraelská armáda: Yahalom Unit

Masakr se stovkou mrtvých a stovkami zraněných. Střelba do davu u humanitárního konvoje světu vyrazila dech

Pásmem Gazy otřásá incident, při němž přišlo o život více než sto lidí. Ti měli být zastřeleni vojáky izraelské armády při rozdávání humanitární pomoci. Útok odsoudila řada států světa a mezinárodní společenství žádá vyšetřování střelby. Izrael ale tvrdí, že většina obětí zemřela při tlačenici, kdy se lidé snažili dostat k humanitárnímu konvoji.

včera

včera

včera

V Evropě se nikdo nechystá poslat vojáky na Ukrajinu, reagoval Fiala na interpelaci

Evropské země se nechystají poslat vojáky na Ukrajinu, uvedl premiér Petr Fiala (ODS) v rámci čtvrtečních interpelací v Poslanecké sněmovně. Odpovídal na dotaz, který vyplýval z předchozích slov francouzského prezidenta Emmanuela Macrona. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy