Hradec Králové - V úterý po krátké nemoci zemřel hudebník Pavel Horák, s nímž je spjata významný éra Klicperova divadla. Klavírista a hudební skladatel je autorem více než padesáti scénických hudeb, adaptací oper a muzikálů.
V úterý 25. července zemřel po krátké nemoci hudební skladatel a klavírista Pavel Horák. Zprávu oznámilo Klicperovo divadlo v Hradci Králové, s kterým Horák spolupracoval přes dvacet let.
Horák je autorem více než padesáti scénických hudeb, adaptací oper a muzikálů. Spolupracoval s většinou českých divadel, nejvýznamněji je však spjat s Klicperovým, kde působil v letech 1992 - 2012. Od roku 2012 byl pedagogem v ZUŠ Střezina v Hradci Králové.
Jeho umělecká práce v Klicperově divadle spoluvytvořila významnou éru, spjatou s ředitelem Ladislavem Zemanem a režiséry Vladimírem Morávkem a Davidem Drábkem.
Poslední rozloučení proběhne v pondělí 31. července 2017 ve 13 hodin ve smuteční obřadní síni v Hradci Králové - Kuklenách.
Související
Klicperovo divadlo otevírá předprodej: Důležité infromace pro sezonu 2019/20?
Klicperovo divadlo uvede adaptaci stěžejního románu ruské literatury
Klicperovo divadlo , Pavel Horák (hudebník) , úmrtí , Divadla , kultura
Aktuálně se děje
před 4 minutami
Český curlingový smíšený pár se rozloučil výhrou, týmová kombinace se českým lyžařům hrubě nevyvedla
před 8 minutami
Po nevydařeném finiši ve štafetách se Davidová neukáže v individuálním závodě
před 14 minutami
V Miláně nejsou s olympiádou spokojeni všichni. Proti sportovnímu svátku se tam i demonstrovalo
před 20 minutami
OSN i EU ostře odsoudily rozsudek nad Jimmym Laiem
před 1 hodinou
Brexit obráceně. Sadiq Khan chce vrátit Británii do Evropské unie
před 2 hodinami
Britská policie opět vyšetřuje Andrewa. Měl předávat informace Epsteinovi
před 3 hodinami
Evropský sen o vlastních stíhačkách šesté generace se rozpadá. Macronův projekt je prakticky mrtvý
před 4 hodinami
Evropská komise zasáhla proti WhatsAppu. Populární aplikaci zřejmě čeká zásadní změna
před 5 hodinami
USA se bouří proti závěrům MSC: Nechceme rozbít NATO ani podkopat světové uspořádání. Pak zaútočily na EU
před 6 hodinami
Olympiáda bez umělého sněhu? Kvůli globálnímu oteplování prakticky nemožné
před 6 hodinami
Vláda ruší NERV. Pavla pustí do Mnichova, Macinka pojede samostatně
před 7 hodinami
Epstein pronikal i do nejvyšších pater ruské politiky. Pokusil se dostat až k Putinovi
před 8 hodinami
„Vezměte si prosím vakcínu.“ USA čelí rozsáhlé epidemii spalniček, lékaři kvůli očkování apelují na občany
před 9 hodinami
Američtí sportovci na olympiádě kritizují dění v USA. Z Bílého domu přišla ostrá reakce
před 10 hodinami
Přežije Země Trumpa? Bílý dům se zmítá v chaosu jeho nálad, věří mu už jen třetina lidí
před 11 hodinami
Zemře za mřížemi? Jimmy Lai dostal 20 let vězení, svět vyzývá k jeho propuštění
před 12 hodinami
Předpověď počasí na týden. Po oteplování přijde zvrat
včera
Norskem hýbe soud se synem princezny. Zpovídá se i ze znásilnění
včera
Českou televizi opouští známá moderátorka. Už má nové angažmá
včera
České hokejistky se dočkaly první výhry na olympijském turnaji. Finky porazily 2:0
Po prohrách 1:5 se Spojenými státy a 3:4 po nájezdech se Švýcarskem měl být třetí duel v pořadí tím, který už měl přinést lepší náladu do týmu koučky Carly MacLoedové. Navíc se hrálo proti Finkám, se kterými se v posledních letech přetahují o bronz na světových šampionátech. Nakonec Češky v tomto zápase působily nejuvolněněji od začátku turnaje a kontrolovaným způsobem si došly k vítězství 2:0.
Zdroj: David Holub