Praha - Hlas Lízy Simpsonové po nedávno zesnulé Heleně Štáchové převezme Ivanka Korolová. Prima Cool začne novou 28. řadu animovaného seriálu The Simpsons vysílat v sobotu večer.
"Efektně dysfunkční rodinka získá novou hlavu rodiny v nečekané podobě pana Burnse, opustí Springfield a odstěhuje se za lepším do Bostonu, odhalí nebezpečnou podstatu Krustyho nových sladkostí a zažije adrenalinové vzrušení dětské lakrosové ligy," nastínila Jana Mrákotová z televize Prima.
Nejdéle vysílaný animovaný seriál nabídne ve své nové řadě rekordní 600. epizodu, což bude speciální čarodějnická epizoda, která paroduje filmy jako Hunger Games nebo Šílený Max.
Seriál s příběhy rodiny Simpsonových z města Springfield je na televizních obrazovkách k vidění už téměř 28 let. Předcházely mu krátké kreslené skeče, v nichž se rodina poprvé v televizi objevila v dubnu 1987. Pro studio Fox cenami ověnčený seriál a jeho hrdinové podle odhadů vydělali miliardy dolarů, víc než 500 milionů dolarů utržil v pokladnách kin celovečerní film z roku 2006 a další příjmy plynou z prodeje triček, figurek i stavebnic Lego s oblíbenými hrdiny.
V České republice se hrdinové seriálu vytvořeného Mattem Groeningem na obrazovce poprvé objevili v lednu 1993 na prvním kanálu České televize (ČT).
Štáchová namlouvala Lízu Simsonovou od počátku vysílání seriálu v Česku. Její přeobsazení Korolovou není v Simpsonových první. Hlas otce Homera od 13. řady ze zdravotních důvodů po Vlastimilu Bedrnovi převzal Vlastimil Zavřel, pana Burnse se po předloňské smrti Bedřicha Šeteny ujal Jan Vlasák. Stálicemi jsou Jiří Lábus jako matka Marge a Martin Dejdar jako Bart Simpson.
Související
RECENZE: Rozčarování od tvůrce Simpsonů šlape na plyn, ale občas mu dochází pára
Simpsonovi se projeli českou tramvají. V USA ji mají ve dvou městech
Simpsonovi , TV Prima , Helena Štáchová , Ivanka Korolová (dabérka) , kultura
Aktuálně se děje
včera
Britské maloměsto řeší název ulice. Kvůli zneuznanému členovi královské rodiny
včera
Biatlonistka Simonová se přiznala ke krádeži. Na zimní olympiádě se ale představí
včera
Duka bojoval, měl zaťaté pěsti, prozradila dominikánská sestřička
včera
Čech poprvé povede unijní úřad OLAF. Rozhodla Evropská komise
Aktualizováno včera
Rusové trýzní obyčejné Ukrajince. Výpadky dodávek energií mají trvat většinu dne
včera
Orbán vyjednal v Bílém domě výjimku i pro Slovensko, domnívá se Fico
včera
Stanjura reagoval na kritiku rozpočtu. Babiš se jen vymlouvá, přidal se Fiala
včera
Čeští fotbaloví rozhodčí budou pod dohledem kapacity. Pomáhat jim má Carlos Clos Gómez
včera
Podzimní sbírka potravin. Češi jich opět vybrali více než minule
včera
Havlíček připustil stažení ukrajinských vlajek z dalších veřejných budov
včera
"Měli jsme šanci." Clooney nelituje sloupku proti Bidenovi, ale připustil chybu
včera
Babiš kvůli rozpočtu útočí na Fialovu vládu. Chybí prý desítky miliard
včera
O odvetě si rozhodneme sami, reagují Rusové na zpřísnění unijní vízové politiky
včera
Ukrajinci pomáhají české ekonomice. Příjmy do rozpočtu převyšují výdaje na pomoc
včera
Dostane Trump „fotbalovou Nobelovu cenu míru“? FIFA představila nové ocenění
včera
Poprvé výrazněji sněžilo i mimo hory. Meteorologové varují řidiče
včera
Lékaři si opět zvolili Kubka. Komoru vede už téměř dvacet let
včera
Meteorologové nabídli první předpověď počasí na příští víkend
8. listopadu 2025 21:54
Princ Harry se musel omlouvat Kanaďanům. Jako fanoušek stál na špatné straně
8. listopadu 2025 21:10
Kauza, jakou fotbal nepamatuje. Spor mezi novináři a trojicí klubů je u konce
Na přelomu srpna a září letošního roku došlo k bezprecedentní situaci v rámci tuzemského fotbalu, kdy hned trojice českých profesionálních klubů (Slavia, Plzeň a Ostrava) sáhla k odebrání akreditací novinářům Deníku Sport na jejich domácí zápasy, protože kluby nesouhlasily s několika články vydanými v těchto novinách. Nyní se tento spor podařilo vyřešit i prostřednictvím Etické komise Klubu sportovních novinářů (KNS), kteří by se rádi zasadili o nová akreditační pravidla.
Zdroj: David Holub