Los Angeles - Příběh rodiny Simpsonových je nejdéle vysílaným televizním večerním seriálem. Nedávno se v médiích objevila informace, že 26. série je poslední, a nových dílů se tak nedočkáme. Nakonec je vše jinak.
Postarala se o to americká stanice Fox, která oznámila, že vytvoří 27. a 28. řadu tohoto oblíbeného kresleného seriálu. Celkový počet kreslených epizod se tak vyšplhá na 625. V Česku se hrdinové seriálu poprvé objevili v lednu 1993.
Cenami ověnčený seriál a jeho hrdinové se pro studio Fox stali doslova strojem na peníze. Celovečerní film z roku 2006 utržil v pokladnách kin přes 500 milionů dolarů, vysoké příjmy ale plynou také z prodeje triček, figurek a od nedávna i stavebnic Lego s oblíbenými hrdiny.
Díky tomu si také herci, kteří namlouvají originální znění, přijdou na 400.000 dolarů (9,9 milionu Kč) za epizodu. Kromě nich ale v seriálu během téměř 20 let promluvila řada populárních osobností, účinkování v Simpsonových se stalo jedním z důkazů popularity hudebníků, herců i politiků.
Dcera Simpsonových Líza se například dala vést k buddhismu Richardem Gerem, zatímco syna Barta učil jezdit na skateboardu slavný Tony Hawk. Ve Springfieldu si také zahráli (a své postavičky namluvili) Red Hot Chili Peppers, Aerosmith nebo Elton John - a také česká zpěvačka Markéta Irglová (ona a její partner Glen Hansard v roce 2009 ztvárnili irské zpěváky).
24. prosince 2025 21:26
RECENZE: Záhada strašidelného zámku se bojí i vlastního stínu. Neurazí, ale upadne v zapomnění
Související
RECENZE: Rozčarování od tvůrce Simpsonů šlape na plyn, ale občas mu dochází pára
Simpsonovi se projeli českou tramvají. V USA ji mají ve dvou městech
Simpsonovi , USA (Spojené státy americké)
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Konec čekání na řidičák, zelená autonomním vozidlům. Jaké změny přinese rok 2026 v dopravě?
před 2 hodinami
Neobvyklý průzkum: Co si Evropané skutečně myslí o Trumpovi?
před 3 hodinami
Čínská armáda zahájila rozsáhlé vojenské cvičení s ostrou střelbou v těsné blízkosti Tchaj-wanu
před 4 hodinami
Mírová dohoda je blíž než kdykoli předtím, prohlásil Trump po jednání se Zelenským
před 6 hodinami
Předpověď počasí na závěr roku 2025. Meteorologové upozorňují na pocitovou teplotu
včera
V Česku se potvrdilo další ohnisko ptačí chřipky
včera
Zelenskyj i Putin chtějí ukončit válku na Ukrajině, prohlásil Trump
Aktualizováno včera
Nebezpečné počasí hrozí už dnes večer. Výstraha se týká celé ČR
včera
Trump měl na telefonu Putina. Hovor byl dobrý a produktivní, tvrdí šéf Bílého domu
včera
Vážná nehoda na Benešovsku. Na místě hořelo
včera
Smrt Bardotové zasáhla i české politiky. Ozvali se Babiš či Klempíř
včera
Příměří u jaderné elektrárny v Záporoží. Začaly kritické opravy vedení
včera
Muž s nožem v Budějovicích vyhrožoval kolemjdoucím. Policista ho zpacifikoval
včera
Francie oplakává Bardotovou. O dojmy se podělil i prezident Macron
včera
Lavrov promluvil o úmyslech Moskvy a varoval Evropany
včera
Hazard, jaký se nevidí. Žena v Krkonoších bruslila na tenkém ledu i s kočárkem
včera
Zemřela ikonická herečka Brigitte Bardotová
včera
Turek se nevzdává. Pavel by měl dodržet svá slova, říká poslanec
včera
Zimní počasí na přelomu roku. Napadnout mohou desítky centimetrů sněhu
včera
Trump přivítá Zelenského. Zbývá deset procent a plán bude hotový, tvrdí Kyjev
Trumpova soukromá rezidence Mar-a-lago se dnes stane centrem diplomatického úsilí kolem Ukrajiny. Její prezident Volodymyr Zelenskyj dorazí na jednání s americkým protějškem. Očekává se, že oba politici povedou diskuze o bezpečnostních zárukách či územních otázkách.
Zdroj: Lucie Podzimková