Vladivojna La Chia vydá album inspirované filmem 8 hlav šílenství

Praha – Film o ruské básnířce Anně Barkovové s Anetou Langerovou v hlavní roli se blíží do kin. Společně s ním vyjde také album nezaměnitelné hudebnice Vladivojny La Chia, která k filmu rovněž složila hudbu. Na albu hostuje Lucie Bílá, Lenka Dusilová, Aneta Langerová nebo Ota Klempíř.

Nezaměnitelná hudebnice Vladivojna La Chia vydává další ze svých netradičně pojatých filmových soundtracků. Autorka hudby k filmu Nevinnost a seriálu Až po uši nyní pracuje na albu inspirovaném filmem 8 hlav šílenství o ruské básnířce Anně Barkovové s Anetou Langerovou v hlavní roli. Vladivojna La Chia k filmu rovněž složila hudbu.

„Z hudebních motivů, které ve filmu zazní jsem vytvořila skladby na básně Anny Barkovové, o které celé film je a k nim jsem přizvala několik výrazných interpretů, vlastně docela nesourodou společnost,” komentuje Vladivojna svou novinku.

Na novém albu tato výrazná osobnost české hudební scény spolupracovala s Lucií Bílou, Lenkou Dusilovou, Anetou Langerovou, Ottou Klempířem či Kittchenem. Langerová se zde objeví jak sólově, tak vůbec poprvé v duetu s Lenkou Dusilovou. Prvním singlem je Záře, který doprovází i nový videoklip.

„Hudba k filmu mě velice bavila, ale přiznám se, že udělat z Barkovové básní písničky, které nazpívají všechny tyhle osobnosti, byla nakonec jedna z nejnáročnějších produkcí, kterou jsem kdy dělala. Cítila jsem velkou odpovědnost vůči všem těm lidem, kteří na desce nakonec jsou. Zároveň to pro mě byla ohromná výzva. Básně Barkovové jsou totiž stále nesmírně silné a aktuální. Zaslouží si zhudebnit,” dodává Vladivojna.

Vladivojna brzy vyráží na koncertní turné s novým programem, který obsahuje také několik písní z nového alba. Zpěvačka jej absolvuje během podzimu a jara společně se svým pětičlenným čtyřtriem 4Trio, které kromě ní tvoří kytarista Aleš Bajger, violoncellistka Terezie Kovalová, šansonová zpěvačka Sylvie Bee a nově i bubeník Luboš Pavlík.

„Naše koncerty jsou výjimečné tím, že všechny skladby hrajeme v aranžích pro akustické nástroje. Takže skladby, které jsou na albu hojně protknuté elektronikou jsou v koncertní podobě jiné. Je to pro nás velké dobrodružství a zábava,“ říká k živému hraní Vladivojna.

První koncert tour proběhne v Kutné hoře v galerii výtvarného umění Gask. Kapela chystá také dva křty. Ten první moravský bude v rámci významného festivalu Hradecký slunohrad, přičemž pomyslným vrcholem bude 15. 11. křest v pražském klubu La Fabrika, na němž se coby hosté představí Aneta Langerová, Kittchen a další.

Nadcházející koncerty Vladivojna La Chia & 4Trio:

21. 10., Kutná Hora, GASK4. 11.,  Hradec n. Moravicí, Zimní slunohrad9. 11., Žďár na d Sázavou, Kafe u tety Hany - křest alba10. 11., Černošice, klub Kino15. 11., Praha, La Fabrika - křest alba, hosté Aneta Langerová, Kittchen29. 11., Ostrava, Parník15. 12. , Praha, Vánoce v Kaštanu

Album vychází 6. října u Supraphonu. Slavnostní křest proběhne 15. listopadu v pražské La Fabrice.

Související

Více souvisejících

Vladivojna La Chia film 8 hlav šílenství Aneta Langerová Lucie Bílá Lenka Dusilová (zpěvačka) Divadlo la Fabrika

Aktuálně se děje

před 55 minutami

Patrik Schick

S navrátilcem Schickem, ale bez nováčků. Hašek zveřejnil nominaci na úvod kvalifikace

Koncem března začne kvalifikace na fotbalové mistrovství světa, které se v roce 2026 bude konat v USA, Kanadě a Mexiku, a proto reprezentační trenér Ivan Hašek zveřejnil nominaci pro úvodní kvalifikační duely s Faerskými ostrovy a Gibraltarem. V ní se po návratu po zdravotních potížích opět objevuje jedna z největších opor, útočník Patrik Schick, i další uzdravení reprezentanti Michal Sadílek a David Jurásek. Realizační tým se tentokrát obejde bez jediného nováčka v kádru.

před 1 hodinou

Novinářka Ivana Svobodová ve filmu Reportáž psaná na benzínce.

