Mezinárodní festival Divadelní svět Brno začíná už dnes

Brno – Květen je měsíc, kdy Brno žije divadlem. Očekávaný mezinárodní festival Divadelní svět Brno začíná již dnes a na osm dní naplní moravskou metropoli kulturními zážitky. Na inscenace divadelních souborů z různých koutů světa mohou vyrazit rodiny s dětmi, příznivci činoher i baletu.

Očekávaný festival Divadelní svět Brno začíná již dnes představením maďarského souboru Proton Theatre s názvem Demence. Dechberoucí inscenace světově proslulého filmového režiséra Kornéla Mudruczóa naplní Janáčkovo divadlo a stejně jako téměř všechna festivalová představení, bude i tato temná koláž z psychiatrického oddělení opatřena českými titulky.

Od posledního článku, v němž jsme o Divadelním světě informovali, přibylo do festivalového programu několik inscenací. Jednou z nich je například adaptace světoznámého románu Mistr a Markétka slovenského souboru Teatro Tatro. Na představení mohou diváci vyrazit do jedinečného prostoru šapitó v prostředí Kraví hory. Dále ostravská Komorní scéna Aréna přiveze do Reduty sžíravě ironickou inscenaci Lidská tragikomedie.

Na své si přijdou i příznivci pohybového a tanečního divadla. Německý Theater Bremen v Brně totiž představí nejen činohru Dobrý člověk ze Sečuanu, ale i jednu ze svých nejnovějších inscenací, která propojuje tanec a divadlo, Zlaté srdce. Představení doprovodí živou hudbou multiinstrumentalista Maartje Teussink.

Organizátoři dále lákají na pozoruhodný projekt Constellations I. (Before I Say Yes) tanečního souboru Spitfire Company a Orchestru Berg, který diváci uvidí ve speciální úpravě přímo pro prostor Mozartova sálu v divadle Reduta.

Za vrchol letošního ročníku se považuje účast izraelského Kibbutz Contemporary Dance Company, který přiveze svou fascinující inscenaci Horses in the Sky do Janáčkova divadla, a to hned dvakrát. Vstupenek na tato dvě uvedení už zbývá jen pár, tedy rozhodně neváhejte.

„V současné době máme vyprodaných již 9 představení, mezi nimi i Věčný život dánského souboru Odin Teatret, oceňovanou Olgu Divadla Letí, nebo Fanny a Alexandera Slovenského národného divadla,“ říká ředitel festivalu Martin Glaser v tiskové zprávě.

Festival nabízí také speciální akci VLAK + Divadelní svět Brno. Díky spolupráci s Českými dráhami mají diváci cestující do Brna možnost slevy na jízdenky po předložení platné festivalové vstupenky. Sleva se vztahuje na zpáteční jízdenku do Brna s datem nástupu od 9. do 18. května 2017. Další slevu mohou diváci získat při nákupu vstupenek na čtyři a více různých představení.

Vstupenky na festivalová představení je možné zakoupit na pokladnách Národního divadla Brno, Městského divadla Brno, Centra experimentálního divadla a divadla Radost nebo online na webových stránkách www.divadelnisvet.cz, kde najdete i kompletní program festivalu. 

Související

Zuzana Čaputová na návštěvě České republiky

Festival Divadelní svět Brno zahájí debatou se slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou

Za týden začíná prolog mezinárodního festivalu Divadelní svět Brno, který nabídne brněnskému publiku více než 50 tuzemských i zahraničních inscenací. Diváci se mohou těšit na špičkové produkce z Izraele, Polska, Maďarska, Francie či Běloruska a na již tradiční výběr toho nejlepšího z českého divadla, včetně bohatého doprovodného programu.
Divadelní svět

Brno vítalo divadelníky i diváky z celého světa! Skončil festival Divadelní svět Brno 2019

7 dní, 13 zemí, 56 představení. Z toho 35 zcela vyprodaných. Organizátoři mezinárodního festivalu Divadelní svět Brno, který letos proběhl 23.‒28. května, hlásí úspěch. Jeho jubilejní 10. ročník nejenže představil řadu špičkových divadelních produkcí, ale setkal se také s mimořádným zájmem diváků, kteří přišli snít „Evropský sen“. Právě tak znělo téma Divadelního světa Brno 2019. V nejbližších dnech se můžete těšit na recenze představení, jež redakce EZ navštivila.

Více souvisejících

Festival Divadelní svět Brno Národní divadlo Brno Janáčkovo divadlo v Brně Komorní scéna Aréna Ostrava Divadlo Reduta Divadlo Letí Městské divadlo Brno (MdB) kultura Divadla

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Vladimir Putin

Budou Rusové grilovat Putina? Pětinu lidí zajímá, kdy skončí válka proti Ukrajině

Podle průzkumu provedeného nezávislým střediskem Levada by se Rusové nejraději zeptali svého prezidenta Vladimira Putina na to, kdy skončí válka proti Ukrajině. Otázka týkající se ukončení "speciální vojenské operace," jak Moskva nazývá konflikt s Ukrajinou, v průzkumu zaujala vedoucí pozici před ostatními dotazy. Uvedl to server Ukrajinska pravda.

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

Německá policie, ilustrační fotografie.

Sasko má problém s prodloužením kontrol na hranicích s ČR. Je moc krátké

Sasko požaduje prodloužení kontrol na německých hranicích s Českem a Polskem nejméně o šest měsíců, řekl to v úterý ministr vnitra této spolkové země Armin Schuster (CDU). Spolkové ministerstvo vnitra v pondělí oznámilo, že prodlouží kontroly na hranicích s Českem, Polskem a Švýcarském do 15. prosince. 

před 7 hodinami

před 8 hodinami

Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR

Minimální mzda po roce 2023 vzroste. Jurečkovo ministerstvo definitivně rozhodlo

Minimální mzda od ledna 2024 vzroste o 1600 korun na 18 900 korun, vyplývá z vládního nařízení vypracovaného ministerstvem práce a sociálních věcí. Podle předlohy poroste také několik úrovní zaručené mzdy v 1., 2., 3. a 8. skupině prací. Polepšit by si mělo asi půldruhého milionu zaměstnanců. Vláda bude návrh definitivně schvalovat příští týden. 

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

včera

Policie, ilustrační fotografie.

Policie chce jezdit k méně nehodám na silnicích. Návrh už řeší s ministerstvem a pojišťovnami

Policisté si přejí zvýšení hranice škody, při které mají řidiči povinnost oznámit dopravní nehodu. Vzniknout by měla speciální on-line platforma, jejímž prostřednictvím by se nehoda nahlašovala včetně dokumentace pro pojišťovny. Nyní jsou podle ředitele dopravní policie Jiřího Zlého hlášeny některé nehody zbytečně, přičemž policisté poté chybí jinde. 

včera

včera

Příbuzní vojáků okupačních sil se obrací na Putina. Vadí jim podmínky u Avdijivky

Ruských vojáků nasazených u Avdijivky v Doněcké oblasti na Ukrajině se zastávají jejich blízcí, kteří se rozhodli obrátit na prezidenta Vladimira Putina. Stěžují si například na to, že vojáci musí zůstat v zákopech v přední linii i se zraněním. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy