Ghost in the Shell má nadějné vyhlídky. Půjde po stopách slavnějších děl?

Praha - Kriminalita se stala běžnou součástí života a lepší časy nás nečekají ani v blízké budoucnosti. Vzhledem k pokročilému rozvoji technologií se ale velká část přesune na internet a světem začnou hýbat útoky hackerů. Vznikne proto speciální zásahová jednotka Sekci 9, kterou čeká úkol větší, než si dovede představit.

Snímky natočené na motivy komiksů se v současnosti těší nesmírné popularity. Kina válcují především superhrdinské filmy z dílmy Marvelu nebo DC Comics, daří se ale i těm dalším. Nelehký úkol však čeká Ghost in the Shell, který, ač je na filmovém poli novinkou, za sebou už televizní premiéry má. Mimo Japonsko je totiž v některých kruzích prakticky neznámý.

Temná a bezútěšná budoucnost však neukrývá pouze hackery. Došlo také k výraznému rozvoji kybernetiky, a těch nejvýznamějších pokroků dosáhla společnost Hanka Robotics. Ne všichni jsou ale její činností nadšení a někteří na ni mají pořádný zálusk. Sekce 9 proto dostane nezáviděníhodný úkol, jejímu zničení zabránit.

V hlavní roli se představi populární herečka Scarlett Johansson, žena, která má k záchraně společnosti i další důvod. Sama je totiž kyborg.

Populární námět vychází z manga komiksů a obrovské popularitě se těší zejména v Japonsku, kde na motivy komiksů a knih vzniklo také několik animovaných filmů a seriálů. Jak se však Ghost in the Shell povede na plátnech kin uvidíme až na konci března příštího roku.

Související

Více souvisejících

film Ghost in the Shell

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Dominik Feri

Feri míří na tři roky do vězení, rozhodl odvolací soud

Exposlanec Dominik Feri půjde na tři roky do vězení za znásilnění dvou dívek a jeden další pokus o znásilnění, rozhodl odvolací soud v pondělí. Feri byl už loni v listopadu uznán vinným ve všech třech bodech obžaloby a potrestán nepodmíněným trestem v délce tří let. Někdejší politik, který vinu odmítá, se může dovolat k Nejvyššímu soudu.

včera

včera

Válka v Izraeli

Válka v Pásmu Gazy má už 34 tisíc mrtvých. Úřady nacházejí stovky těl u nemocnic

Pracovníci úřadu civilní obrany v Pásmu Gazy od pátku vyzvedli těla 210 Palestinců z improvizovaného pohřebiště v areálu nemocnice Násir ve městě Chán Júnis na jihu oblasti, informuje agentura AP. Od začátku izraelské operace loni v říjnu v Pásmu Gazy zemřelo nejméně 34 151 Palestinců a dalších 77 084 bylo zraněno, sdělily dnes tamní úřady.

včera

včera

včera

včera

včera

Rusko se pomstí za pomoc USA. Posílí útoky na Ukrajinu, tvrdí experti

Západní vojenští odborníci očekávají v následujících týdnech posílení ruských raketových a dronových útoků na Ukrajinu, než dorazí nová americká vojenská pomoc schválená Sněmovnou reprezentantů. Uvedla to agentura DPA.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy