Brno – Městské divadlo Brno uvede další muzikál z pera brněnských autorů, Milana Uhde a Miloše Štědroně. Po muzikálech Nana, Červený a černý a Divé Báře to tentokrát bude swingová retrokomedie s názvem Viki kráčí za štěstím.
Viki Bouzková má spokojené manželství, milujícího muže a krásnou dceru. Ale šťastná není – touží po vzruchu a silných emocích, zatímco její manžel Láďa chce v životě jen klid a pohodlí. Pak Viki potká populárního zpěváka a saxofonistu Marka Baštu. Idol žen a lamač srdcí se do Viki zamiluje a ta cítí, že Marek je konečně ten pravý.
Autoři Milan Uhde a Miloš Štědroň pro Městské divadlo Brno napsali už tři hudební adaptace klasických literárních děl – Nanu, Červený a černý a Divou Báru. Tentokrát přicházejí s retrokomedií ze 70. let v kabátě jazzového muzikálu o ženské touze po lásce a štěstí navzdory nástrahám osudu. S autorskou dvojicí tentokrát spolupracoval další skladatel, kmenový spolupracovník MdB Karel Cón.
Režisérem inscenace plné chytlavých swingových melodií v podání orchestru v bigbandovém obsazení bude Juraj Nvota, který byl režisérem i Divé Báry. Hudební nastudování je dílem Dana Kalouska, scénu vytvořil Tomáš Rusín a kostýmy Zuzana Štefunková-Rusínová.
V titulní roli se představí Lucie Bergerová, saxofonistu Marka Baštu ztvární Petr Štěpán. V dalších rolích uvidíme Aleše Slaninu, Viktóriu Matušovovou, Jiřího Resslera, Svetlanu Hruškociovou a Jakuba Przebindu.
Premiéra muzikálu Viki kráčí za štěstím se koná 29. dubna 2017 na Hudební scéně Městského divadla Brno.
Související
RECENZE: Poslední inscenace letošní sezóny Ti druzí je povedenou duchařskou komedií
Zemřela známá brněnská divadelní herečka Jana Gazdíková, bylo jí 79 let
Městské divadlo Brno (MdB) , Milan Uhde , Miloš Štědroň (skladatel) , muzikál , Petr Štěpán (herec) , Lucie Bergerová (herečka) , Juraj Nvota (režisér)
Aktuálně se děje
před 10 minutami
Přelomový soudní proces začíná. Instagram a YouTube čelí obvinění z vytváření závislosti
před 1 hodinou
Počasí o víkendu bude teplé, místy ale může ještě nasněžit
včera
Ukrajině dochází čas. O 90miliardové půjčce Kyjevu bude EU hlasovat výrazně dříve
včera
Tentokrát to na rychlobruslařském oválu necinklo. Zdráhalovou může přesto těšit TOP 10
včera
Europoslankyně Nikola Bartůšek opustila frakci Patrioti pro Evropu. Důvod nevysvětlila
včera
Český curlingový smíšený pár se rozloučil výhrou, týmová kombinace se českým lyžařům hrubě nevyvedla
včera
Po nevydařeném finiši ve štafetách se Davidová neukáže v individuálním závodě
včera
V Miláně nejsou s olympiádou spokojeni všichni. Proti sportovnímu svátku se tam i demonstrovalo
včera
OSN i EU ostře odsoudily rozsudek nad Jimmym Laiem
včera
Brexit obráceně. Sadiq Khan chce vrátit Británii do Evropské unie
včera
Britská policie opět vyšetřuje Andrewa. Měl předávat informace Epsteinovi
včera
Evropský sen o vlastních stíhačkách šesté generace se rozpadá. Macronův projekt je prakticky mrtvý
včera
Evropská komise zasáhla proti WhatsAppu. Populární aplikaci zřejmě čeká zásadní změna
včera
USA se bouří proti závěrům MSC: Nechceme rozbít NATO ani podkopat světové uspořádání. Pak zaútočily na EU
včera
Olympiáda bez umělého sněhu? Kvůli globálnímu oteplování prakticky nemožné
včera
Vláda ruší NERV. Pavla pustí do Mnichova, Macinka pojede samostatně
včera
Epstein pronikal i do nejvyšších pater ruské politiky. Pokusil se dostat až k Putinovi
včera
„Vezměte si prosím vakcínu.“ USA čelí rozsáhlé epidemii spalniček, lékaři kvůli očkování apelují na občany
včera
Američtí sportovci na olympiádě kritizují dění v USA. Z Bílého domu přišla ostrá reakce
včera
Přežije Země Trumpa? Bílý dům se zmítá v chaosu jeho nálad, věří mu už jen třetina lidí
Současný americký prezident Donald Trump vykazuje stále větší míru nevyzpytatelnosti, čímž uvádí do napětí nejen domácí scénu, ale i celý svět. Zatímco úvodní měsíce jeho druhého funkčního období se nesly v duchu disciplinovaného plnění připravených plánů a exekutivních příkazů, nyní se zdá, že se prezident nechává ovládat svými osobními rozmary. Tato proměna z racionálního, byť kontroverzního lídra v politika, který jedná impulzivně a pod vlivem okamžitých nálad, vyvolává značné obavy.
Zdroj: Libor Novák