RECENZE: Reportáž psaná na benzínce ukazuje, jak selský rozum ničí kritickou reflexi

Na Mezinárodním filmovém festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě loni odpremiéroval dokumentární snímek Reportáž psaná na benzínce. Teď získal cenu na festivalu FAMUFEST, jenž také zahájil. Nenápadnou optikou sleduje novinářku Ivanu Svobodovou z týdeníku Respekt a její reportážní práci v terénu, konkrétně mezi odpůrci současné vlády a systému celkově.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Volodymyr Zelenskyj, Ukrajinský mírový summit 2024 (Bürgenstock)

Zelenskyj jmenoval nového šéfa ukrajinské armády

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj jmenoval nového muže do čela ukrajinské armády. Náčelníkem generálního štábu se stává Andrij Hnatov, jehož navrhl ministr obrany Rustem Umerov. Změna ve vedení ozbrojených sil přichází v době, kdy se neví, zdali Američané uspějí se svým návrhem příměří i v Rusku. 

před 3 hodinami

Martina Sáblíková

Sáblíková na další medaili i kvůli nemoci neměla. Na MS zářili i Zdráhalová a bronzový Jílek

Poté, co rychlobruslařka Martina Sáblíková před víkendem získala v rámci svého posledního mistrovství světa v norském Hamaru již 35. cenný kov ze světových šampionátů, když na tříkilometrové trati brala stříbro, v sobotu v závodě na 5000 metrů už na medaili nedosáhla. To především proto, že do závodu šla i s tím, že ji trápí horečka. Nakonec tedy v tomto závodě skončila na pátém místě. Pětikilometrovou trať ovládla Italka Francesca Lollobrigidaová. 

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Vladimir Putin a Donald Trump

Připravuje se setkání Putina s Trumpem, tvrdí poradce šéfa Kremlu

Rusko předneslo Spojeným státům své výhrady k návrhu příměří, sdělil Jurij Ušakov, poradce ruského prezidenta Vladimira Putina. Moskva tvrdí, že zastavení bojů by umožnilo Ukrajincům se přezbrojit a přeskupit. Ušakov zároveň prozradil, že se připravuje setkání Putina s americkým protějškem Donaldem Trumpem. Termín ale stanoven nebyl. 

před 7 hodinami

před 8 hodinami

Ilustrační fotografie.

Fotbalisté Plzně trápili Lazio. O postupu Italů rozhodla gólová technologie

V loňském ročníku evropských pohárů se Viktoriánům podařilo postoupit až do čtvrtfinále Konferenční ligy, nyní se do stejné fáze snažili postoupit v Evropské lize. V osmifinále nakonec nestačili na Lazio Řím. To nejprve minulý týden ve čtvrtek v Plzni porazilo Západočechy 2:1 navzdory tomu, že dohrávalo v devíti. V Římě se prali svěřenci kouče Miroslava Koubka statečně, díky Šulcově trefě v úvodu druhé půle navíc sahali po naději. Vše nakonec zhatila hlavička Alessia Romagnoliho, jemuž navíc ještě přálo štěstí, když o jeho brance rozhodla gólová technologie.

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

Američané provedli precizní údery proti rebelům v Jemenu. (16.3.2025) Prohlédněte si galerii

Američané na Trumpův rozkaz zaútočili na rebely v Jemenu

Američanům došla trpělivost s húsíjskými rebely v Jemenu. Americká armáda začala na příkaz prezidenta Donalda Trumpa s útoky proti jejich pozicím. Nepřežilo je nejméně 31 lidí. Trump vzkázal rebelům, že USA využijí svou zdrcující sílu, aby je umlčeli. 

před 12 hodinami

před 12 hodinami

před 13 hodinami

před 14 hodinami

včera

včera

Tesco

Tesco představilo novinku při nákupech. Zákazníci na ni narazí jednou týdně

Tesco zavádí v Česku novinku pro některé zákazníky, která odstartovala před dvěma dny. Každé pondělí mezi 12. a 13. hodinou bude možné nakupovat během tzv. Klidné hodinky. Je určena především lidem s poruchou autistického spektra (PAS) i dalším osobám, které ocení klidnější nákupní či pracovní prostředí.

včera

Nesmíme nechat Ukrajinu padnout, říká Fiala po dalším jednání koalice ochotných

Premiér Petr Fiala (ODS) po sobotním jednání pochválil princip koalice ochotných, do které se zapojily jen země, které chtějí spolupracovat na zajištění bezpečnosti v Evropě. Fiala podle svých slov informoval ostatní o průběhu české muniční iniciativy. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy