Úspěšná inscenace Divadla na cucky se po čtyřech letech loučí

Olomouc - Inscenace Ritter, Dene, Voss Divadla na cucky se po čtyřech sezónách dočká derniéry. Nastudování textu Thomase Bernharda bylo jedním z nejnáročnějších titulů olomouckého divadla.

Inscenace olomouckého Divadla na cucky Ritter, Dene, Voss podle pozdního textu Thomase Bernharda se po čtyřech sezónách dočká derniéry. Existenciálně laděné drama se zaobírá sourozeneckými vztahy a volně odkazuje k životním osudům významné rakouské rodiny Wittgensteinů.

„Bernhardův text jsem inscenoval proto, že patří k nejlepším hrám, které jsem v životě četl. Řeší problém rodinné determinace, míru osobní svobody i důležitost autenticity lidského konání, přitom však nepostrádá ironický nadhled a prvky absurdní komiky,“ popsal režisér inscenace Petr Nerušil, který alternuje v jedné z rolí s hercem Tomášem Uherem. Dvojici sester ztělesnily herečky Petra Dosoudilová a Simona Vičarová.

„Na naší scéně se jednalo – i co se týče výpravy – o jednoznačně nejnáročnější inscenaci, která se i díky strhujícím hereckým výkonům těšila velkému zájmu publika,“ uvedl mluvčí divadla Zdeněk Vévoda v tiskové zprávě. „Její přenesení do nových prostor divadla na Dolním náměstí bylo také poměrně složité. Věříme, že se závěrečný rodinný oběd ve vídeňském stylu vydaří,“ dodal Vévoda k inscenaci, jejímž ústředním scénografickým prvkem je prostřený stůl.

Derniéry proběhnou v pátek 1. (v obsazení s Tomášem Uherem) a sobotu 2. prosince (v obsazení s Petrem Nerušilem). Vstupenky za 150 a 100 Kč lze zakoupit v předprodeji na pokladně divadla nebo rezervovat online na webu www.divadlonacucky.cz.

Související

Divadlo na cucky: Jsem do tebe

Divadlo na cucky uvede autorskou novinku o zamilovaných teenagerech

Olomouc - Divadlo na cucky uvede první inscenaci, která vznikla přímo pro nový prostor na Dolním náměstí, kam se soubor na podzim loňského roku přestěhoval. Autorská novinka Jsem do tebe přiblíží roztomilé i trapné situace, ve kterých se ocitají zamilovaní teenageři.
Nové kulturní centrum v Olomouci (foto Ondřej Komárek)

Nové kulturní centrum v Olomouci úspěšně kolaudovalo a představuje program

Olomouc – Olomoucká společnost DW7 po úspěšné hithitové kampani a příspěvcích sponzorů celé léto rekonstruovala dům na Dolním náměstí. Minulý týden zde proběhla kolaudace a v nejbližších dnech bude postupně uvedena do provozu galerie, kavárna a divadlo. Kulturní centrum se stane novým sídlem Divadla na cucky.

Více souvisejících

Divadlo na cucky kultura Divadla olomouc

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

Policie SR, ilustrační fotografie.

Slovenská policie reaguje na požár v Pardubicích

I na Slovensku je kauza podezřelého pátečního požáru v Pardubicích velkým tématem. Tamní policie neví o jakékoliv souvislosti události se Slovenskem, kde by momentálně nemělo hrozit jakékoliv nebezpečí. 

včera

včera

Policie vyšetřuje požár v Pardubicích pro podezření z terorismu.

Policie prozradila novinky z vyšetřování požáru v Pardubicích

Na místě pátečního požáru v Pardubicích pokračuje policejní vyšetřování. Práci již dokončili pyrotechnici, které vystřídali kriminalisté. V případu panuje podezření ze spáchání teroristického útoku. V pátek se dokonce sešla Bezpečnostní rada státu. 

včera

včera

včera

Tanker, ilustrační fotografie.

Česko je mezi zeměmi, které chtějí chránit lodě v Hormuzském průlivu

Česko je mezi zeměmi, které chtějí zajišťovat bezpečnost tankerů v Hormuzském průlivu, jímž proudí do světa cenná ropa. Vyplývá to z informací zahraničních médií. Washington ostatně naznačil, že o zajištění bezpečného lodního provozu v průlivu by se měly starat státy, které ho využívají. 

včera

včera

včera

20. března 2026 21:50

Norská princezna Mette-Marit (autor fotky: Frankie Fouganthin)

Norská princezna zápasí s vážnou nemocí. Čeká ji transplantace

Jedna z evropských královských rodin se obává o svou prominentní členku. Zdravotní stav norské korunní princezny Mette-Marit, která se dlouhodobě potýká s chronickou plicní fibrózou, se znovu zhoršil. Informoval o tom web Topky.sk, který se odvolává na zahraniční zpravodajské agentury. 

20. března 2026 20:22

Andrej Babiš

Babiš vyzval zbrojařské firmy k maximálnímu zabezpečení areálů

Premiér Andrej Babiš (ANO) v souvislosti s vyšetřováním pátečního požáru v Pardubicích vyzval zbrojařské firmy, aby své areály co možná nejlépe zabezpečily. V případu panuje podezření ze spáchání teroristického útoku. Stupeň ohrožení terorismem se pro tuto chvíli nemění a zůstává na druhém ze čtyř. 

20. března 2026 19:37

Začne další dlouhá výluka. Tramvaje nebudou jezdit u Pražského hradu

Turisté asi nebudou nadšení, ale každá tramvajová trať potřebuje čas od času opravit. Již o víkendu začnou práce na úseku u Pražského hradu, který je jednou z nejvyhledávanějších památek v hlavním městě. Rekonstrukce potrvá až do léta. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy