Sázava přivítá nový hudební festival Slunovrat

Sázava – Po více než deseti letech se do města Sázava mohou vypravit fanoušci hudebních festivalů. V červnu se totiž v areálu vodáckého kempu Sázavský ostrov bude konal zbrusu nová přehlídka hudebníků s názvem Slunovrat. Pozvání přijali písničkáři a populární interpreti, jejichž písně si lidé zpívají nejen u táboráků.

Po více než deseti letech se do města Sázava vrátí festivaloví návštěvníci. V areálu vodáckého kempu Sázavský ostrov se uskuteční zbrusu nový hudební festival Slunovrat. Pořadatelé vsadili na osvědčenou dramaturgii a k účasti pozvali české písničkáře a populární interprety, kteří budou bavit festivalové publikum během dvou dnů trvání nové přehlídky.

O úvod přehlídky se postará František Nedvěd, který má k řece Sázavě osobní a více než vřelý vztah. Po něm bude následovat koncert populárního zpěváka a písničkáře Xindla X, jenž se svou kapelou představí všechny své nejznámější hity, které pravidelně slýcháme v rádiích. První festivalový den zakončí kapela zkušených muzikantů Všichni Svatí.

Druhý den vyplní koncert rodinné skupiny Bratří Ebenů v čele s Markem Ebenem, nadaný mladý hudební objev Thom Artway nebo další mladý umělec David Stypka, který sbírá jednu nominaci na hudební ocenění za druhou. Sázavské publikum jistě potěší vystoupení folkových Neřež, s nimiž zazpívá slovenská zpěvačka Katarína Koščová. Vrcholem večera bude koncert slovenského hudebního matadora Richarda Müllera, který kromě nejznámějších hitů představí i zbrusu nové písně z desky 55.

Vřelý vztah k Sázavě má i zpěvačka Aneta Langerová, která zde začínala zpívat se svou první kapelou. V červnu se sem tedy vrátí a zazpívá i návštěvníkům Slunovratu. Program zakončí Ivan Mládek se svým Banjo Bandem.

Kromě výše zmíněných hvězd na festivale vystoupí i další muzikanti, kteří na malé Muzikus hudební scéně ve spolupráci se Svazem autorů a interpretů zahrají své akustické sety. Těšit se můžete na skupinu Natural, dále na Die Kabelku nebo vítěze talentové soutěže, kteří se v březnu utkali o své vystoupení na festivalu. Slunovrat divákům představí své hudební objevy – folkovou skupinu Tamdoletma, retro kapelu Šouflšou, The Lazy Bones nebo písničkářku Terezu Jakobovou.

Návštěvníci se na festival mohou dopravit karavanem nebo raftem i lodí po proudu řeky Sázavy. Úschovna lodí bude zajištěna. Podle organizátorů je ubytovací kapacita areálu již zaplněna, pro další návštěvníky však bude přichystáno stanové městečko a VIP stanové městečko. Pro rodiny s dětmi bude připraven dětský koutek s hlídáním, dětská hrací zóna, loutkové divadélko Schubert, skákací hrad a mnoho dalších.

„Rádi bychom návštěvníkům festivalu nabídli mnoho komfortních míst k sezení. Na festival Slunovrat můžete dorazit s celou rodinou. Každý rodinný příslušník si zde přijde na své." vysvětluje Nikol Poselová, ředitelka festivalu Slunovrat.

Vstupenky jsou v předprodeji v síti Ticketstream, v cestovních kancelářích Čedok a Firo -Tour, na recepci Sázavského ostrova či v lokálních předprodejích. Jednodenní vstupenky budou v předprodeji již 17. dubna 2017.

Festival Slunovrat se koná 23. a 24. června 2017 v Sázavě.

festival Slunovrat festivaly František Nedvěd Xindl X skupina Všichni svatí Bratři Ebenové Marek Eben Richard Müller Aneta Langerová Ivan Mládek

Aktuálně se děje

před 1 minutou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Počasí, ilustrační fotografie.

Teplejší počasí vydrží až do čtvrtka, ukazuje předpověď

Oteplení doprovázené oblevou začalo již o uplynulém víkendu a bude pokračovat i v tomto týdnu. Dnes jsou očekávány nejvyšší denní teploty v rozmezí 5 až 9 °C. Nad nulou bude i v následujících dnech, vyplývá z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Aktualizováno včera

Vladimir Putin a  Sergej Michajlovič Mironov v roce 2018.

Rusko mění svět. Po Evropě "se natahuje" po území na dalším kontinentu

Politika současného Ruska je zaměřena jednoznačně na destabilizaci světového řádu využívající oportunisticky jakékoliv příležitosti, která se naskytne. Podle vlivného ruského senátora přišel čas, aby se Rusko začalo věnovat i jiným územím než Evropě. Tvrdí, že změna na americkém kontinentu již pod ruským vedením začala.

včera

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu

Netanjahu hovořil po Bidenovi i s Putinem a nešetřil kritikou Moskvy

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu mluvil po americkém prezidentovi Joe Bidenovi i s jeho ruským protějškem Vladimirem Putinem. Podle dostupných informací zkritizoval alianci Ruska s Íránem a vyjádřil nespokojenost s postojem Moskvy k probíhající válce s teroristickým hnutím Hamás v Pásmu Gazy.

včera

Aktualizováno včera

včera

Betlém, ilustrační fotografie.

Největší betlém na světě je v Čechách

Betlémářství má u nás dlouhou tradici. Již před několika staletími zdobily jesličky o Vánocích kostely i domácnosti. Specifické jsou betlémy mechanické, v nichž se jednotlivé figurky pohybují. Autor největších mechanických jesliček na světě pochází z Čech, narodil se před 185 lety, dne 13. prosince 1838. Jmenoval se Tomáš Krýza a jeho Krýzovy jesličky jsou pojmem známým po celém světě i zapsaným v Guinnessově knize rekordů.

včera

včera

včera

včera

Kupka věří, že potraviny zdražovat nebudou. Jinak může zasáhnout stát

Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) doufá, že potraviny v příštím roce nebudou zdražovat, ačkoliv již bylo zvýšení cen veřejnosti avizováno. Podle Kupky mohou obchodním řetězcům v následujících měsících hrozit pokuty od antimonopolního úřadu. Řekl to v televizním diskuzním pořadu Partie.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy