Uherské Hradiště - Většina českých a moravských divadel začne novou sezónu až v prvních zářijových dnech, v Uherském Hradišti je to ale jinak. Slovácké divadlo zahájilo sedmašedesátou sezónu už ve čtvrtek 25. srpna, všechna následující představení jsou vyprodána, řekl Mediafaxu herec a mluvčí divadla Josef Kubáník.
„Letošní start je jeden z nejostřejších, jaké jsem v poslední době zažil. Je ale pravda, že si o to naši diváci řekli a byli bychom sami proti sobě, kdybychom byli k jejich přáním hluší,“ vysvětlil Josef Kubáník s tím, že hned od začátku čeká divadelní soubor pořádný zápřah.
„Hned první večer jsme hráli před zcela vyprodaným hledištěm Rychlé šípy, další den nás čeká festival Divadelní Luhačovice, kde představíme komedii Bůh masakru a opět zamíříme ven s Rychlými šípy. Doma k nim přidáme ještě komedii 1+2=6 a Harolda a Maude,“ shrnul Kubáník program nejbližších srpnových dnů.
Poslední srpnový týden se ve Slováckém divadle ponese také ve znamení dvaaosmdesátých narozenin legendární herečky Květy Fialové. Také letos bude v jejich podvečer hrát svoji životní roli hraběnky Maude v černé komedie Harold a Maude. V březnu za ni dostala nejvyšší divadelní ocenění v zemi – cenu Thálie a měla jediné přání – zahrát si ji k narozeninám.
„Je to můj životní příběh. I já jsem stejně jako Maude ve svém věku šťastná, i já žiju svobodně a raduju se z každého dne, který na mě ještě čeká,“ konstatovala herečka.
O případných oslavách na jevišti Slováckého divadla ale Fialová zatím nic netuší. „Jenže já jsem nic netušila ani loni a dopadlo to nakonec tak, že jsem zažila snad nejkrásnější oslavu v mém životě. Ale i kdyby nic nebylo, já jsem svůj životní dárek v podobě Harolda a Maude ve Slováckém divadle dostala,“ dodala.
Více o průběhu oslav neprozradil ani Josef Kubáník, který legendární herečce v Harold a Maude výtečně sekunduje. „Paní Fialová opravdu nemá tušení, ale dárek bude. A jaký!“
Vyprodané hlediště se dárku pro Květu Fialovou dočká ve středu 31. srpna.
V dalších dnech se veškerá energie divadelníků ze Slováckého divadla bude soustředit na obnovenou premiéru komedie Penzion pro svobodné pány, která je na pořadu v pátek 9. září.
Kvůli zranění představitele jedné z hlavních rolí Zdeňka Trčálka se hra rok nehrála, ale herec je už v plné kondici. „Těším se. Penzion jsme měli my herci i diváci moc rádi. Jsem ale přesvědčený, že ta vynucená pauza bude znamenat jen to, že všechny situace uzrály,“ svěřil se Trčálek.
Související
Štáchová, Brabec, Špinarová. Kdo nás v roce 2017 opustil?
Havlová nechce promluvit na pohřbu Třísky? To je nemravné a sprosté. Nemáte svědomí, zlobí se herečka
Aktuálně se děje
před 19 minutami
Rusové píší o českém zákazu pro Fica. Ministerstvo uvedlo věci na pravou míru
před 1 hodinou
Lhůta vypršela. Trump a spol. nevidí důvod žádat Kongres o povolení ohledně Íránu
před 1 hodinou
Na Muzeu se bude z metra vystupovat jinde. Otevřel se nový výstup
před 2 hodinami
Historie letního času v Čechách. Poprvé se zavedl před 110 lety
před 3 hodinami
V Irsku vyšetřují vraždu Česky. Policie mluví o brutálním útoku
před 4 hodinami
Pardubice se po čtrnácti letech konečně dočkaly. Titul jim vystřelil Červenka
před 4 hodinami
Macinkovy esemesky na Hrad u policie prošly. Případ se odkládá
před 5 hodinami
Barma změnila trest pro Su Ťij. Politička opustila vězení
před 6 hodinami
Podezřelí z útoku v Pardubicích si stěžovali na vazbu. Soud jasně rozhodl
před 7 hodinami
Počasí o prodlouženém víkendu: Do Česka poprvé dorazí léto
včera
Odradil ji Trumpův přístup? Kanada zavádí zásadní změnu, vytváří mocnou agenturu
včera
Natankujte ještě dnes. Od zítřka ceny pohonných hmot prudce vzrostou
včera
OBRAZEM: Pardubice po 14 letech slaví hokejový titul. Trefil ho Červenka
včera
Kim Čong-un ocenil severokorejské vojáky, kteří na Ukrajině raději spáchali sebevraždu
včera
Německo drží nelichotivý trend. Výrazně se zhoršila i Británie
včera
Život na Kubě se v tichosti hroutí. V zemi kolabují základní pilíře společnosti, varuje koordinátor OSN
včera
Jak na bezpečné pálení čarodějnic? Hasiči vydali důležitá doporučení
včera
Bydlí v obecním bytě, chce legalizovat své černé stavby. Mrázová čelí výzvám k rezignaci, Babiš to neřeší
včera
Modžtaba Chameneí vydal další ostré prohlášení. Trumpovi ustupovat nehodlá
včera
USA řeší zásadní otázku: Pokud je "86 47" trestný čin, skončí za mřížemi tisíce lidí?
Druhá obžaloba bývalého šéfa FBI Jamese Comeyho ze strany Trumpovy administrativy staví americké ministerstvo spravedlnosti na velmi tenký led. Comeyho údajný trestný čin spočívá v tom, že na sociální sítě umístil fotografii mušlí uspořádaných do nápisu „86 47“. Termín „86“ je v americkém slangu běžně používán pro vyhození, odstranění nebo zrušení něčeho, zatímco číslo 47 odkazuje na Donalda Trumpa jakožto 47. prezidenta USA.
Zdroj: Libor Novák