Studio Dva zahájilo předprodej na letní přehlídku plnou hvězd

Praha – Divadlo Studio DVA dnes zahájilo předprodej vstupenek na tradiční letní přehlídku. Čtrnáctý ročník Metropolitního léta hereckých osobností je plný divadelních představení s mnoha známými umělci, jako je Eva Holubová, Iva Janžurová nebo Bob Klepl. Nebudou chybět ani open-air koncerty.

Pražské Divadlo Studio DVA letos pořádá již čtrnáctý ročník letní přehlídky Metropolitní léto hereckých osobností. Tradiční festival na Letní scéně Vyšehrad zahájí světová premiéra komedie Patrika Hartla Líbánky na Jadranu. V hlavních rolích Hartlovy nové komedie se představí Eva Holubová, Bob Klepl, Marika Šoposká, Štěpán Benoni nebo Václav Jílek.

Diváci se ocitnou v chorvatském kempu, kam si manželé Eva a Bob vyjedou připomenout svatební cestu, aby se připravili na blížící se každodenní důchodové soužití. Vydrží čelit tak velkému množství společně tráveného času? Jakou roli sehrají milenci, kteří si v kempu postaví stan vedle nich? „Líbánky na Jadranu jsou komedií o lásce po padesáti i v pětadvaceti, dvojčatech, prázdninovém opalování, šnorchlování a koloběhu života nejen na Jadranu,“ říká autor a režisér o své hře.

Kromě nového titulu nebudou na letní přehlídce chybět ani osvědčené hity z repertoáru divadla Studio DVA. Na Letní scénu Vyšehrad se přesune devět nejúspěšnějších inscenací, mezi které patří například neustále vyprodané 4 sestry, vztahové komedie Vše o mužích, Vše o ženách, one woman show Evy Holubové Hvězda či italská komedie Carla Goldoniho Poprask na laguně.

Kromě inscenací Studia DVA přehlídka přivítá i hostující soubory. Svoji stand-up comedy Celebrity pod širým nebem představí i Ondřej Sokol. Poprvé na Vyšehrad z Brna přijede Divadlo Bolka Polívky s kultovní inscenací Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho s Bolkem Polívkou v hlavní roli. Do řady hereckých hvězd se zařadí i Karel Roden s Janou Krausovou, kteří se sejdou v představení Otevřené manželství, v němž společně hrají už patnáct let.

Ani domovská scéna Studia DVA se o prázdninách nevylidní. Bude zde uveden limitovaný set devíti představení úspěšného rodinného muzikálu Šíleně smutná princezna a také tři reprízy one man show Boba Klepla Vysavač. Festival zakončí obnovená premiéra Ostrovského komedie Les s Ivou Janžurovou, Igorem Orozovičem, Vladimírem Javorským, Igorem Barešem a dalšími, kterou původně pro Národní divadlo nastudoval Michal Dočekal.

Studio DVA o prázdninách opravdu nezahálí. Kromě výše zmíněné přehlídky se chystá také Léto slovenských hěvzd, které v druhé polovině srpna přivítá bratislavské divadelní soubory. Program slibuje pět představení, v nichž se objeví taková jména slovenského divadla, jako jsou Emília Vašáryová, Zuzana Krónerová, Milan Lasica, Martin Huba, Milan Kňažko a mnoho dalších.

Během této přehlídky uvede Štúdio L+S úspěšné Staré majstry s Milanem Lasicou a Martinem Hubou. V české premiéře se mohou diváci těšit na komedii o účastnících kurzu herectví v podání Divadla GUnaGU s názvem Herečky (miluj blížného svojho) se Zuzanou Krónerovou v hlavní roli. Stejný soubor přiveze i populární hru Odvrátená strana mesiace s Emíliou Vašáryovou. Ta se po boku Milana Kňažka představí i v další české premiéře – ve hře Klamstvo pojednávající o tenké hranici mezi milosrdnou lží a pravdou.

