Los Angeles - Letošní udílení filmových a televizních cen Zlatý glóbus se točilo kolem snímku La La Land. Tento romantický muzikál proměnil všech svých sedm nominací. Ocenění za celoživotní dílo převzala herečka Meryl Streepová, která už získala rekordních 30 nominací na Zlatý glóbus.
Snímek La La Land se stal nejen nejlepším filmem v kategorii komedie nebo muzikál.
Zlatý glóbus za herecké výkony v hlavních rolích muzikálu dostali Kanaďan Ryan Gosling (36) a jeho filmová partnerka Emma Stoneová (28). Cenu si odnesl rovněž režisér La La Landu Damien Chazelle a to nejen za režii, ale i scénář. Tvůrcům muzikálu putovala i ocenění za nejlepší hudbu a původní píseň, kterou se stala City of Stars.
Vítěz kategorie filmové drama Moonlight režiséra Barryho Jenkinse, který vypráví o životě mladého afroamerického homosexuála v USA, naproti tomu proměnil jen jednu z celkových šesti nominací.
Ve své kategorii porazil dramata Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny, Hell or High Water (Ať se stane cokoli), Lion (Lev) a Místo u moře. Právě za hlavní roli Leeho Chandlera v posledním jmenovaném snímku získal Zlatý glóbus herec Casey Affleck.
Psali jsme: RECENZE: Nostalgický La La Land se plánuje prozpívat divákovým srdcem až na OscaryNejlepší herečkou v kategorii dramatu se stala Isabelle Huppertová, která ztvárnila hlavní roli oběti znásilnění v thrilleru Paula Verhoevena Elle. Právě tento francouzský snímek se stal vítězem v kategorii neanglicky mluvený film.
V oblasti seriálové tvorby si ocenění odnesly dramatický počin The Crown, který vypráví příběh britské královny Alžběty II., a komediální Atlanta.
Ocenění za celoživotní dílo převzala herečka Meryl Streepová, která už získala rekordních 30 nominací na Zlatý glóbus. V děkovné řeči kritizovala - stejně jako někteří další ocenění - budoucího amerického prezidenta Donalda Trumpa.
Související
Zlatým glóbům kraloval energický transgender muzikál Emilia Pérez a architektonická freska Brutalista
Zlatý Glóbus pro nejlepší herce v dramatu mají Austin Butler a Cate Blanchettová
Zlatý glóbus , film La La Land , Meryl Streep
Aktuálně se děje
před 2 hodinami
Moravec představil pořady nového projektu. Otázky oprášil a přejmenoval
před 3 hodinami
OBRAZEM: Druhý den se sudetskými Němci v Brně. K jednomu stolu přišli i protestující
před 3 hodinami
Svědci mohou stále mluvit o bývalém princi Andrewovi, připomněla policie
před 4 hodinami
Policie vznesla obvinění z vraždy v případu čtvrtečního napadení v Pardubicích
před 5 hodinami
Půl roku od prvního zákazu sociálních sítí: Jak se žije mladým v Austrálii dnes?
před 5 hodinami
Turecko a Austrálie odhalily ústřední téma letošního klimatického summitu COP31
před 6 hodinami
Projekt mucholapka: Jak americká armáda trénuje obranu před drony z Běloruska?
před 7 hodinami
NATO by se nakonec mohlo podílet na znovuotevření Hormuzského průlivu, připustilo Švédsko
před 8 hodinami
Trump je zklamaný. NATO čeká jeden z nejdůležitějších summitů v historii, varoval Rubio
před 8 hodinami
Ne znamená ne. Grónsko jasně vzkázalo Trumpovi, že není na prodej
před 9 hodinami
Elektřina je vzácnost, o seniory se nikdo nestará. Jak se žije lidem na Kubě pod americkou blokádou?
před 10 hodinami
Chlapec předškolního věku z Ostravy zemřel na záškrt. Nebyl očkovaný
před 11 hodinami
Rutte představil plán, jak udržet USA v NATO
před 12 hodinami
Chybí i rukavice nebo roušky. Na současné epidemii eboly má velký podíl Trump, shodují se experti
před 12 hodinami
Kuba představuje pro Spojené státy hrozbu, prohlásil Rubio. Podle odborníků se schyluje k válce
před 13 hodinami
Žena, která přežila hantavirus, promluvila o nesnesitelných bolestech. Nezvládla ani sáhnutí na vlasy
před 15 hodinami
Počasí rozdělí Česko. Místy hrozí tropy, jinde bude výrazně chladněji
včera
OBRAZEM: Sudetští Němci dorazili do Brna. I se synem Wintona uctili židovské oběti
včera
Zraněný Fico se omlouval novinářům. Vysvětlil, co se mu stalo
včera
Kriminalisté uzavřeli případ z obchodního domu v Hradci Králové. Navrhli obžalobu
Policie ukončila vyšetřování lednového pokusu o vraždu, jehož se cizinec dopustil v jednom z obchodních center v Hradci Králové. Kriminalisté se muže rozhodli obžalovat. V případě odsouzení může strávit za mřížemi až 20 let.
Zdroj: Jan Hrabě