Praha - Hodní chlapci v režii Jana Mikuláška, čerstvého držitele cely A. Radoka, se představí v poslední absolventské inscenaci studentů katedry alternativního a loutkového divadla DAMU.Premiéra se uskuteční 6. dubna 2014 v 19:30 v divadle DISK.
Inscenace z románu čerpá jen základní rámec - agresivní chování lidí, násilí na druhých i na sobě samých, převýchova agresivního jedince a psychologické experimenty na lidech. Vzniká pod režijním vedením Jana Mikuláška, čerstvého držitele Ceny Alfréda Radoka (inscenace Zlatá šedesátá aneb Deník Pavla J.) a držitele Ceny Divadelních novin (Korespondence V+W).
Kolik agrese a puzení k násilnému chování v sobě musíme potlačit, abychom se stali "kultivovanými" lidmi? Je to násilné v nás lidské nebo nelidské? Jsme to skutečně my v momentech, kdy si myslíme, že jsme přirození? Jak vlastně vypadá ona přirozenost? Co všechno může být spouštěčem k naší agresivitě? Byli bychom schopni se podílet na násilí na druhých? A co v momentě, kdy bychom byli pod vlivem nějaké skupiny? Může být násilí na druhých určitý druh sportu, kterému lze propadnout?
Inscenační týmRežie: Jan MikulášekDramaturgie: Magda ZicháčkováScénografie a kostýmy: Pavla KamanováProdukce: Daniela Fialová, Daniel Brátka, Jan Battěk, Dominika Antonie Skalová
Hrají studenti 4. ročníku katedry alternativního a loutkového divadlaMichal Bednář, Jan Čtvrtník, Martin Dědoch, Patrik Holubář, Bořek Joura, Petra Majerčíková, Johana Matoušková, Vladimír Polívka, David Ryska, Pavlína Skružná, Daniela Šišková, Tereza Volánková
Pedagogické vedení ročníkuProf. Mgr. Miloslav Klíma, Prof. MgA. Karel Makonj, MgA. Jiří Havelka, MgA. Robert Smolík, MgA. Zdeňka Sajfertová, doc. Vratislav Šrámek, MgA. Michal Lázňovský
Související
U maloměšťáků bude veselka! Brecht v režii DAMU
Encyklopedie, která se nedá přečíst, která se musí zažít
Aktuálně se děje
před 16 minutami
Muž z jiné planety. Rychlobruslař Jílek získal zlato na deseti kilometrech
před 32 minutami
Společně za Ukrajinu. Na shromáždění vystoupí prezident i osobnosti veřejného života
před 1 hodinou
Janatová se ani ve volné technice neztratila. Medaile se rozdávaly ve snowboardových disciplínách
před 1 hodinou
Potvrzeno. Předpověď počasí slibuje další nadílku, napadne až 15 cm sněhu
před 1 hodinou
Kallasová vyvrátila tvrzení USA. OSN podporuje Radu míru jinak, než Trumpovi lidé tvrdí
před 2 hodinami
Ledecká po snowboardu neuspěla ani na lyžích, super-G nedojela. Nováková senzačně čtrnáctá
před 2 hodinami
Waltz odráží kritiku USA: Pod vedením Trumpa vracíme svět zpět z okraje propasti
před 3 hodinami
USA posílají na Blízký východ druhou letadlovou loď
před 3 hodinami
Ani USA nejsou bez Evropy dost silné, Amerika ztratila nárok na globální vůdčí postavení, prohlásil na MSC Merz
před 3 hodinami
Adamczyková zkompletovala olympijskou sbírku. Z Itálie si přiveze stříbro
před 4 hodinami
Okamžitě zastavte útoky na ukrajinskou energetickou síť, vyzvala OSN Rusko
před 5 hodinami
Maďarsko a Slovensko čím dál častěji hledají ochranu u Ruska, varuje světový tisk
před 6 hodinami
Do Mnichova se sjíždí světoví lídři na konferenci MSC. Rutte se ještě před zahájením vysmál Rusku
před 6 hodinami
Poslanci schválili odklad superdávky. Řeší změnu jednacího řádu Sněmovny
před 7 hodinami
Starý svět je definitivně minulostí, situace na Ukrajině je strašná, prohlásil Rubio
před 8 hodinami
Svět řeší nástupce Kim Čong-una. Poprvé v dynastii to nebude muž
před 8 hodinami
Albaneseová označil Izrael za „společného nepřítele lidstva“. Macinka ji vyzval k rezignaci
před 9 hodinami
Trump zasadil boji s oteplováním smrtelnou ránu. Éra klimatických regulací je definitivně u konce
před 10 hodinami
Švýcaři s USA potvrdili roli favorita, Německo si poradilo na úvod hokejového turnaje s Dánskem
před 10 hodinami
„Největší deregulace v americké historii.“ Trump zrušil vědecké rozhodnutí omezující plyny oteplující planetu
Americký prezident Donald Trump přistoupil k zásadnímu kroku a zrušil vědecké rozhodnutí z éry Baracka Obamy, které tvořilo základ pro veškerá federální opatření omezující plyny oteplující planetu. Takzvaný „endangerment finding“ neboli zjištění o ohrožení z roku 2009 konstatovalo, že řada skleníkových plynů představuje hrozbu pro veřejné zdraví. Toto rozhodnutí se stalo právním pilířem snah o snižování emisí, zejména v oblasti motorových vozidel.
Zdroj: Libor Novák