Nebudu chybět ani koncerty, které již sedmým rokem v rámci takzvaného off programu Letní scény divadlo pořádá. Letos na Vyšehrad opět zavítá stálý host festivalu, slovenská šansoniérka Szidi Tobias. Pozvání přijal i Dan Bárta a Robert Balzar Trio či Petra Janů, sourozenci Ulrychovi se skupinou JAVORY nebo Aneta Langerová a Václav Neckář.

Metropolitní léto hereckých osobností 2017 se koná ve dnech 23. června až 31. srpna na Letní scéně Vyšehrad a v divadle Studio DVA. Léto slovenských hvězd se koná ve dnech 21. – 27. srpna v divadle Studio DVA.

Související

Herec Jan Kraus

Jan Kraus si po dlouhé době zahraje v divadle

Praha – Slavná pohádka s Václavem Neckářem a Helenou Vondráčkovou Šíleně smutná princezna míří na divadelní prkna. Nastuduje ji pražské Studio DVA a diváci se dočkají přímo hvězdného obsazení – na scéně se objeví třeba Daniela Kolářová, Anna Šišková, Bob Klepl a také zmiňovaný Jan Kraus. Hra bude uvedena 25. listopadu.

Více souvisejících

Studio DVA Eva Holubová Iva Janžurová Bohumil Klepl Praha - Vyšehrad Patrik Hartl Václav Jílek (herec) Ondřej Sokol Divadlo Bolka Polívky Boleslav Polívka Karel Roden - Igor Orozovič (herec) Igor Bareš Emílie Vášáryová Zuzana Krónerová (herečka) Milan Lasica Milan Kňažko (herec, politik) Dan Bárta Petra Janů skupina Javory Aneta Langerová Václav Neckář

Aktuálně se děje

před 1 minutou

před 23 minutami

před 59 minutami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

Počasí, ilustrační fotografie.

Teplejší počasí vydrží až do čtvrtka, ukazuje předpověď

Oteplení doprovázené oblevou začalo již o uplynulém víkendu a bude pokračovat i v tomto týdnu. Dnes jsou očekávány nejvyšší denní teploty v rozmezí 5 až 9 °C. Nad nulou bude i v následujících dnech, vyplývá z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Aktualizováno včera

Vladimir Putin a  Sergej Michajlovič Mironov v roce 2018.

Rusko mění svět. Po Evropě "se natahuje" po území na dalším kontinentu

Politika současného Ruska je zaměřena jednoznačně na destabilizaci světového řádu využívající oportunisticky jakékoliv příležitosti, která se naskytne. Podle vlivného ruského senátora přišel čas, aby se Rusko začalo věnovat i jiným územím než Evropě. Tvrdí, že změna na americkém kontinentu již pod ruským vedením začala.

včera

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu

Netanjahu hovořil po Bidenovi i s Putinem a nešetřil kritikou Moskvy

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu mluvil po americkém prezidentovi Joe Bidenovi i s jeho ruským protějškem Vladimirem Putinem. Podle dostupných informací zkritizoval alianci Ruska s Íránem a vyjádřil nespokojenost s postojem Moskvy k probíhající válce s teroristickým hnutím Hamás v Pásmu Gazy.

včera

Aktualizováno včera

včera

Betlém, ilustrační fotografie.

Největší betlém na světě je v Čechách

Betlémářství má u nás dlouhou tradici. Již před několika staletími zdobily jesličky o Vánocích kostely i domácnosti. Specifické jsou betlémy mechanické, v nichž se jednotlivé figurky pohybují. Autor největších mechanických jesliček na světě pochází z Čech, narodil se před 185 lety, dne 13. prosince 1838. Jmenoval se Tomáš Krýza a jeho Krýzovy jesličky jsou pojmem známým po celém světě i zapsaným v Guinnessově knize rekordů.

včera

včera

Ukrajinci překročili hranici, tvrdí Putin. Jednání o míru jsou přesto možná, naznačil Lavrov

Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov v neděli řekl, že zahájení případných mírových rozhovorů závisí na Ukrajině a jejím prezidentovi Volodymyru Zelenském. Ukrajinský lídr nedávno odmítl jakákoliv jednání s Moskvou. Ruský protějšek Vladimir Putin se mezitím znovu snažil vysvětlit, proč Kreml přikročil k invazi do sousední země. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy