Aneta Langerová

Vladivojna La Chia (foto: Michaela Džurná)

Vladivojna La Chia vydá album inspirované filmem 8 hlav šílenství

Praha – Film o ruské básnířce Anně Barkovové s Anetou Langerovou v hlavní roli se blíží do kin. Společně s ním vyjde také album nezaměnitelné hudebnice Vladivojny La Chia, která k filmu rovněž složila hudbu. Na albu hostuje Lucie Bílá, Lenka Dusilová, Aneta Langerová nebo Ota Klempíř.
Na vernisáži promluvil i Bolek Polívka

Letní divadelní sezona pod širým nebem startuje, zájem diváků je obrovský

Praha - Letní divadelní sezona pod širým nebem láká desetisíce diváků. Chodí například na inscenace Shakespearových her na Pražský hrad i do podhradí, baví je komedie Studia Dva na Vyšehradě a oceňují herecké výkony pod širou oblohou z Divadla Ungelt na Novém Světě pod Loretou. Hraní v plenéru však přináší i úskalí.
Aneta Langerová

Sázava přivítá nový hudební festival Slunovrat

Sázava – Po více než deseti letech se do města Sázava mohou vypravit fanoušci hudebních festivalů. V červnu se totiž v areálu vodáckého kempu Sázavský ostrov bude konal zbrusu nová přehlídka hudebníků s názvem Slunovrat. Pozvání přijali písničkáři a populární interpreti, jejichž písně si lidé zpívají nejen u táboráků.
Foto z první čtené Líbánek na Jadranu (foto: Jan Chochole)

Studio Dva zahájilo předprodej na letní přehlídku plnou hvězd

Praha – Divadlo Studio DVA dnes zahájilo předprodej vstupenek na tradiční letní přehlídku. Čtrnáctý ročník Metropolitního léta hereckých osobností je plný divadelních představení s mnoha známými umělci, jako je Eva Holubová, Iva Janžurová nebo Bob Klepl. Nebudou chybět ani open-air koncerty.
Film 8 hlav šílenství s Anetou Langerovou v hlavní roli ruské básnířky Anny Barkovové.

Film 8 hlav šílenství s Anetou Langerovou. Hraje ruskou básnířku Annu Barkovovou

Praha - Po více než osmi letech příprav, natáčení i složité postprodukce dokončila režisérka Marta Nováková celovečerní autorský hraný snímek 8 hlav šílenství. V hlavní roli nespoutané ruské básnířky Anny Barkovové, která před a po druhé světové válce strávila přes dvacet dva let v sovětských lágrech a vyhnanství, se představí Aneta Langerová. Pro zpěvačku a hudebnici jde o vůbec první takto velkou filmovou roli.
Aneta Langerová pokřtila svou první vinylovou desku

OBRAZEM: Aneta Langerová pokřtila svou vinylovou desku "Na Radosti"

Praha - Aneta Langerová pokřtila společně s herečkou Bárou Hrzánovou ve čtvrtek 9. června v pražském Supraphon Musicpoint svou první vinylovou desku, která prý nebyla ani deskou poslední. V rámci křtu odehrála i svůj akustický koncert, na kterém zahrála právě novinky z desky. Po koncertě následovala autogramiáda, která se od začátku řídila mottem: "Nech si podepsat svůj vinyl!"
Aneta Langerová

Aneta Langerová vydává vinyl Na Radosti. Křtít se bude ve čtvrtek

Liberec - Ve čtvrtek 9. června pokřtí oblíbená zpěvačka Aneta Langerová svou první vinylovou desku. Křest bude navíc propojený s krátkým akustickým vystoupením. Křest proběhne od 17 hodin v prodejně SUPRAPHON Musicpoint, kam si mohou fanoušci přijít nechat nejen desku podepsat.
Aneta Langerová

Aneta Langerová bude koncertovat pod širým nebem

Praha - Zpěvačka Aneta Langerová vystoupí během léta na několika festivalech a připravuje samostatné koncerty pod širým nebem. Agenturu Mediafax o tom v pátek informovala PR manažerka Kristina Horáčková.

Aktuálně se děje

včera

Sergej Lavrov

Západ je říší lží, hřímal Lavrov v OSN. Odmítl mírový plán Ukrajiny i obnovení obilné dohody

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov označil ukrajinský mírový plán a nejnovější návrhy OSN ohledně obnovení černomořské obilné dohody za "nerealistické". Na tiskové konferenci, která následovala po týdnu intenzivní diplomacie během zasedání Valného shromáždění OSN v New Yorku, Lavrov obvinil Západ, že vede na Ukrajině válku proti Rusku a nazval ho "říší lží".

včera

včera

včera

včera

Zuzana Čaputová

Fico: Směr-SD po volbách navrhne obžalobu prezidentky Čaputové

Slovenská strana Směr-sociální demokracie (Směr-SD) plánuje podat návrh na obžalobu prezidentky Zuzany Čaputové po nadcházejících předčasných parlamentních volbách a ustavující schůzi nového parlamentu. Podle serveru pravda.sk to řekl předseda Směru-SD a bývalý premiér Robert Fico. 

včera

Bill Gates

Změnám počasí už nezabráníme? Udržet oteplování pod 1,5 stupně se nepovede, je přesvědčen Bill Gates

V roce 2015 se státy na pařížském klimatickém summitu dohodly, že budou usilovat o udržení růstu teplot v 21. století pod dvěma stupni Celsia, s cílem co nejvíce se přiblížit úrovni 1,5 stupně. Stále více lidí je ale přesvědčeno, že takový závazek je nesplnitelný. Aktuální tempo snižování emisí podle zprávy OSN k naplnění patřičného snížení oteplování nestačí, o čemž je přesvědčen i filantrop a miliardář Bill Gates.

včera

včera

Policie ČR

Muž, který v Brně pobodal školačku, zůstane ve vazbě

Brněnská policie v případu středečního napadení školačky obvinila zadrženého útočníka z pokusu o vraždu dítěte mladšího patnácti let. Soud dnes rozhodl o tom, že zůstane ve vazbě. Pachateli hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až 20 let, případně až výjimečný trest. 

Aktualizováno včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

těžba ropy, ilustrační fotografie

Ruský zákaz vývozu nafty nebude trvat dlouho. Rusko nemá, kde ji skladovat a vypnutí rafinérií by se mu vymstilo

Světové trhy zatím na čtvrteční ruský zákaz vývozu motorové nafty reagují bez výraznějšího vzrušení. Cena velkoobchodně prodávané nafty na komoditní burze v Rotterdamu, určující i pro ceny v Česku, včera oproti včerejšku poklesla. Před zhruba týdnem přesahovala její cena úroveň 1030 dolarů za tunu, včera činila přibližně 986 dolarů za tunu. Sdělil ekonom Lukáš Kovanda.

včera

včera

včera

včera

22. září 2023 21:58

Aktualizováno 22. září 2023 21:26

22. září 2023 21:03

Zemřel bývalý italský prezident Napolitano, bylo mu 98 let

Ve věku 98 let zemřel někdejší italský prezident Giorgio Napolitano, který bývá řazen mezi nejrespektovanější politické osobnosti v zemi. Napolitano naposledy vydechl na jedné z římských klinik, jeho zdravotní stav byl už nějaký čas kritický. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy