Bratislava - Režisérský tandem SKUTR, který tvoří Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský, nedávno dokončila práce na adaptaci slavného filmu Lásky jedné plavovlásky. Jedná se o jejich vůbec první inscenaci podle filmové předlohy. V bratislavském Divadle Astorka se v hlavních rolích objevili Dominika Morávková, Zuzana Kronerová, Pavel Šimuna a další.
Režisérská dvojice SKUTR nedávno dokončila svoji první inscenaci podle filmové předlohy. V Divadle Astorka v Bratislavě uvedli inscenaci Lásky jedné plavovlásky podle slavného filmu Miloše Formana. V hlavních rolích se objevila Dominika Morávková, Zuzana Kronerová, Pavel Šimuna, Miroslav Noha, Anna Šišková, Szidi Tobias a další. Premiéra se konala 16. ledna.
"Zatím se bavíme, ale zároveň jsme hodně zvědaví, jak naše zpracování, které vychází jak z filmu tak ale i z technického scénáře, diváci přijmou,“ říkal Lukáš Trpišovský ještě před premiérou.
„Všechno dopadlo dobře a hra překladem do slovenštiny neztratila osobitý humor. Zkoušíme skoro se všemi herci, kteří v Astorce hrají. Což tady není obvyklé. Soubor má ale mezi sebou neuvěřitelnou chemii,“ doplnil s úsměvem Martin Kukučka.
V březnu čeká SKUTR premiéra Dostojevského Bratřů Karamazových v královohradeckém Klicperově divadle a poté dvě hry v Divadle v Dlouhé. V červnu zde SKUTŘI představí autorský a experimentální projekt Sen v červeném domě. Ze stěžejního čínského díla si však vypůjčili pouze název.
„Půjde o autorský projekt na pomezí koncertu a divadla, vycházíme tak trochu z tradice Divadla v Dlouhé. Chtěli bychom vytvořit svět, který otvírají svou tvorbou Samuel Beckett a T.S. Eliot a ve kterém existují postavy z klasických pohádek, jako je Medvídek Pú, či vzpomínky herců a inscenačního týmu,“ říká Lukáš Trpišovský v tiskové zprávě.
Titul podzimní premiéry v Dlouhé si režiséři nechávají jako překvapení. Naváže na trochu na Sen v červeném domě a bude se dotýkat výročí roků 2018 a 2019.
„Na jaře ještě budeme produkovat autorský projekt Adély Stodolové a v létě vypomůžeme Loserům s novým novocirkusovým představením. Na konci roku začneme zkoušet jeden velký činoherní projekt jako hostující režiséři. Zatím jej však nechceme zveřejňovat, dokud to neudělá samotné divadlo. No a ten další rok se opět vypravíme za hranice Česka,“ doplňuje dvojice.
Představení, které vznikají v režii SKUTRů, jsou nejen diváky, ale i kritiky velmi ceněná a doporučovaná. Kombinují tanec, pohyb, vizuální obraz, text a zvuk. Režírují pro přední české, ale i zahraniční scény. Z jejich posledních inscenací můžete vyrazit napříkald na Krvavou svatbu do Národního divadla Praha, Racka v Divadle v Dlouhé nebo na Pěnu dní do Klicperova divadla.
Související
Klicperovo divadlo uvede adaptaci stěžejního románu ruské literatury
Stá sezóna Národního divadla moravskoslezského bude ve znamení jedinečných premiér
Kukučka SKUTR - Trpišovský , kultura , Divadla , Miloš Forman , Zuzana Krónerová (herečka) , Klicperovo divadlo , Divadlo v Dlouhé
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Česká cesta do vesmíru míří k úspěchu. Svoboda by mohl letět na ISS
před 2 hodinami
Malou propustili z nemocnice. Zítra už by měla opět šéfovat poslancům ANO
před 3 hodinami
Smutné pražské výročí. Jak hlavní město zničil nejničivější požár v jeho dějinách
před 3 hodinami
Policie objasnila vraždu novorozence na Sokolovsku. Matce hrozí až doživotí
před 4 hodinami
Zemřela Zdena Mašínová
před 5 hodinami
Útěk z vězení nevyšel. Zločinec si pobyt na Pankráci zřejmě prodlouží
před 6 hodinami
Deštivé počasí pokračuje. Meteorologové prozradili, kde má napršet nejvíc
před 7 hodinami
Napětí na Blízkém východě roste: Írán po nočních útocích zvažuje konec mírových jednání
před 8 hodinami
Parlamentní volby v Izraeli se blíží. Netanjahu potvrdil kandidaturu, jistotu výhry ale nemá
před 8 hodinami
Maďarsko už problémy nedělá. Mezi EU a Ukrajinou přesto roste napětí
před 10 hodinami
Ukrajinské střely Flamingo pronikly hluboko do ruského vnitrozemí, zasáhly továrnu na drony
před 10 hodinami
Trump: Teheránu trvalo vyjednávání o dohodě příliš dlouho, bude za to muset zaplatit
před 11 hodinami
Belfast v plamenech. Po brutálním útoku migranta vyšli naštvaní lidé do ulic, vypukly nepokoje
před 12 hodinami
USA se pomstily za sestřelený vrtulník Apache
před 13 hodinami
Lidé Trumpovi nevěří. USA jako spojence vnímá jen každý desátý Evropan
před 14 hodinami
Trump a Netanjahu věřili, že porážka Íránu Blízký východ změní. Vše je ale úplně jinak
před 15 hodinami
Policie pokročila s vyšetřováním střelby v Poleradech. Taxikáři hrozí až 10 let
před 16 hodinami
Počasí se ochladí. Dorazí i vytrvalejší deště
včera
Nová proruská bulharská vláda zastaví veškeré dodávky zbraní na Ukrajinu
včera
Při výbuchu auta v Moskvě údajně zahynul ruský generál
V satelitním městě Balašicha nedaleko Moskvy došlo v úterý ráno k výbuchu osobního automobilu, při kterém zahynul řidič. Incident se odebral kolem půl šesté ráno, kdy v blízkosti obytného domu explodovalo jedoucí vozidlo značky BMW X3.
Zdroj: Libor Novák