Praha - Britskou metropoli zasáhla série překvapivých a drtivých útoků, světoví prezidenti a premiéři se ocitnou v pozicích mrtvol, výbuchy šíří zkázu, BigBen, parlament a další monumenty Londýna jsou v plamenech.
Pány situace se stanou teroristé. Stejně jako tolikrát v minulosti převedli filmaři na plátno jednu z našich nočních můr. A spolu s ní i hrdinu, který se jí postaví.
Akční jízda v ulicích hořícího Londýna, který se zhroutil pod útoky teroristů. Hrozivé situaci se stejně jako v Pádu Bílého domu postaví Gerard Butler. A rovnou si říká o cenu pro tvrďáka roku. Trousí hlášky, nepřátele likviduje na mnoho způsobů, nůž používá tradičně i nečekaně, zvýšil násilí i používání slavného slova na F. Záchrana nespočívá v předvídatelných vojenských manévrech, ale v poctivé a tvrdé ruční práci.
Bílý dům dobyli a teď si teroristé vezmou ještě větší sousto. Na pohřeb britského premiéra se sjedou lídři celého západního světa a díky bezpečnostním manévrům by Londýn v tu chvíli měl být tím nejstřeženějším místem na Zemi. Místo toho se ale stane smrtící pastí. Série překvapivých a drtivých útoků za sebou zanechá světové vůdce v pozicích mrtvol, výbuchy šíří zkázu a monumenty anglické metropole jsou v plamenech. Londýn a západní svět se během chvíle ocitnou na kolenou a hledí tváří v tvář budoucnosti v totálním chaosu.
Jedna vůdčí hlava ale zatím sedí na svém krku. Americký prezident (Aaron Eckhart) se pod ochrannými křídly svého osvědčeného strážce (Gerard Butler) řítí ulicemi britské metropole z ohniska zkázy. Útok je ale připraven příliš dobře a následný únik vrtulníkem, který má přinést bezpečí a ráznou odvetu, končí doslova v troskách. Sami a bez jakékoliv podpory stojí strážce se svým prezidentským chráněncem v Hyde Parku uprostřed ochromeného Londýna plného teroristů. Stane se z nich pověstné nejlepší sousto na konec? Hon začíná.
Gerard Butler se ke své postavě vrátil nejen jako herec, ale i jako producent a do filmu vložil několik klasických a téměř staromódních akčních momentů. „V jednu chvíli musíme projet ulicí, kde je připravená hromada střelců. Víme, že to nemusíme přežít, ale je to jediná cesta. Koukneme se na sebe a šlápneme na plyn. To je prostě Butch Cassidy a Sundance Kid," popisuje nadšeně Butler, fanoušek drsňáků stylu Paula Newmana, Steva McQueena nebo Lee Marvina.
Film navazuje na Pád Bílého domu z roku 2013, který celosvětově vydělal přes 160 miliónů dolarů a stal se jedním z překvapivých akčních hitů toho roku.
USA, UK – 2016Délka: 99 minutŽánr: akční
Premiéra: 7. dubna 2016
Režie: Babak Najafi
Hrají: Gerard Butler, Morgan Freeman, Aaron Eckhart, Angela Bassett, Radha Mitchell, Robert Forster, Melissa Leo Zpravodajský server EuroZprávy.cz je mediálním partnerem filmu.
Související
Získejte DVD s filmem Pád Londýna plus bonus v podobě filmu o filmu
RECENZE: Neohrožený Butler opět na scéně. Zabrání Pádu Londýna?
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Český curlingový smíšený pár se rozloučil výhrou, týmová kombinace se českým lyžařům hrubě nevyvedla
před 1 hodinou
Po nevydařeném finiši ve štafetách se Davidová neukáže v individuálním závodě
před 1 hodinou
V Miláně nejsou s olympiádou spokojeni všichni. Proti sportovnímu svátku se tam i demonstrovalo
před 1 hodinou
OSN i EU ostře odsoudily rozsudek nad Jimmym Laiem
před 2 hodinami
Brexit obráceně. Sadiq Khan chce vrátit Británii do Evropské unie
před 3 hodinami
Britská policie opět vyšetřuje Andrewa. Měl předávat informace Epsteinovi
před 4 hodinami
Evropský sen o vlastních stíhačkách šesté generace se rozpadá. Macronův projekt je prakticky mrtvý
před 5 hodinami
Evropská komise zasáhla proti WhatsAppu. Populární aplikaci zřejmě čeká zásadní změna
před 6 hodinami
USA se bouří proti závěrům MSC: Nechceme rozbít NATO ani podkopat světové uspořádání. Pak zaútočily na EU
před 7 hodinami
Olympiáda bez umělého sněhu? Kvůli globálnímu oteplování prakticky nemožné
před 8 hodinami
Vláda ruší NERV. Pavla pustí do Mnichova, Macinka pojede samostatně
před 9 hodinami
Epstein pronikal i do nejvyšších pater ruské politiky. Pokusil se dostat až k Putinovi
před 9 hodinami
„Vezměte si prosím vakcínu.“ USA čelí rozsáhlé epidemii spalniček, lékaři kvůli očkování apelují na občany
před 10 hodinami
Američtí sportovci na olympiádě kritizují dění v USA. Z Bílého domu přišla ostrá reakce
před 11 hodinami
Přežije Země Trumpa? Bílý dům se zmítá v chaosu jeho nálad, věří mu už jen třetina lidí
před 12 hodinami
Zemře za mřížemi? Jimmy Lai dostal 20 let vězení, svět vyzývá k jeho propuštění
před 13 hodinami
Předpověď počasí na týden. Po oteplování přijde zvrat
včera
Norskem hýbe soud se synem princezny. Zpovídá se i ze znásilnění
včera
Českou televizi opouští známá moderátorka. Už má nové angažmá
včera
České hokejistky se dočkaly první výhry na olympijském turnaji. Finky porazily 2:0
Po prohrách 1:5 se Spojenými státy a 3:4 po nájezdech se Švýcarskem měl být třetí duel v pořadí tím, který už měl přinést lepší náladu do týmu koučky Carly MacLoedové. Navíc se hrálo proti Finkám, se kterými se v posledních letech přetahují o bronz na světových šampionátech. Nakonec Češky v tomto zápase působily nejuvolněněji od začátku turnaje a kontrolovaným způsobem si došly k vítězství 2:0.
Zdroj: David Holub