Piráti z Karibiku 5: Zombie žraloci, duchové a Deppova kariéra v poslední smrtelné křeči?

Hollywood – Jednička je moderní klasikou, dvojka a trojka dovedly pirátskou taškařici do popcornového absurdna. Čtyřku už si nikdo nepamatuje. Přesto je páté pokračování série, která z Johnnyho Deppa udělala superstar a odsoudila tím jeho kariéru k zániku, za dveřmi.

Film s podtitulem Salazarova pomsta bude pojednávat o posledním dobrodružství stárnoucího Kapitána Jacka Sparrowa (Johnny Depp). Proslulý notor a génius improvizace bude zase jednou pátrat a utíkat zároveň. V jeho hledáčku tentokrát uvízne Poseidonův trojzubec, artefakt, jehož moc by ho měla ochránit před krvežíznivostí titulního Salazara (Javier Bardem). Španělský kapitán má na Jacka pifku vskutku oprávněně – kvůli němu totiž kdysi zemřel.

V případě Pirátů je jednomu zatěžko zopakovat ohranou formulku „trailery lákají“. Trailery totiž nelákají, spíš bolestivě odhalují, že této sérii už dávno ujel parník. Jack nejenže opět utíká před dalším nadpřirozeným bubákem, kterému v minulosti zatopil, zároveň si ZNOVU vystřihne roli dohazovače. Páreček jak vystřižený z obálky módního časopisu tentokrát zajistí Kaya Scodelariová (YA série Labyrint: Útěk) a Brenton Thwaites (nejbělejší Egypťan z loňských Bohů Egypta). Jeho postava by mohla být zajímavá jednou jedinou věcí (a jeho vizáž tuto teorii potvrzuje). Díky časovému rozdílu mezi snímky Na konci světa a Salazarova pomsta je dost dobře možné, že se jedná o dvacetiletého syna Willa a Elizabeth Turnerových.

Právě potvrzený návrat Orlanda Blooma, který si v původní trilogii kováře, který se stal pirátem, který se stal nemrtvým kapitánem Bludného Holanďana, který od té doby divákům zmizel z povědomí, je jednou z mála pozitivních věcí, na které se můžeme těšit. Zda se vrátí také Keira Knightleyová potvrzeno nebylo – pravděpodobně se jí tedy nedočkáme.

Přestože již bylo před nedávnem potvrzeno šesté pokračování, Depp prohlásil, že po pětce s celou sérií sekne a přenechá ji mladé krvi. Koho tím myslí a dodrží svůj slib? To je otázka, kterou nám možná odpoví již Salazarova pomsta. Ta má u nás premiéru 25. května.

Související

Více souvisejících

film Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta studio Disney trailer Johnny Depp Orlando Bloom

Aktuálně se děje

před 32 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Oslo

Pohár trpělivosti přetekl. Norsko uzavře hranice Rusům

Norská vláda od 29. května zavede dodatečná omezení vstupu pro občany Ruska, kteří cestují do Norska za turistikou nebo "jinými nepodstatnými účely". Informace byla zveřejněna ve středu na webových stránkách kabinetu, jak uvádí agentura Reuters.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Mezinárodní soudní dvůr v Haagu

Den D se blíží. O osudu Pásma Gazy se rozhodne už v pátek

Mezinárodní soudní dvůr (ICJ) oznámil, že v pátek 24. května v 15:00 SELČ vydá rozhodnutí o žádosti Jihoafrické republiky (JAR) nařídit Izraeli zastavení vojenské operace v Pásmu Gazy, včetně města Rafah na jihu této palestinské enklávy. Informaci přinesla agentura AFP.

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Počasí

Počasí: V Česku udeří silné bouřky, varovali meteorologové

Česko v pátek opět zasáhnou silné bouřky, varoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve čtvrtek na sociální síti. Doprovázet je budou zejména přívalové srážky, napršet může kolem 50 milimetrů. Meteorologové také rovnou varovali, že bouřky udeří také o víkendu.

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Ilustrační foto

Ptačí chřipka se dál šíří na lidi. Austrálie hlásí první případ, USA druhý

Ve Spojených státech byl od konce března potvrzen druhý případ ptačí chřipky u člověka po kontaktu s infikovanými dojnicemi. Oznámilo to ve středu americké Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC), píše agentura Reuters. V Austrálii potvrdili první případ přenosu subtypu viru ptačí chřipky A(H5N1) na člověka. Došlo k němu v nejmenším a nejhustěji obydleném státě Viktorie, informovala ve středu televize ABC News

před 7 hodinami

před 7 hodinami

V Praze 4 se srazil autobus s nákladním vozidlem. (23.5.2024) Prohlédněte si galerii

Nehoda autobusu MHD v Praze. Dvanáct zraněných, vyhlášen traumaplán

K vážné nehodě autobusu městské hromadné dopravy došlo ve čtvrtek ráno v Praze. Několik lidí utrpělo zranění při srážce autobusu s nákladním autem. Na místě zasahují všechny složky integrovaného záchranného systému, vyhlášen byl traumaplán prvního stupně. 

před 8 hodinami

před 8 hodinami

Adriana Mašková a Filip Blažek Prohlédněte si galerii

StarDance 2024: Česká televize oficiálně představila soutěžní páry

Třináctá řada populární televizní show StarDance odstartuje v říjnu. Česká televize ve čtvrtek představila taneční páry, které budou usilovat o titul krále či královny tanečního parketu. ČT už dříve odhalila, že v nové řadě se představí například herec Filip Blažek či zpěvačka Lucie Vondráčková. 

před 8 hodinami

před 10 hodinami

včera

Rusko, Kreml

Rusko z vládního webu vymazalo změnu hranic v Baltském moři

Návrh ruského ministerstva obrany na revizi námořních hranic Ruska na východě Baltského moře byl ve středu odstraněn z vládního portálu, kde byl zveřejněn. Tento návrh vyvolal zmatek a obavy mezi členskými zeměmi NATO, jako jsou Finsko, Švédsko, Litva a Estonsko, uvedla agentura Reuters.

včera

Británie: Neutrální státy by měly být v NATO, pokud chtějí ochranu

Neutrální země, které nejsou členy Severoatlantické aliance, ale využívají její "ochranný deštník", by měly vstoupit do NATO. Uvedl to dnes britský ministr obrany Grant Shapps. Informace přinesl zpravodajský portál Politico.eu.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy